Užtikrinti čempionų startai

Rugsėjo 2 – 3 dienomis Telšių apylinkėse vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas estafečių ir ilgoje trasose. Jis buvo labai sėkmingas Prienų orientacininkams: pirmą dieną Prienų OSK ,,Šilas“ vyrų komanda tapo Lietuvos čempionais estafečių trasoje, stipriausioje Elito grupėje.

Lietuvos čempionai: V.Beliūnas, A.Bartkevičius ir V.Kamarūnas.

Merkiant lietui, buvo duotos bendro starto lenktynės po tankius ir daug pelkių turinčius miškus.
Pirmame etape startavęs Vytautas Kamarūnas finišavo aštuntas, labai nedaug atsilikęs nuo lyderių. Į antrą etapą išbėgęs Vytautas Beliūnas išvedė komandą į pirmą vietą, 23 sekundėmis lenkdamas Šiaulių ,,Igtisos“ komandą. Trečiame etape pirmas išbėgęs Algirdas Bartkevičius dar labiau sustiprino ,,Šilo“ persvarą ir užtikrintai finišavo, turėdamas beveik 3 minučių pranašumą prieš antroje vietoje likusius šiauliečius. Suminis čempionų rezultatas buvo 2 val. 15 sek.
Moterų komanda, kurią sudarė Indrė Beliūnė, Deimantė Motiejūnaitė ir Akvilė Bartkevičiūtė, užėmė prizinę šeštą vietą.
Vyresnieji veteranai (Zenonas Radzivonas, Audrius Deltuva, Pranas Mockus) iškovojo 6-tą vietą, jaunesnieji veteranai (Andrius Jasiūnas, Rimvydas Arlauskas, Andrius Valatka) – 11-tą.
Estafečių rungtyje dalyvavo 172 komandos – per 500 orientacininkų iš visos šalies.
Antrą dieną vyko Lietuvos čempionatas ilgoje trasoje. Čia teko įveikti trasas nuo 2,2 km su 9 kontroliniais punktais dvylikamečiams iki 15 km su 33 kontroliniais punktais vyrų elito grupės sportininkams.
Čia taip pat puikiai sekėsi mūsų krašto orientacininkams: Lietuvos čempionais ilgoje trasoje tapo Deimantė Motiejūnaitė ( M20 amžiaus grupė) ir Rokas Lipnickas (V20 amžiaus grupė).
Trečiąsias vietas iškovojo Pijus Maciulevičius (V14), Akvilė Bartkevičiūtė (M20) ir Kęstutis Nenartavičius (V20).
Ypač džiugus jaunojo Pijaus Maciulevičiaus pasiekimas, kuris rodo vis geresnius rezultatus.
Ant garbės pakylos lipo ir Elito grupės sportininkas Vytautas Beliūnas, iškovojęs 4 vietą (Elito grupėje apdovanojamos šešios vietos).