Iškirsti beržai stadiono neterš

Kovo 16 -ąją redakcijoje netilo telefonas: prieniečiai piktinosi, kad prie Prienų KKSC ir Sporto arenos plynai kertami beržai, kurie kelis dešimtmečius puošė teritoriją, karštomis vasaros dienomis teikė pavėsį sportuojantiems bei grynino orą. Žmonės buvo pasibaisėję tokiu netikėtu ir barbarišku gamtos niokojimu, norėjo žinoti, kam užkliuvo išlakūs beržai. Kovo 17 dieną teritorijoje dar sukiojosi sunkiasvorė technika, kuri baigė pakrauti ir išvežti masyvius medžių kamienus. Medžių buvimo vietą ženklino kelmai ir krūvos nuskabytų šakų.


Pradėjus aiškintis situaciją, pavyko sužinoti, kad medžių nupjovimas susijęs su stadiono renovacijos darbais. Per vėlai apsižiūrėjus, kad seni beržai mes sėklas ir lapus bei terš dirbtinę stadiono dangą, kurią bus sunku išvalyti, nuspręsta išpjauti greta bėgimo takelių ir futbolo aikštės augusius 65 medžius. Tai atlikta Prienų KKSC direktoriaus prašymu. Darbus pagal pasirašytą sutartį vykdė firma iš Butrimonių. Kelmai palikti sutvarkyti Prienų seniūnijai. Architektūros skyrius įpareigotas pasirūpinti stadiono prieigų apželdinimu ir parinkti tokias medžių rūšis, kurios nemestų lapų. Šią informaciją suteikė Prienų miesto seniūnas A.Matulevičius.
Stebina tai, kad nei stadiono sutvarkymo projekto aptarimų metu, nei savivaldybės internetinėje svetainėje ar spaudoje visuomenė apie būtinus darbus nebuvo informuota iš anksto, galbūt todėl ir kilo toks žmonių nepasitenkinimas. Meras A.Vaicekauskas pripažino, kad reikėjo didesnio viešumo ir pažadėjo įpareigoti specialistus, kad jie parengtų tinkamą paaiškinimą dėl medžių pjovimo. Kovo 19 d. (pirmadienį), jau baigiantis darbo valandoms, redakcija gavo lakonišką Prienų seniūnijos informaciją, kurią cituojame:
„Informuojame, kad 2018 m. kovo 16 – 17 dienomis buvo pjaunami medžiai adresu: Birutės g. 7, Prienai, prie naujai renovuojamo stadiono. Nepašalinus medžių dėl didelės taršos dirbtinės stadiono dangos ir bėgimo takų negalima bus naudoti pagal paskirtį. Vietoj išpjautų medžių suplanuota pasodinti kolonines tujas.“
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

1 komentaras

  1. Nijolė:

    Taigi kaip gis😊. Pasiteisino vadovai. Čia kaip po karo vėzdais pamojavo… visada pagalvoja vėliau: tai danga bus suteršta, tai nežino pas ką raktai nuo stadiono vartų… Kažkada turėjom kampelį pasivaikščiojimui, o ir sportuojančių buvo. Viskas pražuvo netikėtai. Vystom kultūrą😣.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *