Apie ką pavasarį kalbasi ūkininkai?

Dažniausiai apie sėją, prasidedančius pasėlių priežiūros ir kitus darbus. Tačiau pastarosiomis dienomis kai kurie Prienų krašto ūkininkai, „burdamiesi“ į atskiras stovyklas, daugiau diskutuoja ne apie darbus, o apie Prienų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėją Donatą Šimukonį. Vieni mano, kad jis turi likti savo poste, kiti – kad turėtų priimti siūlymą užimti Investicijų skyriaus vedėjo pareigas, treti turi dar kitų pamąstymų.
Redakcijoje taip pat daugėja laiškų su įvairiomis nuomonėmis, tarp kurių galima įžvelgti net ir noro suvesti asmenines sąskaitas ar prikelti užmirštas nuoskaudas.
Komentarų ypač padaugėjo, kai buvo atspausdintas grupės ūkininkų pareiškimas, kuriame kalbama apie gerą skyriaus vedėjo darbą. Štai mums paskambinusi Veiverių krašto ūkininkė abejoja tuo, ar po kreipimusi pasirašę tie vienuolika ūkininkų turi teisę kalbėti kelių tūkstančių žemę dirbančių žmonių vardu.
Gauname ir tokių laiškų, kuriuose skelbiami abejotinais arba visai neparemtais faktais teiginiai. Jų nespausdinsime. O jau spausdintus pasisakymus paprašėme pakomentuoti Prienų rajono savivaldybės merą Alvydą Vaicekauską. Viliamės, kad mero atsakymai į klausimus „atvėsins aistras“ ir visiems padės priimti teisingus sprendimus.

– Ar tikrai, kaip teigia grupė ūkininkų savo pranešime, sutartyje dėl koalicijos yra įrašytas Tarybos narių, išrinktų pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąrašą, reikalavimas pakeisti Žemės ūkio skyriaus vedėją? O gal būta žodinio spaudimo Jums?
– Tokio reikalavimo nei sutartyje, nei žodžiu nebuvo.
– Kokį matote šios situacijos sprendimo kelią, nes diskusijos jau peržengė savivaldybės administracijos ribas? Ar galima ją išspręsti be Žemės ūkio ministerijos įsikišimo?
– Šis klausimas – vietos savivaldos reikalas. Savivaldybės vadovybė, iš darbo išėjus Investicijų skyriaus vedėjui Vytautui Griausliui, nuo 2016 m. kovo 1 d. laikinai skyriaus vedėju paskyrė Donatą Šimukonį. Šis darbas D. Šimukoniui sekėsi, todėl Savivaldybės vadovai jam pasiūlė pereiti dirbti Investicijų skyriaus vedėju. Investicijų skyrius šiuo finansavimo laikotarpiu labai svarbus – laukia daug svarbių projektų. Mes tikėjome, kad Donatas Šimukonis susitvarkys su keliamais Investicijų skyriui uždaviniais. Pasirodo, valstybės tarnautojas pabūgo sunkesnio darbo – tai jau kelia klausimų dėl jo kompetencijų, noro tobulėti ir lojalumo.
– Po ūkininko Vidmanto Rasimo pasisakymo laikraštyje, sulaukėme komentarų, ar jis elgiasi etiškai, gindamas D. Šimukonį, kuris yra jo žmonos tiesioginis viršininkas?
– Į darbą Žemės ūkio skyriaus specialistus priima administracijos direktorius. Žinoma, darbo užduotis specialistams formuoja skyriaus vedėjas. Blogiausia, kad Žemės ūkio skyriaus vedėjas, užuot vienijęs ūkininkus, juos skaldo, įtraukdamas juos į asmeninių problemų sprendimą.
– Dėkojame už atsakymus.

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *