Šiaudinių skulptūrų plenere atsisveikino su vasara

Rugpjūčio pabaigoje Nemuno kilpų regioninio parko direkcija visus kvietė dalyvauti Šiaudinių skulptūrų plenere mažojoje kultūros sostinėje Punioje. Kvietė pasitikrinti savo gebėjimus net ir nieko bendro su menu neturinčius žmones, susiburti draugėn draugus, artimuosius ar tiesiog pažįstamus.

Naujam iššūkiui besiregistruojančiųjų buvo laukiama beveik visą mėnesį. Pagaliau ta diena išaušo, ir nuo ankstyvo ryto į Punios kultūros centro salę rinkosi meno pasiilgę žmonės. Daugelis šnabždėjosi, kad skulptūras iš šiaudų darys pirmą kartą, kiti džiaugėsi, kad galės vadovautis plenero nuostatais, be to, drąsino būsima paskaita ir vadovo buvimas šalia. Paskaitą apie šiaudų panaudojimą, skulptūrų iš jų gamybos ypatumus skaitė tautodailininkė Albina Mackevičienė iš Kėdainių rajono, Josvainių miestelio. Paskaitos metu sužinojome senąsias šiaudų panaudojimo tradicijas, kaip, bėgant amžiams, jos keitėsi, atsirado naujos. Albina Mackevičienė pristatė pačios įvairiems renginiams sukurtas šiaudines skulptūras, pademonstravo kai kurių Lietuvos bendruomenių sukurtus šiaudinius miestus ir pristatė pasaulio patirtį, kuriant šiaudines grožybes.
Po paskaitos iš keturių savivaldybių: Alytaus, Kaišiadorių, Prienų rajonų ir Birštono susibūrusios komandos įsitaisė šalia Punios bažnyčios esančioje pievoje. Čia jų išmonės laukė Punios ūkininkų atvežti šiaudai. Plenere buvo galima sutikti moksleivius su mokytojais, kurie nusprendė tokiu būdu atsisveikinti su vasara, senjorus, mėgstančius meną, bendruomenių narius, susibūrusius gerai praleisti laiką. Visą dieną virė darbas. Idėjos buvo skirtingos ir visiškai įgyvendintos. Albina Mackevičienė vos spėjo patarti, padėti dirbančioms komandoms. Vakarop prasidėjo skulptūrų statymas, plenero dalyviai nustebino savo išradingumu ir fantazija. Kūrybai skirtą dieną apvainikavo Vytauto Trakymo koncertas ir komandų apdovanojimas. Pirmos vietos nerinkome, bet prizą – apsilankymą Tarzanijoje – gavo Nemajūnų dienos centras.
Šventės metu šurmuliavo bendruomenių kaimeliai, vyko sveikos gyvensenos pamokos, etnožaidimai. Buvo galima pasivaišinti įvairiais užkandžiais, kava, arbata.
Skulptūras Punioje galima aplankyti iki rugsėjo 22 dienos – rudens lygiadienio. Šią dieną vyks konferencija Piliakalnių metams paminėti ir Baltų vienybės dienos šventė kartu su ansambliu „Romuva“, o šiaudinės skulptūros bus sudegintos.
Nemuno kilpų regioninio parko direkcija šiais metais vykdo projektą „Piliakalnių dvasia vakar, šiandien ir rytoj“, iš dalies finansuojamą Lietuvos Kultūros tarybos. Projektas, pradėtas vykdyti pavasarį, pakvies į gražius renginius kiekvieną mėnesį, o jį apvainikuos išleistas Vadovas po Nemuno kilpų regioninio parko piliakalnius.
NKRP informacija

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *