Interviu vienu klausimu: Kaip vertinate ketinimą nuo šių metų birželio 1-osios panaikinti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui ir taikyti 21 proc.?

Darius Turskas:
– Kol kas dar labai neįsigilinau į šiuos valdžios planus, bet manau, kad niekam nepatiks, jog šildymas, kuriam ir iki šiol skyrėme didelę pajamų dalį, dar pabrangs. Mums, dirbantiesiems, ši našta bus pakeliama, bet ką darys pensininkai, bedarbiai, neįsivaizduoju. Sakoma, kad dalis žmonių (daugiau negu iki šiol) gaus kompensacijas. Nesuprantu, kodėl reikia kažką keisti, jei kompensacijos vis tiek išliks? Prireiks pateikti krūvas dokumentų, vėl sumaištis, piktumai – kodėl jam kompensuoja, o man ne…

Edmundas Mickevičius:
– Mūsų namas renovuotas, todėl šildymą aš galiu pats reguliuoti ir moku nedaug, o gyvenu šiltai. Tad ir šilumos kainų padidėjimas nelabai jaudina. Dar aš gaunu ir kompensaciją, kurią, tikiuosi, ir toliau gausiu. O tiems, kurie kompensacijų negauna, tai pabrangimas „kirs per kišenę“.

Marytė Radzevičienė:
– Aš iki šiol gaudavau kompensaciją už šildymą, tai tikiuosi, kad ir dabar, pasikeitus tvarkai, taip pat gausiu. Mano pensija maža, jei kompensacijos negausiu – bus liūdna. Manau, kad valdžia neteisingai pasielgė padidindama šilumos kainas – juk tai supykdys daugelį, sukiršins žmones. Ir dokumentus reikės vėl tvarkyti. Gal kokios nors instancijos iš to ir pasipelnys, bet paprastiems žmonėms tai nebus gerai.

Eugenija:
– Aš kompensacijos negaunu, todėl man kainų padidėjimas labai pasijus – nerimas kyla. Laukėme, kada Prienuose, kaip buvo žadėta, žymiai sumažės šildymo kainos. Sumažėjo… Bet tiek nedaug, kad nesijaučia. Mūsų namą pradeda renovuoti, tai tikėjomės, kad, renovacijai pasibaigus, ne tik namas iš išorės pagražės, bet ir išlaidos šildymui sumažės, nes galėsime patys reguliuoti šilumą, tačiau padidinus PVM – vėl padidės. Ir už renovaciją reikės mokėti…
Renata Šiugždinienė:
– Gyvenu nuosavame name ir iki šiol apie jokias kompensacijas už kurą nebuvo girdėti. Dabar žada, bet netikiu, kad bus paprasta įrodyti, kiek to kuro sunaudojai. O jei malkos iš nuosavo miško? O kaip įrodyti, kiek kainavo pjovimas, kapojimas? Vien pagalvojus, kiek pažymų reikėtų pristatyti, praeina noras „ieškoti“ kompensacijos.
Kalbino ir fotografavo Laima Duoblienė

Rubrikoje Teisė žinoti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *