Uždarytas Prienų lankytojų centras

Nuo 2018 metų sausio 1 dienos uždarytas Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų centras. Jis veikė beveik dešimtmetį, kai 2007 metais buvo atlikta dalies apleisto „Revuonos“ viešbučio pastato rekonstrukcija.
NKRP direktorė Dalia Križinauskienė patvirtino, kad Prienų lankytojų centras uždarytas, nes, formuojant 2018 metų įstaigos biudžetą, lėšų centro patalpų išlaikymui ir darbo užmokesčiui nebuvo skirta. Tokį sprendimą po 2017 metais atlikto veiklos audito priėmė Aplinkos ministerija. Ji nurodė, kad centras dirba neefektyviai, pats neišsilaiko, todėl reikia jo atsisakyti. „Regioninių parkų lankytojų centrai nėra ūkinės organizacijos, šiek tiek specialiųjų lėšų galime uždirbti iš mokamų edukacijų, mokymų, ekskursijų organizavimo, už parduotus parko lankytojų bilietus, tačiau tikrai ne tiek, kad gautume pelno,“ – sakė direktorė.
Svarstyta galimybė Lankytojų centro patalpas perduoti Prienų rajono savivaldybei, tačiau jos atiteko Turto bankui. „Viliuosi, kad savivaldybė bus suinteresuota ir ieškos būdų, kaip perimti geros būklės patalpas savo reikmėms,“ – teigė D.Križinauskienė. Ji negalėjo patvirtinti, kad Lankytojų centro uždarymas – valdančiųjų sugalvotos regioninių parkų stambinimo ir jungimo reformos pasekmė. Direktorės teigimu, apie regioninių parkų reformą pradėta kalbėti dar „Saulėlydžio komisijoje“, kuri pasiūlė efektyvinti viešojo sektoriaus, valstybinių institucijų veiklą ir mažinti jų administravimo išlaidas. Tuomet buvo sumąstyta reorganizuoti, apjungti tas biudžetines organizacijas, kuriose dirba mažiau nei 20 darbuotojų.
Šį sausį aplinkos ministras Kęstutis Navickas Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai (VSTT) bei valstybinių parkų ir rezervatų direkcijoms išplatino pranešimą dėl planuojamų permainų saugomų teritorijų sistemoje ir paprašė teikti pasiūlymus, kaip ją tobulinti.
„Kol kas viešos diskusijos šiuo klausimu nevyksta, jokių nurodymų, kada prasidės saugomų teritorijų valdymo reforma, nesame gavę, todėl neturiu ko komentuoti,“ – sakė D. Križinauskienė.
Seimo pavasario sesijoje ketinama pristatyti Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimus, kuriais būtų įtvirtintos permainos. Teigiama, kad regioninių parkų, kurių yra 30 su viršum, nebeliks, jie bus sujungti į keturis regionus: Aukštaitija, Žemaitija, Mažoji Lietuva, Dzūkija – Suvalkija. Neoficialiai kalbama, kad Dzūkijos – Suvalkijos regiono centro administracija gali būti įkurta Birštone.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Mūsų kraštas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *