Sklandytojų startai

Autorės nuotraukoje: Edita ir Stasys Skalskiai.

Vasarai įpusėjus sklandymo sporto varžybų maratonas pačiame įkarštyje. Jau žinomi šių metų Lietuvos sportinės, klubinės klasės sklandymo čempionai, šeštadienį paaiškėjo ir Zenono Brazausko taurės nugalėtojas. Ją iškovojo klaipėdietis Gintas Zubė. Tarp 23 dalyvių prieniškiai Edita ir Stasys Skalskiai liko šešti. Jie pasikeisdami skraidė sklandytuvu LAK/17/18.

Varžybos Paluknyje vyko liepos 15 – 23 dienomis. Per šį laikotarpį įvykdyti net septyni pratimai. Sklandytojai džiaugėsi ne tik palankiais orais, bet ir į visas puses nuo aerodromo atvira oro erdve. Ši galimybė atsirado remontui uždarius Vilniaus oro uostą. Tad sklandytojai galėjo skraidyti šalia Vilniaus, grožėtis Trakų pilimi, Aukštaitija.
Varžybos vyko devintą kartą. Jos skirtos šviesaus atminimo Lietuvos sklandymo sporto daugkartiniam čempionui, rekordininkui, treneriui, ilgamečiam Vilniaus aviacijos techninio sporto klubo viršininkui Zenonui Brazauskui (1927 – 2009) atminti. Jis buvo ir vienas iš pirmųjų Prienuose pagaminto sklandytuvo BK-7 „Lietuva“ bandytojų.
2012 m. Z. Brazausko taurę yra iškovojusi ir E. Skalskienė.


Pociūnuose nuo ankstaus pavasario atkakli kova vyksta dėl pereinamosios Antano Ruko taurės. Visą skraidymų sezoną vykstančiose varžybose dalyvauja 23 pilotai. Jau įvykdyta trylika užduočių. Užtikrintai pirmauja Darius Liaugaudas, surinkęs 780 tšk. Antras – Artūras Klimašauskas ( 460 tšk.) , trečias – Martynas Bykovas (390 tšk.)


Šeštadienį Čekijoje prasidėjo Europos sklandymo čempionatas klubinėje, standartinėje ir 20 m sklandytuvų klasėse. Klubinėje klasėje tarp 31 pilotų startuoja ir prieniškis Gvidas Sabeckis. Jis skraido lenkų gamybos sklandytuvu Jantar Std 2. Per treniruotes Gvidas buvo penktas ir septynioliktas. Sekmadienį orai skrydžiams nebuvo palankūs. Čempionai paaiškės rugpjūčio 4 d.


Startuoja Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas

Su žiniasklaidos atstovais bendravo sklandytojai L. Šupinys, I. Bitinaitis, komandos kapitonas D. Liaugaudas, čempionato direktorius Vytautas Sabeckis, spaudos konferencijos organizatoriai Algirdas Šimoliūnas ir Aistė Audickaitė.

Penktadienį Pociūnuose surengta 10-tojo Pasaulio jaunimo sklandymo čempionato (PJSČ) spaudos konferencija sudomino ne tik mūsų krašto, bet ir būrelį Lietuvos radijo bei televizijos žiniasklaidos atstovų, tad tikėkimės per sporto naujienas išgirsti kalbant ne tik apie krepšinį.
Čempionatas Pociūnų aerodrome, kuris yra vienas iš geriausių Europoje, vyks liepos 29 – rugpjūčio 13 dienomis. Jame dalyvaus 72 sklandytojai iki 25-erių metų iš 18 valstybių: Australijos, Austrijos, Čekijos, Danijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Lietuvos, Naujosios Zelandijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Slovakijos, Slovėnijos, Švedijos, Šveicarijos, Vengrijos, Vokietijos. Dėl čempiono vardo pilotai varžysis dvejose sklandytuvų klasėse: klubinėje ir standartinėje. Lietuvos garbę gins šeši pilotai. Jokūbas Motūza, Laurynas Šupinys, Martynas Liutkevičius (visi kauniečiai) skraidys klubinėje klasėje, kurioje rungsis 39 pilotai; vilniečiai Joris Vainius ir Ignas Bitinaitis bei klaipėdietis Ringaudas Kikilas – standartinėje klasėje. Čia susikaus 33 sklandytojai. Jauniausias čempionato dalyvis – aštuoniolikametis J. Motūza. Lietuvos komandos kapitonas ir treneris – daugkartinis šalies čempionas Darius Liaugaudas. Jis ir jaunieji pilotai sakė, kad svarbiausia stengtis išlaikyti psichologinę pusiausvyrą, skristi stabiliai, draugiškai ir pademonstruoti maksimalią pasiruošimo formą iki varžybų pabaigos. Sau ir kitiems linkėjo gerų orų, saugių ir sklandžių skrydžių.
Esant geriems orams, skraidoma visomis dienomis, nors čempionatas užskaitomas įvykdžius keturis pratimus. Atvykę į Pociūnus žiūrovai galės grožėtis jaunųjų pilotų skrydžiais. Ypač įspūdingas sklandytuvų pakėlimas lėktuvais (apie 12 val.) ir finišas (apie 17 val.)
Penktadienį atvyko pirmieji dalyviai – JAV komanda. Sekmadienį aerodrome jau buvo galima išgirsti kalbant čekiškai, prancūziškai, vokiškai. Sklandytuvai į aerodromą vežami automobilių traukiamose specialiose priekabose. Prieniečiai tai puikiai žino, bet prieš gerą trisdešimtmetį klausdavo, ar tik ne raketos gabenamos…
Ši savaitė skiriama treniruotėms.
Pociūnuose nuo 2001 m. jau vyko 3 pasaulio ir 4 Europos sklandymo čempionatai. Mūsų šalyje Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas rengiamas pirmą kartą.
Onutė Valkauskienė

Rubrikoje Sportas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *