Sugrįžimas prie pirmojo Pelekonių piliakalnio su knyga

Liepos 4 d. Kašonių biblioteka kartu su Jiezno seniūnija, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centru bei Kašonių bendruomene prie pirmojo Pelekonių piliakalnio organizavo susitikimą su kraštiečiu, rašytoju, žurnalistu, satyriku Petru Žemkausku.
Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas paskutinei šio rašytojo knygai „Užpelkių poringės“. Šis kūrinys parodo Kašonių ir Pelekonių kaimų žmonių gyvenimo būdą, jų papročius, buitį ir darbų specifiką. P.Žemkauskas knygoje ne tik vaizduoja senųjų amatų subtilybes, bet kartu bando įsiskverbti į tų kaimo meistrų gyvenimo būdą ir jų psichologiją. „Užpelkių poringių“ kalba vaizdinga, autoriui nepritrūksta šmaikščių žodžių, stebina netikėti pastebėjimai, komiškos gyvenimo situacijos.
Autorius, daugiau kaip dvidešimt metų gyvenęs Jiezno pašonėje, atokiame Pelekonių kaime, Nemuno kilpų regioniniame parke, gerai pažinojo žmones, apie kuriuos rašo. Štai pasakojimo „Likimas kaip šaudyklė“ herojė audėja Ona Šeivytė, su savo staklėmis ir kitomis darbo priemonėmis vežiota pas žmones, kuriems ji audė nuostabius spalvingus meno kūrinius: lino paklodes, vilnones antklodes, rankšluosčius ir kitus audinius, autoriui pažįstama buvo todėl, kad ilgokai dirbo pas jo motiną. Šulinių kasėjas Kastukas kasė šulinį ir pačiam autoriui, o žvynabudžių kepimo pradininkė buvo autoriaus žmona Gražina. Skersti kiaules, jas svilinti ruginių šiaudų pluošteliais, mėsinėti ir išskirstyti, kas tinka rūkyti, kas sūdyti, dešroms arba skilandžiams, autorių išmokė jo tėvas.
P.Žemkauskas padovanojo savo knygų Kašonių, Jiezno ir Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekoms bei seniūnui Algiui Bartusevičiui. Rašytojas nepamiršo pasveikinti seniūno su artėjančiu gimtadieniu.
Susitikime taip pat dalyvavo Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia Vertinskienė, Jiezno bibliotekininkė Vilma Trabuševskienė, Jiezno seniūnijos Benčiakiemio seniūnaitis Juozas Bukevičius, Kašonių seniūnaitis ir bendruomenės pirmininkas Dalius Kabašinskas, Dukurnonių kaimo bendruomenės pirmininkė Vida Ivanauskienė, Jiezno socialinės darbuotojos Bena Astrovienė, Gintarė Stankevičiūtė ir Loreta Joneliūnienė bei nemažai Pelekonių ir Kašonių kaimų gyventojų.
Visus linksmino Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro ansamblis.
Susitikimą vedė renginio organizatorė bibliotekininkė Danutė.
Visi vaišinosi pelekoniškių šeimininkių parengtomis vaišėmis: Ritos Bajorienės rūkytu sūriu ir Ramutės Dumalakienės iškeptu šimtalapiu bei namine gaiva. Besivaišinant Petras Žemkauskas paskaitė keletą savo šmaikščių satyrinių eilėraščių.
Vos ne visą renginį smarkiai lijęs lietus suvijo dalyvius į apdairiai parengtą didelę palapinę, tačiau jis nesutrukdė beveik dvi valandas trukusio renginio, kuriame vyravo maloni ir nuoširdi atmosfera.
Danutė Bajorienė
Kašonių bibliotekininkė

Rubrikoje Seniūnijose. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *