„Privalome tikėti“

Unikalus atvejis šiuolaikinės, nuolat skubančios ir besikeičiančios mokyklos bendruomenės gyvenime: kovo 16 dieną Birštono gimnazijos mokytojai pakvietė į spektaklio „Privalome tikėti“ premjerą. Kolegas aktoriniam debiutui subūrė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Ferevičienė, kuri yra spektaklio scenarijaus autorė ir režisierė.


„Kas atsitiko mums visiems?“ – jos paskatinti mokytojai savo herojų lūpomis kalba apie Lietuvos ir visuomenės problemas ir amžinąsias vertybes, tikėdami, kad gėris ir tiesa anksčiau ar vėliau nugalės. Šią pjesę gimnazijos kolektyvas skyrė Lietuvai jos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio proga.
-Norėjau pasakyti, kad Lietuva – tai visokie žmonės, įvairūs požiūriai ir nuomonės, ir dėl to, kas šiandien vyksta Lietuvoje, nereikėtų kaltinti vien Vyriausybės ar Seimo, daug kas priklauso ir nuo mūsų pačių, nuo mūsų pasitikėjimo, atsakomybės, pilietiškumo ir sąžinės. Kokie esame mes, tokia – ir mūsų Lietuva, – apie spektaklio sumanymą pasakojo scenarijaus autorė ir režisierė A.Ferevičienė.
Pasak jos, citata „Argi gali būti sveikas supuvusios sielos žmogus?“ spektaklyje nuskamba neatsitiktinai. Labai svarbus žmogaus vidus, jo užimama pozicija. Tik savo vidumi gražūs žmonės gali sukurti gražią ir laimingą Lietuvą.
-Kodėl spektaklyje dominuoja gydytojai ir mokytojai? Švietimas mums yra labai artima sritis, mokytojų, kaip ir gydytojų, darbas reikalauja nemažai pasišventimo, turi gyventi ir tikėti tuo, ką darai. Spektaklio kulminacijoje vienoje ligoninės palatoje susitinka nuo susidūrimo su korumpuotais asmenimis nukentėjusios gydytoja ir mokytoja. Šios savo darbui atsidavusios moterys, net ir patyrusios nelengvą išbandymą, vis dar tiki gėrio jėgomis ir aplinkiniais žmonėmis. Gėris slypi kiekviename iš mūsų. Reikia tik laiku jį pažadinti… – sako Asta.
Spektaklyje vaidmenis sukūrė: Nijolė Jakimonienė (mokytoja Monika), Asta Lasatienė (mokytojos dukra Vaiva), Asta Ferevičienė (vyriausioji gydytoja), Nomeda Kopcikienė (korumpuota gydytoja), Asta Simanaitienė (medicinos sesuo), Romas Vilkauskas (korumpuotas tyrėjas), Valė Turcinavičienė ir Jurgita Kuzmickienė (pacientės), Rūta Bielevičienė (ponia). Rasa Stravinskienė rūpinosi įgarsinimu. Emilija Radvilavičiūtė spektaklį sušildė gyvai atliktomis liaudies dainomis.
Po premjeros jo autorė ir režisierė bei aktoriai sulaukė padrąsinančių kolegų plojimų, padėkos žodžių ir gėlių. Birštono gimnazijos direktorius A.Urbanavičius pasidžiaugė, kad mokykloje vėl atgimė tradicija statyti spektaklius. Daugiau nei prieš 20 metų tuometinės Birštono vidurinės mokyklos mokytojai suvaidino daug gerų atsiliepimų sulaukusią G. M. Martinezo de Sieros pjesę „Lopšinė vienuolyne“. Anot jo, mokytojai pasirodė esantys ne tik geri savo dalykų žinovai. Jie turi įvairių talentų bei pomėgių.
A.Ferevičienė dėkojo visiems, prisidėjusiems prie spektaklio kūrimo, suradusiems laiko ir drąsos pasirodyti scenoje. Aktoriai tarė padėkos žodžius juos subūrusiai Astai Ferevičienei, jų teigimu, bendras darbas suartino, padėjo vienam kitą geriau pažinti ir suprasti. Į kūrybinį procesą įsitraukė ir tėveliai.
Birštono gimnazijos mokytojai spektaklį „Privalome tikėti“ tikisi suvaidinti dar ne kartą. Pirmiausia jį nuveš partneriams, su kuriais bendradarbiauja gimnazija. Spektaklį tikimasi parodyti Dzūkijoje, Prienuose, Punske. Galbūt atsiras tinkama proga spektaklį dar kartą pristatyti ir platesnei auditorijai Birštone.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *