Gražių žmonių darbai Lietuvai garsina ir Prienų kraštą

Neišvaizdi dabartinė žiema: pilkuma, šlapynė, tik retkarčiais ir neilgam nuotaiką praskaidrina akinantis purus sniegas, šerkšnotos medžių šukuosenos. Drėgmė gelia kojas ir rankas, o akys ir širdis pasiilgsta ryškių, gyvų, šiltų spalvų – būtent tokių, kurios plevėsuoja tautinės trispalvės klostėse. Gal todėl pačioje praėjusių metų pabaigoje LR Seime buvo organizuotas respublikinis riešinių konkursas ,,Mūsų Lietuva“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 100 -mečio paskelbimui paminėti. Malonu pasidžiaugti, kad konkursą inicijavo iš Jiezno kilusi vilnietė VšĮ „Kapolė“ direktorė psichologė Sonata Švabauskienė, o šio renginio globėjas – LR Seimo narys Andrius Palionis. Pačiame pusiaužiemyje, sausio 25 dieną, įvyko baigiamasis konkurso renginys, kurį papuošė bendra Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos dainininkų (vadovė R.Ruočkienė) ir Jiezno gimnazijos dramos būrelio narių (vadovės I.Aleksienė ir N.Kuliešienė) programa.

Kalbiname S.Švabauskienę: kaip kilo mintis inicijuoti tokį renginį?
– 2017 m., ruošiantis švęsti Vasario 16-ąją, kilo noras kaip nors originaliai pasipuošti juodą paltą – juk galimybė dalyvauti eitynėse, nešant 250 m ilgio Lietuvos vėliavą, ne kasmet pasitaiko. Nusprendžiau nusimegzti trispalvę riešinę – ilgą, ryškią. Idėja pasiteisino, bet riešinės iškart netekau – teko padovanoti sūnui. Nusimezgiau antrą – kaip tik draugės gimtadienis… Teko megzti ir trečią. Numezgiau tris skirtingas trispalves riešines – vadinasi, jų gali būti ir dar kitokių, dar gražesnių, dar originalesnių. Kilo mintis paraginti tai daryti ir kitus, ir ne šiaip sau, o ir pasivaržant: tegul parodo savo gebėjimus mažas ir didelis, jaunas ir senas, gyvenantis Lietuvoje ir nuklydęs toli nuo tėvynės. Taigi surinkau komandą ir paskelbėme konkursą. Žinią apie jį išplatinome ne tik Lietuvoje, bet ir Suomijos, Vokietijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenėse. Nelengva buvo įrodyti žmonėms, kad riešinė gali būti puikus aksesuaras, ypač švenčiant mūsų nacionalines šventes. Daug gabių žmonių nedrįso dalyvauti konkurse, nes nepasitikėjo savo jėgomis ir išvis netikėjo, kad šis konkursas įvyks. Net konkurso organizacinė grupė suabejojo, kad atsiras norinčių paremti šią iniciatyvą. Tačiau atsirado įstaigų ir organizacijų vadovų, savo uždirbtas lėšas skyrusių konkursui. Vienas iš jų – mano žemietis Vytautas Kandrotas, leidyklos „Terra Publica“ vadovas, konkurso laureates apdovanojęs savo knygomis „Kulinarinės kelionės“.
Džiugu, kad konkursas įvyko: darbus jam atsiuntė ne tik 58 Lietuvos gyventojos, bet ir JAV gyvenanti išeivė. Dar džiugiau, kad po vertinimo komisijos verdikto ne viena dalyvė be jokios nuoskaudos rašė: „Aš jau laimėjau – jūsų iniciatyva skatina kurti ir toliau džiuginti žmones“. Smagu, kad tarp laimėtojų – ir jieznietė A.Stoškuvienė, tarp diplomantų – bendraklasė A.Letkauskienė. Gera buvo baigiamojo renginio metu aplink matyti daug gimtojo krašto žmonių: klausytojai žavėjosi Prienų ,,Žiburio“ gimnazistų dainomis, jaukiai pasaką apie juodąją motulę – gimtąją žemelę sekė mažosios Jiezno gimnazijos dramos būrelio narės ir jų „močiutė“ – mano mamytė.
Kovo mėnesį riešinių paroda pradės kelionę po Lietuvą, pirmiausia užsukdama į mano gimtąjį Jiezną.

Konkursu džiaugiasi ir jo globėjas LR Seimo narys A.Palionis:
– Visi kartu piname gražių darbų pynę Lietuvos 100 -mečio jubiliejui. Sausio 25 -ą dieną, pažymint ir pusiaužiemį, Seimo rūmų Jungiamojoje galerijoje vyko riešinių konkurso – parodos baigiamasis renginys. Mūsų visų vardu džiaugiuosi, kad esame tauta, turinti namus, gimtąją kalbą ir šaknimis su gimtąja žeme suaugusią lietuvių tautinę tradiciją. Žmogus jaučiasi saugus namuose, artimų žmonių apsuptyje, vienybėje, meilėje, tiesoje ir laisvėje. Kai meilė Lietuvai dega kiekvieno mūsų širdyse, pasididžiavimą savo šalimi reprezentuoja tautinis kostiumas. Jis įpareigoja, pakylėja, pažymi ir paryškina tautos identitetą, kultūros ir tradicijos svarbą. Nedidelis, bet labai svarbus tautinio kostiumo akcentas – riešinės – yra sudėtinė dalis lietuvybės, kuri šildo rankas ir širdį. Dėkoju konkurso idėjos autorei, visiems organizatoriams ir dalyviams už rankų ir širdžių šilumą, už mažą ir didelę Lietuvą, už namus, kuriems reikia mūsų ir kurie labai reikalingi mums.
Taigi S.Švabauskienės inicijuotas renginys LR Seime pasiekė ne tik savus tikslus – juo buvo gražiai prisidėta prie Prienų krašto garsinimo.

Nijolė Kuliešienė, Jiezno gimnazijos mokytoja

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *