Paminėjo istorinę datą, pagerbė iškilias asmenybes

Kovo 10 dieną Kašonių bendruomenės namuose vyko renginys, skirtas Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dienai ir partizano Adolfo Ramanausko – Vanago 100 -osioms gimimo metinėms paminėti.


Bendruomenės namuose kašoniškiai ir atvykę į renginį svečiai galėjo susipažinti su Kašonių bibliotekos paruošta paroda apie Lietuvos pedagogą, žurnalistą, karininką, rezistentą, kovotoją už Nepriklausomybę, partizanų vadą, brigados generolą Adolfą Ramanauską – Vanagą ir kitus Dainavos apygardos partizanus, šią medžiagą surinko mokytoja jieznietė Vida Ražanauskienė.
Renginys prasidėjo Lietuvos Valstybės himnu. Pirmieji savo pasirodymu visus maloniai nustebino svečiai iš Jiezno gimnazijos. Mokytojos Ramutės Bubnienės vadovaujamas neformaliojo ugdymo būrelis ,,Apie gyvenimą linksmai“ parodė inscenizaciją ,,Piliakalniai“. Padedant Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro vadovei Ingridai Valentienei, jaunieji gimnazistai ne tik įdomiai papasakojo apie savo krašto piliakalnius, padeklamavo žymių krašto dainių eilių, bet ir padainavo skambių liaudies dainų apie senovės lietuvių patriotiškumą, Lietuvos gamtos grožį.
Visus pribloškė ir užbūrė meistriškas, artistiškas, nuoširdus Ievos Bubnytės solinis koncertas, kuris suteikė visiems daug džiaugsmo, geros nuotaikos. Dainoms Ievutė pritarė mandolina, kanklėmis ir pianinu. Išgirdome liaudies ir žinomų kompozitorių dainų. Baigus dainuoti Ievai, žiūrovai plojo atsistoję. 
Vakaro gerą nuotaiką nuspalvino linksmas ir sąmojingas spektaklis ,,Gyvanašlės“ (pagal J. Katkevičiaus pjesę), kurį pastatė Kruonio kultūros centro Kalvių suaugusiųjų dramos kolektyvas ,,Brasta“, vadovaujamas Janės Bernotienės.
Susirinkusiuosius su švente pasveikino LR Seimo narys Vytautas Kamblevičius. Jis kartu su bendruomenės pirmininku Daliumi Kabašinsku įteikė medalius ir diplomus smiginio varžybų, vykusių kovo 3 dieną, nugalėtojams.
Dėkojame Jiezno gimnazistams ir jų mokytojai Ramutei Bubnienei, Ingridai Valentienei, Ievai Bubnytei, Kruonio KC Kalvių suaugusiųjų dramos kolektyvui ir jų vadovei Janei Bernotienei, kad Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną šventė kartu su Kašonių bendruomene.
Organizatorių – Kašonių bibliotekos ir kaimo bendruomenės ,,Kašonys“ – vardu – bibliotekininkė
Danutė Bajorienė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *