Velykinės gamtos išdaigos

Sekmadienio naktį gausiai iškritęs sniegas pridarė rūpesčių rytų ir vidurio Lietuvoje, taip pat ir Kauno regione. Dėl snygio ir nuvirtusių medžių buvo sutrikęs elektros tiekimas daugiau kaip 78 tūkst. klientų.
Velykų savaitgalis tapo iššūkiu ESO ir kitų tarnybų darbuotojams. ESO pranešimais, gedimus šalino apie 70 operatyvinių komandų, kurios buvo suburtos iš bendrovės ir rangovų darbuotojų.
Kai kurios brigados dirbo ir visą pirmadienio naktį. Gedimai buvo sudėtingi – kai kuriose linijose buvo po keturis ar penkis pažeidimus dėl ant linijų nuvirtusių medžių. Pasitaikė atvejų, kai teko keisti nulūžusias betonines atramas.
Balandžio 16 d. Kauno apskrities PGV gavo beveik 90 pranešimų iš gyventojų. Žmonėms nepatogumų pridarė praėjimus, duris užtvėrusios lūžusios medžių šakos, jos apgadino ir kelis stovėjimo aikštelėse paliktus automobilius. Vairuotojams teko aplenkti pavojingai ant važiuojamosios kelio dalies pasvirusius medžius ar jų užtvaras. Prienų PGT gelbėtojams ir rajono ugniagesiams savanoriams balandžio 16 d. rytmetį ne kartą teko vykti likviduoti gamtos stichijos padarinių.
5.46 val. gautas pranešimas apie Išlaužo sen., Šaltupio kaime, ant kelio užvirtusius medžius. Po 7.17 val. Birštono seniūnijoje, Ivoniškių kaime, prireikė pagalbos patraukti nuvirtusį medį. 7.26 val. gavus pranešimą,Veiverių seniūnijoje, Byliškių kaime, nuo važiuojamosios kelio dalies nuvilkti aštuoni medžiai. 9:04 val. pranešta apie kelyje Kaunas – Prienai (Prienų šilo ribose) nuvirtusį medį. 9:10 val. Išlaužo seniūnijos Pakumprio kaime pašalinta 10 nuvirtusių medžių užtvara.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *