Partnerių susitikimas Lleidoje

Stakliškių gimnazijos mokytojos Lina Andriukevičienė, Jolita Jukovič ir Daiva Švedienė buvo išvykusios į Lleida miestą Ispanijoje, kur dalyvavo Erasmus + projekto „Verslumas mokyklose – naujų galimybių mokyme ir auklėjime kūrimas“ (Nr. 2016-1-ES01-KA219-025279_2) mokymosi veiklose.


Aštuonių sesijų metu buvo vykdomos tokios projektinės veiklos: lankymasis partnerių (Caparrella, Treball ir kitose) mokyklose ir gilinimasis į mokinių kūrybiškumą bei verslumą skatinčius mokymo(si) būdus (pavyzdžiui, Treball profesinė mokykla visų dalykų, visas mokomąsias valandas „sudėjo į projektus“ ir moko tik per projektines veiklas); susipažinimas su Global Lleida verslininkų organizacija, teikiančia pagalbą kuriantiems verslo planus ar juos tobulinantiems; lankymasis Lleidos verslo įmonių įkurtame CEEI Lleida fonde. Jis ieško inovatyvių idėjų, naudingų regionui, ir jauniems gabiems verslininkams trejus metus teikia galimybę turėti savo ofisą, naudotis infrastruktūra fondo patalpose bei gauti verslo konsultacijas.
Pora sesijų buvo skirta mokyklų partnerių kuriamo verslo vadovo žingsnių ir rodiklių įvertinimo pristatymui ir analizei. Stakliškėse sukurtas verslo vadovas su atitinkamais rodikliais, kiekvienoje šalyje buvo įvertintas ir pakoreguotas tos šalies verslininko ar kompanijos. Pastabos ir patarimai verslo vadovui buvo palyginti ir suderinti, o tinkami atrinkti šiam vadovui užbaigti.
Bene svarbiausia projektinio vizito dalimi tapo tarptautinė Skype konferencija, kurios metu Stakliškių gimnazijos, Mercurii akademijos ir Caparella mokyklų mokiniai pristatė savo verslo idėją ir jau vykdomas veiklas, uždavė klausimus vieni kitiems, aptarė, kokios naudos gavo, sužinodami apie partnerių kuriamo verslo sėkmes ir nesėkmes.

Laisvas laikas buvo skirtas susipažinimui su žymesnėmis Katalonijos vietomis: 12 amžiuje statyta Gardenijos pilimi Lleidoje, pagrindine La Ramblos gatve ir Katalonijos aikšte, Šventosios Šeimynos bažnyčia ir Katedra Barselonoje. Katalonija padovanojo tikrai įsimintinų kultūrinių patirčių.
Kitas projekto partnerių susitikimas vyks Nachod mieste, Čekijoje. Jo metu kiekviena mokykla pristatys, kokį poveikį projektas turėjo jų institucijai ir aptars sklaidos planą.
Jolanta Ručienė
Projekto koordinatorė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *