Pasveikino Siguldos gyventojus miesto 810 metų jubiliejaus proga

Gegužės 26 – 28 dienomis, Siguldos miesto (Latvija) mero kvietimu, Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys, mero patarėja Rimantė Kurkauskaitė, Birštono viešosios bibliotekos direktorė Alina Jaskūnienė vyko oficialaus vizito į Latviją, Siguldą. Siguldos miesto šventėje taip pat dalyvavo Birštono muziejaus Struktūrinio padalinio vadovė Roma Zajančkauskienė, folkloro ansamblis „Raskila“.


Vizito metu buvo paminėta Birštono ir Siguldos miestų partnerystės 50 metų sukaktis, aptartas bendradarbiavimas kultūros, turizmo ir švietimo srityse. Birštono delegacijos nariai susitiko su Siguldos miesto meru Ugis Mitrevics, vicemere Liga Sausina, kitais Siguldos savivaldybės atstovais. Birštono savivaldybės mero pavaduotojas Vytas Kederys Birštono merės ir bendruomenės vardu sveikino Siguldos miestą 810 metų jubiliejaus proga, pasidžiaugė besitęsiančia miestų – partnerių draugyste ir linkėjo tolesnio bendradarbiavimo.
Siguldos katalikų bažnyčioje vyko Birštono muziejaus parodos, skirtos arkivyskupui Teofiliui Matulioniui, atidarymas. Parodos rengėja ir organizatorė Roma Zajančkauskienė visiems susirinkusiems pristatė parodą, papasakojo svarbiausius faktus iš T. Matulionio biografijos, priminė jo sąsajas su Latvija, pasidžiaugė, jog T. Matulionis bus paskelbtas palaimintuoju.
Sigulda – ypatinga, unikali savo gilia istorija, gamtos grožiu, tradicijų, papročių puoselėjimu. Pavasarį, pradėjus žydėti ievoms, visi kviečiami į tradicinę miesto šventę, šiemet ji – jubiliejinė. Siguldiečiai švenčia išties įdomiai, įtraukdami į įvairias veiklas, pakviesdami į įvairius koncertus ir jaunus, ir vyresnio amžiaus žmones. Daug įspūdžių padovanojo spalvinga eisena gatvėmis, su gausiai susirinkusiais buvo dainuojama Siguldos himnu tapusi žinomo latvių kompozitoriaus Raimondo Pauls daina „Zied ievas Siguldā“.
Šįkart Latvijos miestas nustebino nauju Sporto centru, kuriam pastatyti ir įrengti skirta 8 mln. Eur, bei jaunų šeimų ir mažylių gausa. Pasirodo, kad Sigulda – savivaldybė, kurioje gimsta daugiausia vaikų visoje Latvijoje (kas mėnesį vidutiniškai čia gimsta 23 vaikai).
Parengta pagal Birštono savivaldybės informaciją

Rubrikoje „Birštono versmės“. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *