Kieno rankinė gražiausia?

„Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko antroji rajoninio technologijų konkurso „Mano rankinė gražiausia“ nugalėtojų apdovanojimo šventė. Į šventę atvyko „Žiburio“, Stakliškių, Jiezno gimnazijų, Balbieriškio, Naujosios Ūtos ir „Revuonos“ pagrindinių mokyklų mokiniai ir juos parengę mokytojai.

Konkursui pateiktas rankines demonstravo „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokinės.

Mokyklos aktų salėje pasitiko 23 rankinių ekspozicija, kurias kūrė 19 moksleivių.
Konkurso dalyviai kūrė rankines – aksesuarus arba rankines – interjero detales. Gaminimo būdai – patys įvairiausi: nertos vąšeliu, megztos, siūtos siuvimo mašina ar panaudojant kitas siuvimo technologijas, keraminės, pagamintos naudojant antrines žaliavas.
Šventę nuotaikinga daina pradėjo „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mergaičių ansamblis „Sinkopė“ (vadovė V.Gustaitienė).
Konkurso dalyvius ir jų mokytojus sveikino „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė ir Švietimo skyriaus vyr. specialistė Laimutė Jančiukienė. Jos džiaugėsi, kad šiais metais darbų yra pateikta daugiau, jie profesionalesni, ir linkėjo, kad sutiktume kuo daugiau mokinių, nešiojančių savo darbo rankines, kad noras kurti neišblėstų. O direktorė vylėsi, kad konkursas išaugs ir taps respublikiniu.
Konkurso sumanytoja „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų mokytoja Rasa Uleckienė džiaugėsi, kad per metus labai išaugo atlikimo kokybė, o dalies mokinių darbai tapo kolekcijomis. Dėkodama jauniesiems kūrėjams ir jų mokytojams už originalias rankines, linkėjo brandinti idėjas, kaupti patirtį įgyvendinant naujas idėjas ir iššūkius.

Konkurso sumanytojai, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų mokytojai Rasai Uleckienei jos mokiniai padarė staigmeną – įteikė pačių kurtą, šiam konkursui skirtą rankinę.

Jaunųjų kūrėjų darbus vertino komisija. Jos narė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto grafikos dizaino bakalauro studijų absolventė, laisvai samdoma iliustratorė Eglė Uleckienė, aptardama konkursui pateiktus darbus, sakė, kad pirmiausia sužavėjo mokinių kruopštumas. Ji linkėjo, kad po kelerių metų kai kurių šio konkurso dalyvių darbus išvystume ir „rimtose“ respublikinėse parodose ar konkursuose.
Vertinant darbus buvo atsižvelgiama į amžiaus grupes ir kategorijas.
Pirmąsias vietas laimėjo Agnė Stravinskaitė (7 kl., „Revuonos“ pagr. mokykla), Samanta Kamarauskaitė (IV kl. „Žiburio“ gimnazija), Danielius Aldakauskas (7 kl., „Revuonos“ pagr. mokykla), Erika Kelmelytė (2g kl., Jiezno gimnazija).
Geriausių rankinių autoriai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo diplomais, „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorės padėkomis ir UAB „Prienų prekyba“ dovanomis – dovanų kuponais, suteiksiančiais galimybę pasimėgauti „Akropolio ledo“ malonumais.
Vaikams pasiruošti konkursui padėjusios mokytojos buvo apdovanotos konkurso simboliu tapusiais keraminiais antpirščiais, kurių autorė – mokytoja Aušra Deltuvienė.
Specialius prizus konkurso dalyviams skyrė ir didelis būrys rėmėjų.
Laima Duoblienė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *