Robotikos veiklos įsibėgėja

Jau trečius metus Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijoje organizuojama robotikos būrelių veikla. Džiaugiamės, kad susidomėjimas šia veikla nuolat auga. Šiais mokslo metais būrelius lankančių mokinių skaičius išaugo iki 41. Suformuotos dvi jaunesnių mokinių ir viena vyresniųjų klasių mokinių grupės. Jauniausias grupės narys Linas – priešmokyklinukas. Jam puikiai sekasi, nes robotikos būrelio veiklos puikiai atitinka jo pomėgius.

Vasario 11 d. visos Lietuvos robotų entuziastai rinkosi į regionines varžybas „First Lego League“ (FLL).  Šių metų tema – „Gyvūnai sąjungininkai“ pakvietė jaunuosius konstruktorius ir programuotojus tirti realaus pasaulio problemas, su kuriomis susiduria bendraudami gyvūnai ir žmonės. Šių mokomųjų varžybų tikslas – ankstyvame amžiuje įkvėpti jaunus žmones gilintis į STEAM sritis (mokslas, technologijos, inžinerija, menas, matematika).
Džiaugiamės, kad jau tampa tradicija, jog ir mūsų progimnazijos robotikos būrelio mokiniai ruošiasi varžyboms ir jose dalyvauja. Šiemet robotikos būrelio komanda „Pirmyn“ dalyvavo trijose rungtyse: vertybių išbandymo, tiriamajame projekte ir robotų lauko žaidime. Pastaroji užduotis labiausiai įtraukė komandos dalyvius, kadangi robotų lauko žaidime kuriamas robotas, kuris turi pereiti užduočių kupiną lauką. Šiais metais visos užduotys buvo susijusios su gyvūnijos tematika: reikėjo saugiai pergabenti ryklį, pašerti beždžionę, surinkti medų iš avilio ir kitos.
Atlikdami vertybių išbandymo ir tiriamąjį projektą išsikėlėme problemą – gyvūnų susidūrimas su transporto priemonėmis ir žmonėmis keliuose (gyvūnų sužalojimai, žūtys). Bandydami surasti išeitį, kaip būtų galima išspręsti išsikeltą problemą, į pagalbą pasitelkėme ir bendradarbiavome su specialistais: veterinaru, aplinkosaugininku, kelininku, miškininku, medžiotoju, policininku, kurie mums padėjo suprasti išsikeltos problemos svarbą ir surasti išeitis, padėsiančias išsaugoti daugiau gyvūnų.
Džiaugiamės, kad iš septyniolikos dalyvavusių komandų vertybių rungtyje iškovojome III-ąją vietą.
Apdovanoti diplomais su dar didesniu entuziazmu lauksime ir ruošimės kitų metų FLL varžyboms.
FLL turnyrai – ne vienintelė galimybė robotikos būrelio nariams išbandyti save. Prienų rajono savivaldybės informatikos mokytojų metodinis būrelis kartu su Prienų „Revuonos“ pagrindine mokykla ir Prienų švietimo centru organizavo rajoninį  informacinių technologijų konkursą „Susisiekimo priemonė“. Konkurso tikslas – skatinti mokinius naudotis populiariausiomis kompiuterinėmis programomis ir technologijomis, ugdyti mokinių norą reikšti savo mintis, pasitelkiant IT, lavinti kūrybiškumą, susipažinti su kompiuterio sandara bei ugdyti gebėjimą konstruoti, skatinti susipažinti su įvairiomis šiuo metu žmonių naudojamomis susisiekimo priemonėmis, jų atsiradimu ir raida.
Šiame konkurse dalyvavo ir mūsų progimnazijos robotikos būrelio komanda „Lego išradėjai“ (Patrikas Marcinkevičius 2b kl., Nojus Kriščiūnas 3a kl., Vincas Laukaitis 3a kl.). Komandai šiam konkursui padėjo pasiruošti robotikos būrelio mokytoja Živilė Bendinskaitė.
Norime pasidžiaugti, kad 1-4 klasių amžiaus grupėje progimnazijos robotikos būrelio komanda iškovojo I-ąją vietą, o komandos dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei rėmėjų dovanomis.
Pelnyti laimėjimai rodo, kad robotikos būrelių veikla labai naudinga mokiniams: ugdo mąstymo gebėjimus, tobulina kūrybiškumą, formuoja komandinio darbo įgūdžius, suteikia programavimo pradmenų.
Primename visiems susidomėjusiems, kad robotikos būrelius progimnazijoje gali lankyti ir kitų mokyklų mokiniai. Tereikia atvykti tėveliams į mokyklą ir užpildyti prašymą. Robotikos būrelių veiklų paslauga yra mokama. Apie tai, kaip robotikos būrelių veiklos organizuojamos, kaip būreliai steigiami ir kiti svarbūs klausimai aprašyti Robotikos būrelių veiklos organizavimo tvarkos apraše, kurį galima rasti progimnazijos internetinėje svetainėje www.azuolas.prienai.lm.lt Meniu dalyje Teisinė informacija. Skyriuje Kitos tvarkos.
Laukiame visų susidomėjusių.

Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos
Robotikos būrelio mokytojos Jūratė Skindzerienė, Živilė Bendinskaitė

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *