Kiekvienas jaunas žmogus turi kurti Lietuvą

Kaip jauniems žmonėms padėti tapti lyderiais – tokiais lyderiais, kurie siekia ne tik profesinių aukštumų bei savo tikslų, bet ir supranta atsakomybę bei nori lyderiauti savo šalyje – Lietuvoje?
Šis klausimas rūpi ir mums, Stakliškių gimnazijos IIg klasės gimnazistams, todėl kovo 13 d. dalyvavome Išlaužo pagrindinėje mokykloje vykusioje konferencijoje „Kaip aš galiu prisidėti kuriant Lietuvą?“ Visi suvokiame, kad lyderystė yra talentas, kuris gali būti panaudojamas ir geram, ir blogam, todėl tą talentą reikia teisingai nukreipti. Lyderiui reikalinga energija, užsispyrimas, charakterio tvirtumas – kas iš to, jeigu jis turės gerų idėjų, tačiau neturės energijos tų idėjų įgyvendinti.
Konferenciją „Kaip aš galiu prisidėti kuriant Lietuvą?“ pradėjo devyniolikmetis Remigijus Jakštys, kuris papasakojo savo sėkmės istoriją. Gimęs ir iki šešiolikos metų gyvenęs vaikų globos namuose, vaikinas jau nuo trylikos metų dirbo. Ir dabar, tik baigęs mokyklą, jau vadovauja nuosavam verslui. Jo lyderystės ir sėkmės istorija privertė mus, ko gero, tik apie emigraciją svajojančius, susimąstyti, kad savąją vietą po saule galime rasti ir čia, Lietuvoje.
Konferencijoje mes, Stakliškių gimnazijos IIg klasės gimnazistai, pristatėme savo projektinį darbą bei pačių sukurtą video filmuką ,,Medžionių piliakalnis“. Mūsų pristatytas gamtosauginis paminklas bei įvardytos problemos, ko gero, yra ir mūsų pačių vizitinė kortelė: mes esame tie, kurie norėtų ir mokėtų dirbti, skirti savo pastangas bei siekius valstybei.
Savaime suprantama, kad nuo to, kokias vertybes mes paversime prioritetinėmis, priklausys, kokie būsime ateityje: ar visiškai bejėgiai, nepasitikintys savimi, ar veiklūs, iniciatyvūs, kūrybingi jauni žmonės, kurie galėtų ir norėtų dirbti, mąstyti, atrasti save, džiaugtis tuo, jog gyvena Lietuvoje. Ir visgi mes sakome: kiekvienas jaunas žmogus turi kurti Lietuvą!
Rūta Augūnaitė, IIg klasės mokinė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *