Sporto, judėjimo ir puikių įspūdžių dienos Palangoje

Greta Gedminaitė užėmė pirmą vietą svarmens metimo rungtyje.

Gegužės 25-27d. Palangoje vyko festivalis „Sportas visiems“, kuris pritraukė daugiau kaip 5300 sporto ir sveikatingumo entuziastų, festivalio fizinio aktyvumo veiklose, varžybose, konkursuose, paskaitose ir kituose užsiėmimuose buvo registruota per 12600 dalyvių. Buvo sukurta speciali šokio kompozicija su šimtu vėliavų, skirta Lietuvos nepriklausomybės atgavimo šimto metų jubiliejui paminėti.
Daugiau kaip 70 sporto renginių ir fizinio aktyvumo užsiėmimų. Trys dienos aktyvaus poilsio ir sveikatingumo! Geros emocijos kiekvienam! Tokiu festivalio ritmu gyveno ir trisdešimt sveikos gyvensenos klubo „Šilagėlė“ narių iš Birštono. Kartu su kitais jie galėjo išmėginti keletą visiškai naujų sporto rungčių, kurių iki šiol festivalio programoje nebuvo: balansavimo (sporto) juostą, orientavimosi labirintą, vasaros biatlono rungtį, lietuviškų ristynių sporto rungtį, taip pat diskgolfą, petankę, paplūdimio tamborello turnyrus, INSANITY mankštą ir kt.
Šilagėliečiams geriausiai sekėsi komandinėje pasagos mėtymo rungtyje, kur tarp dešimties komandų iškovojome antrą vietą (166 taškai). Po ketverių metų dominavimo šioje rungtyje teko nusileisti Šiaulių sporto veteranų komandai, kuri surinko 186 taškus ir iškovojo pirmą vietą, treti su 158 taškais liko Žiežmarių gimnazijos mokiniai. Moterų grupėje Asta Vaitkevičienė iškovojo antrą vietą – 41 taškas. Ją aplenkė Genovaitė Meškelienė iš Vilniaus „Gilužio‘‘ klubo, surinkusi 49 taškus. Trečioje vietoje liko Vytautė Urbonaitė iš Vievio – 37 taškai. Dalyvavo 127 moterys. Vyrų grupėje varžėsi 95 dalyviai. Birštoniškis šilagėlietis Rimvydas Rasiukevičius, surinkęs 62 taškus, iškovojo trečią vietą. Į priekį jis praleido du Šiaulių sporto veteranų komandos atstovus, kurie surinko po 64 taškus.

Elzė Bisikirskaitė – diskgolfo žaidimo nugalėtoja.

Pirmoji vieta atiteko Vaclovui Vaitekūnaičiui, nes jo pirmasis metimas buvo įvertintas aukštesniu balu. Antras liko jo komandos draugas Jonas Juknelis. Analogiška situacija susiklostė ir dėl trečios vietos, nes du dalyviai surinko po 62 taškus – palankesnė situacija pagal metimus buvo Rimvydui Rasiukevičiui.
Petankės žaidime varžėsi Elzė Bisikirskaitė ir Ksenija Bisikirskienė. Antrą vietą iškovojo Elzė Bisikirskaitė, trečia liko Ksenija Bisikirskienė. Diskgolfo žaidime dėl pirmos vietos kovojo Elzė Bisikirskaitė ir Ksenija Bisikirskienė. Ir vėl nugalėjo dukra Elzė Bisikirskaitė, sidabro medaliu turėjo tenkintis jos mama Ksenija.
Saulius Žaliauskas dalyvavo 10 km sveikuolių bėgime „Už blaivią Lietuvą“ ir buvo apdovanotas atminimo medaliu.
Svarmens metimo rungtyje šilagėliečiai taip pat iškovojo medalius. Antrą vietą savo amžiaus grupėje pelnė birštoniškis Eugenijus Rybnikovas. Vyresnių grupėje antras liko Vytautas Vaitkevičius. Tarp merginų iki 35 metų aukso medaliu nebe pirmą kartą pasipuošė Greta Gedminaitė.
Dalyvavome įvairiose rungtyse, mankštose, pasisėmėme naujos patirties ir sekmadienį laimingi grįžome į Birštoną.
Už skirtą autobusą dėkojame Birštono parapijos klebonui, monsinjorui Jonui Dalinevičiui, o už saugią kelionę – „Carito“ vairuotojui Audriui Siniakovui.