Užgavėnės Prienuose

Užgavėnių šėlionių „Varysim žiemą per ulyčią“ organizatoriai – Prienų kultūros ir laisvalaikio centro bei Prienų krašto muziejaus darbuotojai – sukvietė į Morės palydėtuves, Gavėnios sutiktuves ir moriškiausios Morės rinkimus.

Pilvo ir geros nuotaikos atlaidai prasidėjo apie pietus persirengėlių vaikštynėmis. Pavakare Kanapinio ir Lašininio svita iš Laisvės aikštės iškilmingai atžygiavo į Prienų krašto muziejaus kiemą, kur vyko iškilminga ir garsi žaidimų, dūkimo, triukšmo ir dainų fiesta, moriškiausios Morės rinkimai. Kanapinis žiemą varė, Lašininis prilaikė, kol galop vis tiek buvo įveiktas ir Morė su visais „griekais“ laužan įtupdyta…
Trečius metus organizuojamame Morių konkurse dalyvavo septynios Morės. Moriškiausia Morė buvo renkama facebooke ir renginio metu. Facebooke didžiausio – net 193 balsų – palaikymo sulaukė Dvariuko bendruomenės Morė. Renginio dalyviai moriškiausia išrinko Morę, kurią sukūrė sveikuolių klubas „Versmenė“. Apdovanoti buvo visi Morių kūrėjai, o nugalėtojai galės nemokamai sudalyvauti pasirinktoje Prienų krašto muziejaus rengiamoje edukacinėje programoje.
Buvo padėkota ir „GS“ šokių studijos šokėjoms bei jų vadovei Ginai Tamulevičienei už raganų šokius ir puikios užgavėniškos nuotaikos sukūrimą renginyje.
Valdžią į savo rankas paėmė Kanapinis. Septynioms savaitėms nutilo armonikos, lėkštėse neliko spirgų ir kitų mėsgalių – prasidėjo Gavėnia.
Laima Duoblienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *