Buvo įvertinti Žuvienės virimo čempionate

Rugsėjo 2 d. Šilutės mažųjų laivų uoste vyko tradicinis 9-tasis tarptautinis Žuvienės virimo čempionatas, kuriame jau aštuntąjį kartą dalyvavo ir laurų pelnė Prienų rajono komanda „Nemuno kilpų regiono žvejai“ (komandos vadovas Rimtautas Kuzmickas).
Šiemet dėl čempiono žiedo varžėsi net 47 komandos, pirmą kartą jos išvirė tokį milžinišką kiekį žuvienės – iš viso 3 tonas ir 50 litrų. Renginio organizatorius ir vyriausiasis čempionato šefas Marijus Budraitis džiaugėsi, kad, nepaisant lietaus, šiemet renginys pritraukė kaip niekad daug dalyvių, kuriems šis renginys tapo gyvenimo būdo dalimi, ir svečių, norinčių stebėti žuvienės virimo procesą ir nemokamai paragauti įvairių rūšių žuvienės ar žuvies sriubos.
Kuri žuvienė skaniausia, rinko vertinimo komisija, kurią sudarė buvę čempionai, kiti žinomi žmonės. Pagal čempionato nuostatus žuvies virimo čempionu galima tapti tik vieną kartą. Dėl geriausios „tradicinės žuvienės“ ir geriausios „žuvies sriubos“ virėjų titulų rungėsi prieniškiai virėjai – Vytautas Kunca ir Rimtautas Kuzmickas. Komisijos sprendimu Prienų krašto žvejų komandai atiteko prizas už lojalumą ir nominacija „Unikaliausia komanda“. Prieniečių žuvienę gerai įvertino ir ragautojai, kuriems jos išdalinta net 80 litrų.
Prieniečių kiemelis rajoną reprezentavo ne tik skania žuviene, bet ir Prienų rajono savivaldybės suvenyrais, tautodailininko Algimanto Sakalausko išdrožtais kelmais, ant kurių ir buvo verdama žuvienė.
Kol katiluose virė žuvienė, dalyviai galėjo pasiklausyti koncerto. Scenoje pasirodė Martynas Kavaliauskas, grupė „Vairas“, tarp atlikėjų – ir Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro duetas Virginija ir Raminta.
Įvertinti „Nemuno kilpų regiono žvejų“ išvirtos žuvienės skonį bus galima Prienų krašto mugėje „Rudens spalvos“, kuri vyks rugsėjo 30 d. Prienų miesto Laisvės aikštėje.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *