Skambėjo Lietuvai skirti žodžiai

„Revuonos” pagrindinėje mokykloje pirmą kartą buvo surengtas rajono 3-4 klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkursas „Tau, Lietuva”, kuriame dalyvavo 22 mokiniai. Konkursą, kuriuo siekiama paskatinti domėtis lietuviško žodžio skambesiu, ugdyti mokinių kūrybiškumą, originalumą, raiškos gebėjimus, organizavo „Revuonos“ pagrindinė mokykla ir Prienų švietimo centras.

Konkurso nugalėtojai, jų mokytojai, vertinimo komisijos nariai, organizatoriai bei rėmėjai.

Konkurso dalyviai deklamavo pasirinktus lietuvių autorių poezijos arba prozos kūrinius ar jų ištraukas, o juos vertino komisija, kuriai vadovavo Prienų rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Renata Pavlavičienė.

Prieš paskelbiant nugalėtojus, R.Pavlavičienė pasidžiaugė, kad visi dalyviai deklamavo labai gražiai, ne atmestinai, paisė skyrybos ženklų, nepasitelkė į pagalbą gestų, užmezgė ryšį su klausytojais, o jų apranga bei laikysena buvo deranti konkursui. Ji ragino kitais metais drąsiau rinktis tekstus, nes konkurso pavadinimas leidžia į Lietuvą pažvelgti plačiau. Anot komisijos pirmininkės, kai deklamuoji tekstą apie močiutę, šeimą ar fėją, tai taip pat bus Lietuva, svarbiausia, ką jaučia pats skaitovas.

Ji linkėjo, kad kitais metais skaitovai dar labiau įtikintų klausytojus, užmegztų su jais dar stipresnį ryšį, neskubėtų teksto pabaigoje, aiškiai ištartų visus žodžius ir nesusigundytų padainuoti eilėraščio.

Konkurso nugalėtoja tapo Viktorija Umbrasaitė iš Jiezno gimnazijos (mokyt. Ž.Valatkienė). Buvo paskirtos dvi antrosios vietos, kurias iškovojo Orestas Bukauskas (Išlaužo pagrindinė mokykla, mokyt. J.Knašienė) ir Miglė Kralikauskaitė (Stakliškių gimnazija, mokyt. D.Stankevičienė). Trečiąsias vietas laimėjo Augustas Rimkovas („Revuonos“ pagrindinė mokykla, mokt. D.Moisejevienė) ir Vasara Gruodytė („Ąžuolo“ progimnazija, mokyt. R.Bartkutė).

Konkurso dalyviai, jų mokytojai, vertinimo komisijos nariai, organizatoriai bei rėmėjai.

Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti Prienų rajono savivaldybės ir graviravimo paslaugas teikiančios Agnės Levinskienės atminimo dovanomis, Prienų švietimo centro padėkomis, o I – III vietų laimėtojai bei jų mokytojai – Prienų švietimo skyriaus diplomais. Seimo narys Andrius Palionis ne tik dalyvavo vertinimo komisijos darbe, bet ir apdovanojo konkurso organizatores „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytojas Danutę Baranauskienę ir Genę Aleksynienę bei visus mokytojus, kurie vaikams padėjo pasirengti konkursui.

O „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė, priminusi, kad konkursas yra skirtas Lietuvių kalbos dienoms, pažadėjo, kad konkursas taps tradiciniu.

Laima Duoblienė

Autorės nuotraukos

Rubrikoje Mokyklų gyvenimas. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *