Valdančiųjų politika darosi neskani

Ar dabar jau pagaunate Mažojo Šlykštuko kuriamą naują tvarią Lietuvos politikos tradiciją? Kuri, kaip žadėta po rinkimų, turėjusi būti veik skaidrumo etalonas?
Jeigu opozicija stipriai kritikuoja valdančiąją daugumą, sukurkime laikinąją parlamentinę komisiją, kuri ištirs klaidas (jau ir be komisijos žinoma, kad tokių būta), kurias esą opozicija darė tada, kada buvo pozicija. Nors jam (Mažajam Šlykštukui) dar neteko pabandyti vykti į Vakarus ir didelių bankininkų kaulyti paskolų valstybei, kurios finansams tuojau pareis šakės. Nes jis įpratęs kalbėtis tik su dideliais dėdėmis Rytuose. O ten reikia ne rodiklių, skaičių, atsakomybės, o „poniatkių“.
Kadangi prieš tai valdančios koalicijos vyriausybės karaliai, pilkieji kardinolai, šiaip nomenklatūrininkai iš socialdemokratų bebrų partijos šiuo metu yra koalicijos partneriai, tai juos kankinti įvairiais tyrimais neverta. Nors kaip tik iš buvusios Algirdo Butkevičiaus vyriausybės miegų bei ketverius metus trukusių sapnų išlenda visos dabartinės socialinės bėdos: kur paimsi – ten plyšta: prokurorai, medikai, mokslininkai, mokytojai, bibliotekininkai, etc. Tačiau politiškai čia dusinti netikslinga.
Jeigu visuomeninio transliuotojo LRT žurnalistai Mažąjį Šlykštuką Seime kasryt pasitinka nepakankamai iškištais liežuviais ir nederamai aršiai kovoja dėl teisės jam palaižyti subinytę, reiškia transliuotojui būtina sukelti galvos skausmą kokiais nors paklausimais apie finansus, uždarbius, sutartis ir pan. Ne jo galvai suprasti, kad iki dabartinio valdymo modelio LRT ėjo per kančias ir kaip tik dėl to, kad ten dirbantiems žurnalistams nereikėtų kautis už arčiausią vietą šalia svarbiausios šalies subinės. Kad jokie Seimo nariai neturi nei pareigos, nei teisės tikrinti LRT vidinių reikalų, o pagal įstatymą – tik galimybę deleguoti savo atstovus į LRT Tarybą.
O tuos LRT žmones, kurie laižyti atsisako labiausiai kategoriškai, galima užsiundyti skalikais iš valdomų įmonių, kad keltų ieškinius. Tik, deja, skalikai – pernelyg kilmingos veislės, kad jiems tektų toks įžeidimas. Sakykime geriau – beveisliai sargiai, gatavi įvykdyti „fas!“ už bet kokį į maistą panašų daiktą, vietoje kurio gali būti ir prastai dvokiantis muliažas.
Jeigu prokurorai netyčia užsimanytų panaršyti kokių nors trąšų importo iš Rusijos ar žemių nusavinimo iš skolininkų reikalus, jiems reikėtų padidinti algas. Parodyti, kad prokurorai Lietuvoje yra išskirtinis luomas. Jų algoms turi dirbti visi: medikai, mokslininkai, verslininkai ir tokie, kaip aš. Matėte, kaip iškišusi liežuvius bėgo kelti algų valdančioji dauguma? Matėte, kad Mažasis Šlykštukas nurodymus prie mikrofonų dalija ne tik UAB „LVŽS“ nariams, bet ir atskilusiems socialdemokratams!
Tačiau kada kokios mergužėlės iš to paties UAB’o užsimano pasiganyti Seime jo narių teisėmis ir iš provincijos moterėlių tapti Vilniaus aukštuomenės celebritėmis – visi keliai atviri ir valstybės sąskaita. O ką manėte, blizgančių žurnalų darbuotojai neprivalo perimti subinyčių laižymo įgūdžius iš žurnalistikos profesionalų. Aišku, dulkės!
Na, dar. Žiemą beveik nuogas įpratęs jūroje maudytis LVŽS atstovas Dainius Kepenis yra įpratęs, kad ne jis turi žvelgti į kartu bėgančių sveikuolių pasturgalius, o jie į jo. Jis gi kaip vedlys – pirmas. Tai va, vedlys ėmė ir užsimanė ir Seimelyje pirmose eilėse palakstyti. Žinoma, paskui Mažąjį Šlykštuką. Iš to dėkingumo – šaaaast! Ir Seimo komisija „Sveikos gyvensenos“ speciali p. Sveikuolių vedliui. Ir p. Kepeniui gerai – maždaug 100 Eur alga didesnė, palyginti su eilinio seimūno, kad dar kokia Mažojo Šlykštuko mergužėlė iš kurio nors kaimo galės oficialiai komisijos patarėja tapti (valstybės mokesčių mokėtojų sąskaita). Ir Vilniaus žiniasklaidos celebrite. Viskas, kaip geriausiuose „uabuose“.
Tam tikri patriotizmo lozungai (po teisybei – tuščiažiedžiai), tautiškumo skatinimo idėjos, paminklai. Vis labiau pažįstama iš istorijos patirčių. Nekalčiausia asociacija šiuo metu yra ta, kad UAB „LVŽS“ pamažu tampa UAB „Darbo partija“ klonu mūsų politikoje. Klonas, žinoma, pernelyg pritemptas lygis. Uspaskicho politikoje buvo bent polėkis, o čia – smulkūs kompleksai, sociopatija, etc. „Užpildykite testą savanoriškai, kaip vartojate alkoholį“. „O kodėl turėčiau, ir kur tasai testas po to keliaus?“ „O ne tamstos reikalas“.
Šiandien norėčiau, kad vienas kuris iš to UAB „LVŽS“ monolito patektų pas gydytoją rezidentą. Dėl Hipokrato priesaikos veiksnio vizitas gal ir nebūtų itin įdomus, bet vis dėlto. Mėgčiau pamatyti bent šnairuojančias į šonus akis.

Rytas Staselis

Rubrikoje Politika. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *