Turnyras, kuriam nereikia reklamos…

Jiezne kasmet vyksta unikalus sporto renginys, kuriam nereikia skelbimų ar reklamos. Jiezniečiai žino, kad kiekvienų metų paskutinį liepos šeštadienį sporto bendruomenė renkasi į futbolo turnyrą Jiezno seniūnijos taurei laimėti. Šiais metais turnyras vyko jau 26 -tą kartą.

Jiezno futbolo tradicijoms – jau per šimtą metų. Apie tai bus išsamiau papasakota knygoje, kurią jau baigia rengti iniciatyvinė grupė ir kuri bus padovanota Jiezno bendruomenei dar šiais metais, Jiezno vardo paminėjimo 525 -ųjų metinių proga.
Praėjusį savaitgalį vykusiame turnyre dalyvavo šešios Jiezno seniūnijos komandos: keturios iš Jiezno miesto (,,Mūrai“, ,,Centras“, ,,Ežero krantas“ (Bajorų), ,,Paukščių galas“), viena iš Kašonių – ,,Kašonys“ ir garbūs ,,Veteranai“. Į turnyrą prašėsi ir svečiai iš įvairių pietryčių Lietuvos vietovių, netgi futbolo mėgėjai iš Lenkijos, tačiau jiems buvo atsakyta, nes šiame turnyre gali dalyvauti išskirtinai Jiezno seniūnijos esami ir buvę gyventojai, taip pat gyventojų artimi giminaičiai.
Futbolo turnyras, kurį organizuoja Jiezno seniūnija kartu su sporto klubu ,,Jieznas“ (prezidentas Laimis Pempė), vyksta stadione prie ežero.
Ištraukus burtus, komandos buvo suskirstytos į du pogrupius, viename žaidė ,,Ežero krantas“, ,,Kašonys“ ir ,,Paukščių galas“, kitame – ,,Mūrai“, ,,Centras“ ir ,,Veteranai“. Pirmos rungtynės tarp ,,Ežero kranto“ ir ,,Paukščių galo“ baigėsi lygiosiomis – 1:1. ,,Mūrų“ ir ,,Centro“ susitikimas taip pat baigėsi lygiosiomis 1:1. Trečios rungtynės buvo gausesnės įvarčiais, jose kašoniškiai rezultatu 4:1 pranoko ,,Ežero krantą“.
Labai apmaudu dėl ,,Ežero kranto“ ir praėjusių metų turnyro nugalėtojų ,,Veteranų“ komandų, kurios nepateko į pusfinalį, tačiau futbolo kamuolys taip pat apvalus – visko pasitaiko. Pusfinalio kovas tęsė ,,Kašonys“, kurie rezultatu 2:1 pranoko ,,Mūrus“, ir ,,Centras“ tik po baudinių serijos (rungtynės baigėsi rezultatu 2:2) laimėjęs prieš ,,Paukščių galą“.
Po pusfinalio kovų dėl trečios vietos ir bronzos medalių kovojo ,,Mūrai“ ir ,,Paukščių galas“, „Mūrai“ nugalėjo rezultatu 3:0.
Finale situacija klostėsi kiek kitaip. Lygiaverčiai varžovai – „Centro“ ir „Kašonių“ futbolininkai finalines rungtynes baigė rezultatu 1:1 ir nugalėtojams išaiškinti prireikė baudinių serijos. Fortūna buvo palankesnė jiezniškių  komandai. Po baudinių serijos (5:3) ,,Centras“ tapo 2017 metų Jiezno seniūnijos 26 – ojo turnyro nugalėtoju. Nugalėtojų komandai įteikta pereinamoji taurė, medaliai ir piniginis prizas, kurį įsteigė praeityje garsaus sportininko Sigito Gegužio sūnus Saulius. Jo įsteigti mažesnės vertės piniginiai prizai atiteko antrą vietą laimėjusiems kašoniškiams bei trečiosios vietos savininkams – ,,Mūrams“.
Jiezno seniūnija įsteigė įvairias nominacijas pasižymėjusiems šiame turnyre žaidėjams. Geriausio žaidėjo prizas (statulėlė ir diplomas) atiteko Ūdriui Žaliui, rezultatyviausio žaidėjo – Evaldui Daukševičiui, geriausio vartininko – Aurelijui Kemeraičiui, geriausio gynėjo – Laimiui Pempei, perspektyviausio žaidėjo – Edvinui Kuzmai, gražiausio įvarčio autoriaus – Laimiui Stumbrui.
Neliko nuskriausti ir sirgaliai. Jiems pertraukėlių metu sporto klubas ,,Jieznas“ surengė 11 metrų baudinių rungtis tarp vyrų ir moterų. Vyrų rungtyje labiausiai pasisekė Jordanui Baranauskui, moterų – Emilijai Jakutavičiūtei (antrus metus iš eilės), kuriems buvo įteikti diplomai ir futbolo kamuoliai. Geriausia sirgale pripažinta Dalia Žalienė (geriausio turnyro žaidėjo Ūdrio Žalio mama).
Didelio susidomėjimo tarp sirgalių sulaukė ir totalizatorius. Tarp daugelio panorusių teisingai atspėti finalinių rungtynių baigtį laimė nusišypsojo mažajai A. Stumbraitei, kuriai SK ,,Jieznas“ prezidentas Laimis Pempė skyrė dovanų.
Didžiausios padėkos nusipelnė visi turnyro žaidėjai, entuziastingai tęsiantys garbingas Jiezno futbolo tradicijas, ir rėmėjai bei organizatorių pagalbininkai Vytautas Bajoras, Ūdrys Žalys, Vilija Valatkaitė ir Saulius Gegužis. Jiems įteiktos seniūnijos padėkos.
Iki kitų metų paskutiniojo liepos mėnesio šeštadienio 10 valandos ryto.
Algis Bartusevičius
Jiezno seniūnas

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *