„Ne taip turi būti skatinamas verslas…“

Justinas jau įpusėjęs aštuntą dešimtmetį, tačiau jis turi žirgą ir karietą, be to, mėgsta bendrauti su žmonėmis. Todėl, norėdamas paįvairinti savo gyvenimą ir praturtinti naujais įspūdžiais į Birštoną atvykstančius poilsiautojus, vasaros sezono metu jis sumanė juos pavežioti karieta po vaizdingas Alksniakiemio apylinkes. Kad viskas būtų legalu, pensininkas registravo individualią veiklą Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI). Taip jis buvo įtrauktas į Mokesčių mokėtojų registrą.
Justinas sako galintis suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, kuomet anapus Nemuno veikiančių apgyvendinimo įstaigų svečiams prireikė jo pasiūlytos pramogos, VMI jis deklaravo per 2017 metus faktiškai gavęs vos 30 eurų pajamų. Tačiau kaip jis nustebo, kai VMI jo paprašė sumokėti 1 euro pajamų mokestį, o papildomai nusiuntė į „Sodrą“, kuri jam paskaičiavo 5 eurų valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmoką, sudarančią 29,7 proc. nuo pusės iš individualios veiklos gautų apmokestinamųjų pajamų.
Iš viso, įskaitant ir įmokų priėmimo mokesčius, jis sumokėjo 7,15 Eur.
– Už likusius gal kokios keturios kytkos šieno ir „išėjo“ arkliui pašerti. Naudos jokios, o prisirengimas nemažai laiko atima – kiekvieną kartą arklį iššukuok, pakinkyk… – Justinas svarsto, kad individualiai veiklai uždėjus tokius mokesčius, vargu, ar daug kas ryšis kurti savo verslą. Jo teigimu, ne taip valstybė turi skatinti smulkiuosius verslininkus…

Rubrikoje Nuomonė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *