Pociūnuose varžosi geriausi šalies sklandytojai

Savaitgalį, kai Prienų krašto žmonės ir svečiai suplūdę į vasaros šventės renginius smagiai leido laiką, Pociūnuose „užvirė“ kova dėl Lietuvos atviros klasės sklandymo varžybų čempiono vardo.

Šeštadienis buvo skirtas dalyvių registracijai. Varžytis panoro 22 sklandytojai iš Biržų, Kauno, Klaipėdos Panevėžio ir Vilniaus. Tarp jų – ir Kaunui atstovaujantys Kauno apskrities aviacijos sporto klubo (KAASK) nariai, prieniškiai: trys Vytautai – Paulauskas, Mačiulis, Sabeckis, Gvidas Sabeckis ir Stasys Skalskis. Sklandytuvai įvairūs: nuo lenkiškų 15 m sparnų mosto „Jantar standard“, pravardžiuojamų „plaktukais“, grakščių, įvairių tipų bendrovės „Sportinė aviacija“ ir KO pagamintų LAK-ų iki elegantiško vokiškojo „Nimbus 4“. Jo sparnų mostas net 26,4 m. Tad šis čempionatas dar vadinamas „MIX“ klasė.
Sekmadienio rytą po kuklaus varžybų atidarymo pilotai jau traukė savo baltasparnius į startą ir ruošėsi skrydžiui. Vėsi naktis, giedras rytas ir danguje pradėję kaltis pirmieji debesų kamuoliukai pranašavo puikią sklandymui dieną. Čempionato direktorius, varžybų teisėjas Ričardas Rusteika su savo komanda nesikuklino ir skelbė net 377,12 km užduotį. Kaip pirmai varžybų dienai – ilgokas maršrutas. Ypač nerimavo skrendantys „plaktukais“.
Bet būtent vienas iš jų – Linas Miežlaiškis ir tapo dienos čempionu. Antras – Gvidas Sabeckis (sklandytuvas LAK 17/15, trečias – Adomas Grabskis ( sklandytuvas JS 1 Revelation“).
Meteorologai orus žada neblogus. Svarbiausia, kad nebūtų ištisą dieną apniukęs dangus. Vietinės audrelės – ne bėda, jas galima apskristi.
Čempionatas vyks dvi savaites. Nugalėtojui išaiškinti reikia mažiausiai keturių įvykdytų užduočių. Uždarymas – birželio 3 d.
Onutė Valkauskienė
Nuotrauka autorės

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *