Patyčioms – NE!

Kovo 20 – 24 dienomis Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Birštono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Milda Vokietaitytė dalyvavo susitikimuose su moksleiviais ir pedagogais Birštono gimnazijoje, Birštono viešojoje bibliotekoje ir Birštono vienkiemio darželyje – mokykloje.
Susitikimo tikslas – ir vaikams, ir suaugusiems priminti, kad patyčios nėra humoro forma. Susitikimų metu žiūrėtas socialinis filmas „NEskatink smurto – NEtoleruok patyčių“. Po filmo peržiūros mokiniai buvo supažindinti su patyčių sąvoka, akcentuotos patyčių formos, atkreiptas dėmesys į elektronines patyčias, aptarta smurto tema, kai naudojamas fizinis ar psichologinis smurtas. Diskutuota, kaip reaguoti į patyčias, ką daryti, jei pastebima, kad tyčiojamasi, kaip padėti bendraklasiui, jaunesniam draugui, kuris galbūt patiria patyčias. Aiškintasi, kur dažniausiai susiduriama su patyčiomis, kaip sprendžiamos mokykloje iškilusios situacijos, kokių sprendimo būdų imasi mokytojai, jei moksleiviai informuoja juos apie patyčias. Vaikai noriai ir atvirai pasakojo apie patyčias mokykloje. Jie atviravo, kad visais atvejais kreipiasi pagalbos į suaugusiuosius, informuoja mokyklos administraciją.
Vaikai paraginti netoleruoti patyčių ir pastebėjus, kad draugai nuo to kenčia, informuoti suaugusiuosius: pedagogus, mokyklos administracijos darbuotojus, visada kalbėtis apie tai su tėvais namuose.
Alytaus apsk. VPK Birštono PK informacija ir nuotrauka

Rubrikoje Teisėsauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *