„Bausmė už pasipriešinimą Mero diktatūrai…“

Atviras laiškas Prienų rajono savivaldybės merui Alvydui Vaicekauskui

Ponas Mere, paaiškinkit man, Prienų rajono rinkėjui, kas vyksta „ant Prienų žemės?“ Visi žino, koks spaudimas iš Jūsų pusės buvo naudojamas prieš Donatą Šimukonį, kad jis iš savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo posto pereitų į Investicijų skyriaus vedėjo kėdę. Nesutiko neklaužada.
Visi taip pat žino, kad Donatas Šimukonis ilgą laiką kuravo abu – ir Žemės ūkio, ir Investicijų skyrius. Tad reikia tik džiaugtis, kad jaunas, gabus specialistas pajėgė susidoroti su dideliu darbo krūviu ir atsakingai darbavosi abiejuose skyriuose. Kas turėjo atsitikti, kad, mano manymu, už niekinius trūkumus būtų pradėti keli tarnybiniai patikrinimai. Ėmė staiga ir pagedo geras vaikis. Paaiškinkit man, kokias psichologinio, ir ne tik, poveikio priemones panaudojote, kad nepakeičiamas specialistas „pats nusprendė“, jog jis yra netinkamas užimti nei Žemės ūkio, nei Investicijų skyriaus vedėjo pareigas ir pasiprašė būti pervestas eiliniu specialistu?
Stalino laikais pakvipo, Mere. Tada irgi visi „prisipažindavo“ ir patys raštu paprašydavo, kad juos sušaudytų. Viskas kažkaip labai sutapo su Naisių pono partijai atstovaujančių valstiečių įsiliejimu į Prienų rajono savivaldybės tarybos valdančiąją koaliciją. Vieša paslaptis, kad Žemės ūkio skyriaus vedėjo posto ir Donato Šimukonio „galvos“ valstietis Jonas Vilionis reikalauja jau gal dešimt metų. Nenoriu tikėti, bet „pikti liežuviai plaka“, kad vedėjo kėdė jau pažadėta kito Tarybos nario, taip pat valstiečio dukrai ar kitai, lojaliai valstiečiams savivaldybės administracijos darbuotojai. Vadinasi, tikrai prasti popieriai, Mere, jei tik tokia kaina (laužant žmonių likimus) pajėgiate išlaikyti braškančią valdančiąją koaliciją.
Nesuvokiama ir tai, kodėl taip skubama. Dar net nesulaukus, kol Donatas Šimukonis grįš po atostogų, jau skelbiamos naujo Žemės ūkio skyriaus vedėjo paieškos. Juo labiau, jog neverta taip labai skubėti dar ir dėl to, kad apskritai Žemės ūkio ministerijoje vyksta diskusijos dėl žemės ūkio skyrių reformos Lietuvos mastu.
Iš tiesų labai keista tokia skuba, nes savivaldybėje ligšiol vyravo kitokia praktika. Pavyzdžiui, Socialinės paramos skyrius – jau metus be vedėjo, ir nieko. Pakuonio seniūnija dvejus metus buvo be seniūno (dabar – be pavaduojo – aut.p.) – taip pat nieko. Norite tikėkite, norite ne, bet kalbama, kad tai – bausmė Donatui Šimukoniui už pasipriešinimą Mero diktatūrai.
Grįžkime dar prie Donato Šimukonio „prasižengimų“. Sudarytos kelios komisijos jiems tirti ir visų komisijų pirmininkė yra administracijos direktoriaus pavaduotoja Rimutė Zablackienė. Ta pati, R. Zablackienė, kuri neseniai padarė grubų nusižengimą – prieš Tarybos posėdį pateikdama su pakeistomis formuluotėmis parengto sprendimo projektą. Ir nieko. Viskas nuvarvėjo, kaip nuo žąsies vanduo.
Panašu, kad labai jau nevienodus, Mere, taikote kriterijus, vertindamas savo darbuotojų veiklą ir darbus. Kaip seni žmonės sako, vieno akyse ir krislą pastebite, kito akyje ir dramblio nematote.
Daug dar galėčiau negerų dalykų vardinti ir vardinti, bet paliksiu tai kitiems straipsniams. Tikiuosi, kad Meras išsamiai paaiškins situaciją ir išsklaidys mano bei daugelio žmonių abejones. Taip pat tikiuosi, kad spaudoje šia tema galbūt išsirutulios ir diskusija. Labai viliuosi, kad dar ne visi rajono žmonės ir savivaldybės administracijos specialistai yra įbauginti ir išdrįs pareikšti savo nuomonę.
Pabaigai – paskutinis klausimas Merui: „ Kas sekantis?“

Gintaras Kleiza
Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio Prienų skyriaus pirmininkas

Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko atsakymą skaitykite trečiadienio „Gyvenime“.

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *