Seniūnų pasitarime aptarti nauji teisės aktai, veiklos ataskaitos, kelių priežiūros klausimai

Kovo 14 d. vykusiame Prienų r. savivaldybės seniūnų pasitarime buvo aptarta keletas aktualių klausimų. Vienas iš jų – nuo 2017 metų pradžios įsigaliojęs LR administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), kuris pakeitė daugiau kaip 30 metų galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK). Naujajame dokumente numatyta daug naujovių, su kuriomis seniūnus supažindino Savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus vedėja V. Draugelytė.

   Seniūnams suteikta galia ne tik prižiūrėti seniūnijos ūkinę veiklą, bet ir surašyti administracinių nusižengimų protokolus. tiems, kurie nusižengia LR įstatymams. Seniūnai ir jų pavaduotojai galės surašyti administracinių nusižengimų protokolus už laiku neiškeltą valstybinę vėliavą, už netinkamą reklamą, už alkoholio gėrimą viešoje vietoje, už kelio ženklų reikalavimų nesilaikymą, viešosios rimties trikdymą ir dar daugeliu kitų atvejų. Su ANK nuostatų, susijusių su Prienų r. savivaldybės administracijos funkcijomis, įgyvendinimu bus supažindinti ir skyrių vadovai.

   Seniūnai, skyrių vedėjai turės dar išsamiau susipažinti su naujuoju ANK, dalyvaus mokymuose, gaus suteiktus prisijungimo prie sistemos, kurioje registruojami administracinių nusižengimų protokolai, kodus.

Pasitarime diskutuota kelių asfaltavimo, gatvių, pakelių, griovių tvarkymo bei priežiūros klausimais. „Kaip parodė ataskaitiniai seniūnijų susirinkimai, kelių priežiūra – aštriausia problema. Lėšų krepšelis šiais metais bus šiek tiek kuklesnis, bet jau dabar reikia planuoti darbus, o pirmuosius – kelių greideriavimo – ir pačiomis artimiausiomis dienomis“, – pabrėžė meras A. Vaicekauskas.

   Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyr. specialistas J. Šiugždinis pristatė asfaltuojamų objektų sąrašą, apibūdino kelių, pakelių, griovių priežiūros problemas, atsakė į seniūnų klausimus.

   Pasitarimo metu taip pat aptarti būsimi Savivaldybės ir seniūnijų renginiai, praėjusių metų veiklos ataskaitos ir pastebėti trūkumai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Rubrikoje Savivalda. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *