Draugystės keliu

Kadangi Birštono „Bočiai“ savo visuomeninę pareigą jau buvo atlikę, tvarkydami Gudakalnio ir Panemunio kapines, todėl tą šeštadienį, kai vyko visuomeninė talka „DAROM“, ramia sąžine vyko į senjorų susitikimą Kaišiadoryse. Į šventinį renginį, skirtą MOTINOMS, kurio tema „PER GYVENIMĄ SU DAINA“. Kaišiadorių „Bočių“ bendrijos pirmininkės Marytės Petkevičienės pakviesti susirinko: Vilniaus, Jonavos, Elektrėnų, Birštono ir Kaišiadorių senjorai.


Tą dieną Kaišiadoryse šurmuliavo „Pavasarinė mugė“. Šėlo ir vėjas, šuorais nešdamas dulkes bei išlikusius senus medžių lapus, todėl lengvučiai kioskai buvo blaškomi vėjo. Tačiau saulė spindėjo danguje ir neiškrito nei lašas lietaus. Tai buvo svarbiausia. Vos išlipę iš autobuso nuskubėjome Kristaus Atsimainymo katedros link. Restauruotoje aikštėje mus pasitiko 1999 m. pastatytas paminklas Teofiliui Matulioniui. Prie paminklo įsiamžinome ir nuėjome į katedrą. 2017 m. Teofilių Matulionį paskelbus Palaimintuoju, Kaišiadorių vyskupo Jono Ivanausko sprendimu, katedroje įrengta Palaimintojo vardo koplyčia ir jos altoriuje patalpinta relikvija. Čia susikaupia ir atsiveria žmonės su atgaila, padėkomis ir prašymais Palaimintojo užtarimo prieš Aukščiausiąjį. Ir mums čia buvo gera pabūti maldoje su savo mintimis, norais ir pasižadėjimais. Su mumis keliavusi Stasė Belickienė, Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės 100-mečio proga Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanota Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi, kalbėjo, kad jau ne kartą lankėsi koplyčioje, bet čia pabuvoti nori vėl ir vėl.
Po susikaupimo katedroje skubėjome į Kaišiadorių kultūros centrą, kur mūsų laukė bičiuliai. Pirmieji šventinį koncertą pradėjo šeimininkai, pačius jautriausius žodžius skirdami MOTINOMS, išėjusioms ANAPILIN ir tęsiančioms gyvenimą. Dainas motinoms, gimtinei, tėvynei ir LIETUVAI Nepriklausomybės 100 -mečio proga skyrė visi kolektyvai. Antri į sceną kopė Birštono „Bočių“ choro „Sidabrinė gija“ dainininkai, vadovaujami nuoširdžios, tolerantiškos, linksmos ir profesionalios vadovės Toliamos Ragienės. Ji savo drąsa bei užtikrinimu, kad viskas bus gerai, nuteikia choristus skambiai dainai, o žiūrovus ragina aktyviai dalyvauti, bisuojant ir pritariant dainoms. Aidint gausiems aplodismentams, dainai „Senam parke“ ir „Gimtinė“ pritarė visa salė. Džiaugsmingų aplodismentų lydimi įteikėme gėles savo vadovei Toliamai Ragienei ir choro seniūnei Linai Danilovienei. Smagu, kai galime dainuoti ne tik sau, bet didelį džiaugsmą suteikti ir kitiems. Koncertą tęsė Elektrėnų, Vilniaus, Jonavos „Bočiai“.
Visos dainos buvo savitos ir tik vieną „Tėviškė“ pakartojo du kolektyvai. Šventėje dalyvavęs Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininkas, soc. mokslų daktaras Petras Ruzgys nuoširdžiai padėkojo visiems šventėje dalyvavusiems kolektyvams už gražias dainas, susiklausymą, draugystę ir dalyvavimą šventiniame koncerte „Per GYVENIMĄ su daina“. Dienos gerąjį nuovargį ir alkį nuraminome prie bendrų vaišių stalų. Prie garuojančios kavutės ilgai netilo kalbos ir šurmulys. Sukosi poros valso, polkos sūkury, ir tikrai niekam nieko neskaudėjo. Ilgai netilo bendros dainos, nuoširdūs padėkos žodžiai šeimininkams, mezgėsi naujos pažintys, buvo derinami susitikimai Birštone, Vilniuje, Jonavoje.
Toks tad neramus Birštono „Bočių“ gyvenimas. Mes dažnai būname svečiuose ir pas mus svečiuojasi bičiuliai. Mes didžiuojamės, kad turime ką parodyti, kuo pasidžiaugti. Juk Birštone ir be pinigų gali puikiai praleisti dieną. Miesto parke laukia aktyvaus ir ramaus poilsio takai, centriniame parke vienintelis Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokštas. Svečiai gali mėgautis ypač sveiku „jūrinio efekto“ oru, kurį skleidžia originalios šakelės su per jas tekančiu mineraliniu vandeniu. Sėdi ir ilsiesi, mintyse tarsi prie jūros būtum. O koks reikšmingas sveikatai „Kneipo takų“ parkas, sudarytas iš dvidešimt skirtingų takelių ir atsigaivinimu mineralinio vandens baseinėlyje. Puikus poilsis „Birutės viloje“: gultai, patogūs krėslai, mineralinio vandens fontanas, siena nuolat šniokščiantis mineralinis vanduo, gaivinantis vasarą ir žiemą, žaliuojanti augmenija. Ir plūsta į Birštoną žmonės. Per metus mes savo bičiulių senjorų iš įvairių Respublikos rajonų sulaukiame per du šimtus ir visiems aprodome savo miestą su visais jo privalumais sveikatai gerinti. Nuolatinė mūsų ekskursijų vadovė be galo mylinti savo miestą ir daug žinanti apie jį – mūsų bendrijos pirmininkės pavaduotoja Aldona Milda Valatkienė. Mes džiaugiamės gyvenimu ir ruošiamės naujoms kelionėms. Birželio mėnesį keliausime maršrutu „Brestas – Liublinas – Balstogė“, rugpjūtį suksime į Palangą, rugsėjį – į Varėnos „Grybų šventę“.

Julija Barutienė
Birštono „Bočių“ bendrijos pirmininkė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *