Žolinė

Žolinė – tai gamtos, žemės ir žmogaus sandūra, tai atsisveikinimo su vasara ir padėkos žemei už derlių šventė, švenčiama, kai gamta, miškai jau būna atvėrę savo gėrybių kraites, kai sodas jau subrandinęs vaisius, kai svarbiausi vasaros darbai jau nudirbti. Todėl ir Birštono vienkiemio bendruomenė sekmadienio popietę džiaugėsi kiekvienu, atėjusiu pasibūti kartu ir pabendrauti, nes ir liaudies patarlėje yra sakoma: „Kas per Žolinę neviešės, tas visus metus nieko neturės“. Birštono vienkiemio bendruomenė, tęsdama seną lietuvių tradiciją, jau ne vienerius metus Žolinę švenčia draugėje.


Antrus metus iš eilės Birštono vienkiemio bendruomenės organizuojama Žolinių šventė skiriama lietuviškam folklorui. Birštono vienkiemio ansamblis dainavo, kankliavo, skudučiavo ir šoko kartu su Birštono kultūros centro folkloro ansambliu „Raskila“ (vadovai – Roma Ruočkienė ir Algirdas Seniūnas).
Visus susirinkusius sveikino Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė ir Birštono savivaldybės administracijos direktorius Valentinas Vincas Revuckas. Sveikatos, santarvės, geros nuotaikos linkėjo vicemeras ir bendruomenės pirmininkas Vytas Kederys.
Po koncerto dar ilgai visi nesiskirstė, vaišinosi šio derliaus pyragu, bulvinėmis bandomis, namine gira.
Birštono vienkiemio bendruomenės informacija

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *