Ašmintos vasaros šventė: žmonės dar turi kuo didžiuotis…

Lietuvos kaimo ateitis.

Ašmintos LS moterų vokalinio ansamblio ir mokinių pasirodymas.

Svečių sveikinimai

Organizatoriai pagerbė garbingas sukaktis šventusius seniūnijos gyventojus.

Gėlės – mokytojams.

Visu grožiu prasiskleidusi vasara Ašmintos seniūnijos gyventojus ir svečius sukvietė į malonią vėsą teikiantį senąjį dvaro parką, į tradicinę šventę „Kai tėviškės laukai gėlėm sumirga“.

Nors greitai Ašmintos seniūnijos nebeliks, į šventę susirinkę žmonės džiaugėsi išsaugotu parku, gražiai sutvarkyta aplinka, renovuotu pastatu, dėkojo jame veikiančių įstaigų darbuotojams už pastangas išlaikyti kaime švietimo ir kultūros židinį, ir, aišku, išgyveno dėl laikinumo nuojautos, kad visa, kas Ašmintoje buvo sukurta per ilgus dešimtmečius, neišsisklaidytų kaip miražas virš sugriuvusių sienų…

Ar laukiančios permainos bus kelio pradžia, ar kelio galas, kaip kad nuskambėjo Ašmintos laisvalaikio salės moterų ansamblio atliekamoje dainoje, ašmintiškiai nesiėmė spėlioti, mėgavosi vieni kitų draugija, vasarišku oru, muzika ir pramogomis gryname ore. Už nuotaikingą programėlę jie negailėjo aplodismentų Ašmintos pradinio ugdymo skyriaus mokiniams, klausėsi Prienų KLC vokalinės grupės „Aksomas“ atliekamų dainų, dainavo kartu su Kauno rajono kaimo kapela „Smilga“ ir grupe „E.G.O“.
Trumpam į šventę užsukęs meras Alvydas Vaicekauskas susirinkusiems palinkėjo gražios ir derlingos vasaros. Seimo nario A.Palionio vardu seniūnijos gyventojus pasveikino jo padėjėja Regina Juočiūnienė. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ir tradicinės seniūnijos šventės proga politiko padėkos raštus ji įteikė Ašmintos LS renginių organizatorei Rimai Vilkienei, kaimo bendruomenės „Ošvenčia“ pirmininkei Rasai Vaitauskaitei ir seniūnei Vidai Vitkauskienei. Prie sveikinimų prisidėjo ir Prienų KLC direktorė Virginija Naudžiūtė. Prasmingais Justino Marcinkevičiaus žodžiais visus pasveikino Ašmintos seniūnė Vida Vitkauskienė.
Lietuvai švenčiant 100 – ąjį atkurtos valstybės gimtadienį, organizatoriai pagerbė Ašmintos krašto ilgaamžius, žmones, švenčiančius gražias gyvenimo sukaktis, kurie kūrė Lietuvą, džiugino ir garsino savo kraštą gerais darbais, gyvenimo išmintimi, asmenine patirtimi, išaugintais vaikais ir anūkais. Mykolui Blaževičiui, Anastazijai Bendinskienei, Albinai Langienei, Sigitui Kedžiui, Albinui Šukevičiui, Aleksandrai Kemežienei, Onai Zdanienei, Algiui Griškai, Janinai Diškevičienei, Juozui Menkauskui skirtos gėlės ir muzikiniai sveikinimai.
Ašminta didžiuojasi turėdama senas švietimo tradicijas – pradinė mokykla šiame krašte įkurta prieš 95 – erius metus. Ilgą Ašmintos kaimo mokyklos istoriją lakoniškai perteikė senos fotografijos, išdėstytos stende, atgijusiais prisiminimais ją papildė įvairių laidų mokiniai ir mokytojai.
Ašmintos mokykla buvo įsteigta 1923 m. Jono Banionio sodyboje. 1941 metais pastatas sudegė, mokykla persikėlė į Antano Bartkevičiaus sodybą. 1946 – 1963 metais mokykla veikė Krikščiūnų sodyboje. Nuo 1963 m. iki šiol mokykla gyvuoja perstatytame Ašmintos dvaro pastate.
Šventės organizatoriai padėkojo mokytojams, įvairiais laikotarpiais dirbusiems ir tebedirbantiems Ašmintos mokykloje. Tarp jų – ir buvusiai ilgametei mokyklos direktorei Adelei Šervenikienei, ilgametei mokytojai Adai Šiugždinienei, jaunesnės kartos pedagogams. Buvęs direktorius Jonas Mikelionis, prisimindamas prabėgusius metus, nulenkė galvą prieš buvusius kolegas. Pasak jo, nors mokyklos pastatas nebuvo toks puošnus, koks yra šiandien, mokytojai ir aptarnaujantis personalas rodė iniciatyvą, labai stengėsi sukurti jame jaukumą, savo rankomis puoselėjo jo aplinką. Jo nuoširdžią padėką mokytojoms Rasai Vaitauskaitei ir Ritai Margelevičiūtei, šiandien laikančioms visus keturis mokyklos „kampus“, palydėjo gausūs pritariančiųjų plojimai. Buvęs ilgametis pedagogas turi vilties, kad mokyklos neištiks toks pat likimas, kaip seniūnijos, ir po kiek metų vėl į „dvarą“ susirinkę mokytojai ir mokiniai galės jame paminėti 100 – ąjį mokyklos jubiliejų.
Vilties, kad pradinio ugdymo skyrius neištuštės, teikia Ašmintos seniūnijos naujakuriai bei gyvenančios jaunos šeimos, kuriose klega trejeto ar daugiau vaikų balsai. Padėkota Rūtos ir Rimanto Kurapkų, Egidijaus ir Rasos Krumpalcų, Izoldos ir Vyto Aidukų, Dalės ir Mindaugo Nickų, Lauros ir Modesto Sakalauskų, Redos ir Sauliaus Čepkevičių, Kristinos ir Mariaus Skrockių šeimoms, auginančioms gražią Lietuvos ateitį.
Važiuojant per Ašmintos seniūniją, akis traukia išpuoselėtos sodybos, nušienautos vejos, žydinčios gėlės. Ašmintos seniūnijos seniūnė Vida Vitkauskienė, pasidžiaugusi tuo, kad kaimo žmonės siekia gyventi gražiau ir tvarkingiau, įteikė padėkas pavyzdinių sodybų šeimininkams: Marijai ir Igoriui Škatovams (Ašmintos km.), Algiui Andriukevičiui (Bačkininkų km.), Danutei ir Arūnui Rusevičiams (Važatkiemis), Linui Šalčiui (Mačiūnai), Aldonai Matusevičiūtei (Pošventis). Seniūnė taip pat padėkojo aktyviems seniūnijos žmonėms, kurie buria ir aktyvina gyventojus, prisideda prie seniūnijos renginių, prieš šią šventę sutvarkė aplinką.
Nors sakoma, kad daug žmonių didžią naštą pakelia, Ašmintoje jų pakanka vos keleto – kūrybingų ir aktyvių, turinčių tikslą sukurti šventę sau ir kitiems… Šventė buvo jauki, n uoširdi ir graži savo paprastumu, už tai didelis ačiū, daugiafunkciame centre veikiančių įstaigų – mokyklos mokytojų ir mokinių, laisvalaikio salės, bendruomenės, bibliotekos ir seniūnijos – darbuotojams. 
Dalė Lazauskienė
Autorės nuotraukos

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *