Seimo nario Vytauto Kamblevičiaus pranešimas: „Valstiečiai“ dėl urėdijų reformos puolė keisti net Seimo statutą“

2017 m. balandžio 6 d. Seime buvo užregistruotas Seimo statuto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo statuto Nr. I-399 145 straipsnio pakeitimo“ projektas, kurio iniciatorius – Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.
Seimo Pirmininko pavaduotojas, būdamas Seimo valdybos nariu, panoro apriboti galimybę visiems Seimo nariams užsakyti nepriklausomą ekspertinį teisės akto projekto įvertinimą, kai tokios iniciatyvos reikalauja ne mažiau kaip 1/5 Seimo narių. Parlamentaras siekė numatyti, jog tik 5 valdybos nariai spręstų, ar reikalinga tokia išvada. Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė diskusijų metu siekdama mobilizuoti „valstiečius“, todėl atvirai pasakė, jog ši Seimo statuto pataisa inicijuota dėl ekspertizės vertinimo, paprašyto dėl Miškų įstatymo. Seimo valdybai buvo pateiktas 46 Seimo narių, kurie priklauso skirtingoms frakcijoms, prašymas dėl privalomo nepriklausomo ekspertinio teisės akto projekto įvertinimo.
Trečiadienį 17 val. Seimo salėje įvyko precedento neturintis atvejis, kuomet vienas iš valdybos narių nusprendė išplėsti Seimo valdybos galias, apribojant Seimo nariams suteiktą galimybę užsakyti nepriklausomą ekspertinį teisės akto projekto įvertinimą.
Kyla klausimas, ką galvoja Seimo vadovybė, kuomet Seime valdybos nariai nori uzurpuoti visą valdžią, nes Seimo dauguma, numatydama, kad nepriklausomos ekspertizės išvados gali būti nepalankios, štai po tos pataisos turės galimybę tiesiog tų ekspertizių neužsakyti.
„Kreipsiuosi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo valdybos narių įžūlumo, kurie imasi sovietinių metodų ir siekia panaikinti teisę visiems Seimo nariams užsakyti nepriklausomą, išsamų ekspertinį teisės akto projekto įvertinimą.
Kyla klausimas, kokie dar kiti Seimo statuto straipsniai bus pakeisti dėl švietimo, pašto ar kitos valstiečių inicijuojamos reformos? Ekspertai pažymi, kad ši ypač skubota ir buldozeriu stumiama „valstiečių“ pertvarka yra naudinga ne valstybei ir ne jos piliečiams, o didžiosioms medienos perdirbimo įmonėms. Skirtingų šalių ekspertai pažymi, kad monopolizuojant medienos rinką, visą medieną įsigyti Skandinavijos verslininkams bus paprasčiau ir pigiau, nes jie galės be konkurencijos užsitikrinti pageidaujamą medienos kiekį, kurį įsigis mažesne nei rinkos kaina“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Vytautas Kamblevičius.

Rubrikoje Politika. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *