Auginkime sveikus, laimingus ir sėkmingus vaikus

Prienų r. sav. Socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos dalyvavo VDU SMF Socialinio darbo katedros vykdytuose pozityvios tėvystės įgūdžių lavinimo mokymuose socialiniams darbuotojams pagal „Sėkmingos tėvystės“ programą. Turimomis ir naujai įgytomis žiniomis esame pasirengę pasidalinti su vaikus auginančiais tėvais.


Šių metų kovo 13 dieną šeimos, kurioms teikiamos socialinės paslaugos, buvo pakviestos į organizuojamus‚ „Sėkmingos tėvystės gebėjimų ugdymo“ mokymus. Į grupės darbą įsijungė šešios narės. Planuojami šeši susitikimai, vyksiantys kas dvi savaitės.
„Pravėrę langą į vaiko pasaulį, neabejotinai rasime lobį – jis slypi taip giliai, kad ne visada drįstame jo ieškoti. Tas lobis – vaiko kūrybinė dvasia, kurianti santykius, pasaulį ir jų sandūroje – unikalią vaiko savastį. Ji atspari ir galinti atlaikyti skaudžiausius išbandymus, kurių neturėtų patirti. Kartais slegiančios vaiką mintys ir jausmai užspaudžiami, tariamai išmetami, nevertinami ir tampa trukdžiu jo gyvenime“ (V. Oaklander). Mūsų siekis, kad tėvų ir vaiko santykiai būtų kuo glaudesni, kad tėvai nuolat rodytų vaikui meilę ir dėmesį, įprastų vaiką nuolat pagirti, paskatinti, atidžiai išklausytų jo nuomonę. Taip pat gebėti valdyti specifinį vaikų elgesį, turėti žinių ir įgūdžių iškilusioms elgesio problemoms spręsti, taikyti aiškias taisykles, taikias drausminamąsias priemones, nubrėžti elgesio ribas. Daugeliui tėvų sunku taikyti taisykles, nes vaikai linkę jas laužyti. Svarbu žinoti, kaip tėvai turėtų elgtis kiekvienoje konkrečioje situacijoje. Teigiamas dėmesys ir paskatinimas, nuolatiniai pagyrimai vaikus veikia tarsi burtai. Vaikai visada turi žinoti, ko iš jų tikimasi, tuomet jie jausis saugūs, tvirti, ramūs, pasitikintys savimi. Vaikams patinka, kai jiems skiriama pakankamai dėmesio ir daugelis jų padarys viską, kad tik jo gautų. Ir atvirkščiai, negaudami dėmesio, vaikai jo siekia netinkamais būdais. Apmaudu, bet yra vaikų, kurie sulaukia tėvų dėmesio, tik padarę ką nors blogo. Tokiu atveju netinkamas elgesys tik stiprėja. Jei vaikas gaus dėmesio elgdamasis tinkamai, tuomet stengsis nuolat gerai elgtis, o ne reikalauti dėmesio neigiamais būdais. Dėmesys kuria gerą vaikų ir tėvų ryšį.
Mokymų metu akcentuota, kad ypač svarbu patenkinti vaiko emocinius poreikius. Tėvų rūpestis, skatinimas pasitikėti savimi, bendri žaidimai, palaikymas, saugi aplinka ir auklėjimas yra tai, ko būtinai reikia normaliai emocinei raidai. Dalyvėms buvo išdalinta dalomoji medžiaga „100 pagyrimų“ ir užduotas namų darbas – iki kito susitikimo nuolat pagirti savo vaikus, artimuosius ir stebėti jų reakciją.
Mokymų organizatorės ir dalyvės jaukioje aplinkoje dalijosi patirtimi, analizavo konkrečias situacijas, jų šeimose iškilusias vaikų auklėjimo problemas. Pripažinome, kad mus visus vienija bendras tikslas – darni šeima. Sėkmingi, laimingi joje augantys vaikai. Kad galima būtų nuoširdžiai teigti, jog būti tėvais – yra smagu.
Birutė Songailienė,
Irena Danilevičienė,
Aistė Morkūnienė
Socialinės darbuotojos

Rubrikoje Sveikata ir socialinė apsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *