Moterys – apie lyderystę, gėles ir pomėgius

1. Ar moteriai sunku būti lydere? Ar žinote moterų lyderių, kurios jums būtų autoritetas?
2. Kokia jūsų mylimiausia gėlė? Kokiomis progomis dažniausiai gaunate gėlių?
3. Kas padeda Jums pabėgti nuo kasdienybės?

Lina PADVAISKIENĖ, UAB „Ekofrisa“ direktorė:

1. Šiais laikais tikrai ne. Moterų lyderių yra tikrai daug. Manau, moterys vadovės yra žymiai lankstesnės už vyrus vadovus, jos greičiau prisitaiko prie besikeičiančios verslo aplinkos, yra atviresnės naujovėms. Autoritetas yra mūsų šalies Prezidentė, Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė. Teko keletą kartų susitikti su ja, tikrai ypatinga asmenybė.
2. Tulpės ir narcizai, jie man visada asocijuojasi su pavasariu, atbundančia gamta. Gėlių gaunu dažnai ir be progos.
3. Labai mėgstu padirbėti darže, prie gėlių. Žiemą tinka geras filmas, susitikimas su draugais.

Jurga TAMULYNIENĖ, Prienų PGT vyriausioji specialistė:

1. Jeigu vieną dieną kokiame vilkikų autoservise vadovas mechanikams pristatytų jiems vyresniąją mechanikę ar grupės vadovę, tai tas faktas, kad ji moteris, greičiausiai, turėtų apsunkinti. Nors pasaulis sparčiai keičiasi, vis daugiau kalbama apie lygias teises, moterų emancipaciją ir pan., tam tikri stereotipai išlieka, ir tai, matyt, normalu. Bet čia gal labiau apie vadovavimą, o norint būti lyderiu, reikia turėti tam tikrų savybių, gebėjimų, ir visai nesvarbu jo lytis. Tiesiog neretai vienose srityse labiau sekasi moterims, kitose – vyrams. Mane žavi moterys, kurios ne tik sėkmingai tvarkosi darbuose, veiklose, puikiai rūpinasi savo šeimomis, bet ir nepamiršta mylėti ir pasirūpinti savimi, galų gale tos, kurios gali „suskelti“ linksmą anekdotą, būti kompanijos siela. Moterys, kurios jaučiasi komfortabiliai veikdamos ir gyvendamos, taip, kaip gyvena. O autoritetų su vardais ir pavardėm tikrai neturiu.
2. Kai buvau jauna mergaičiukė, su draugėm tikrai aptardavom, kurios gėlės yra mylimiausios, o kurios nemėgstamos ar net „nekenčiamos“. Tiesa, tuo metu apskritai niekas gėlių dar mums nedovanodavo. O dabar galiu pasakyti, kad visos gėlės nuostabios! Asmeniškai man – labai svarbu pačios gėlės – aš jas myliu, man jos patinka, mane džiugina jomis papuošti namai ir labai mėgstu jų gauti. Labai džiaugiuosi savo vyru, nes gaunu jų tikrai dažnai – ir esant progai, ir be progos. Jis tikrai žino, kokios gėlės yra mano mėgstamiausios.
3. O kuo blogai kasdienybė? Man visiškai nereikia nušokti su guma nuo televizijos bokšto, kad pabėgčiau nuo kasdienybės. Mano kasdienybė man patinka. Esu ta statistinė, viena iš tūkstančių moterų, kurios ryte išleidžia vaikus į mokyklą, eina į darbą, grįždamos užsuka į parduotuvę, paskui jų laukia vakarienė, vaikų namų darbai, namų ruoša ir t.t. Nuotaiką kartais galima praskaidrinti nusiperkant naują suknelę, nubėgant į kirpyklą, sporto klubą, užsukus pas draugę paplepėti ar susiruošus į išvyką su šeima… Tiesa, kartais viskas tikrai „užknisa“, bet manau, kad esu laimingas žmogus, nes visa tai turiu.

Angelė Sidaravičienė, VšĮ Balbieriškio PSPC vyriausioji gydytoja:

1. Nesijaučiu lydere, džiaugiuosi dirbdama puikioje komandoje. Taip. Visų pirma, gerbiama mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visada žavėjausi Alma Adamkiene.
2. Neišskirčiau. Visada malonu gauti gėlių, o ypač kai to nesitiki.
3. Pabėgti nuo kasdienybės ir atsiriboti nuo darbo labiausiai padeda kelionės. Tai – tikras pabėgimas.

Kristina Sukockytė, Prienų KKSC direktoriaus pavaduotoja:

1. Lytis neturi įtakos lyderio efektyvumui. Jeigu žmonės siekia karjeros aukštumų kurioje nors sferoje, kur jie yra kompetentingi specialistai, nesvarbu, ar tai yra kariuomenė, ar edukacinė įstaiga, įtakingais vadovais ir lyderiais gali tapti ir moterys, ir vyrai.  Lyderio esminė užduotis – siekti geriausio rezultato kartu su savo komanda, o ne individualiai.
Dėl savo prigimties moterys dažniau siekia bendrumo jausmo, harmonijos darbe – jos labiau nei vyrai pasižymi empatiškumu, mokėjimu gerai išklausyti ir dar geriau išgirsti problemas, todėl joms turėtų būti lengviau tapti lyderėmis. O ar tai pavyksta, priklauso nuo mūsų kiekvienos asmeniškai. Michelle  Obama, Dalia Grybauskaitė,  Tarja Halonen.
2. Originalios, išsiskiriančios spalva, žiedo forma. Gimtadieniai, vardadieniai, Kovo 8-osios proga ir t.t.
3. „Bėgimo bateliai“.

Neringa PIKČILINGIENĖ, Šilavoto seniūnė:

1. Taip, moteriai išties sunku būti lydere. Ant jos pečių gula visi namų ruošos darbai, vaikų auginimas ir auklėjimas, o ir vyru dar reikia pasirūpinti. Sau laiko lieka mažiausiai. Taip pat moteriai yra keliama daugiau reikalavimų ir dėl išvaizdos, juk negali išeiti į gatvę bet kaip apsirengusi ar nesusišukavusi. Man lyderės autoritetas yra mūsų Prezidentė D.Grybauskaitė, taip pat europarlamentarė V.Blinkevičiūtė.
2. Pati gražiausia gėlė yra rožė – balta arba geltona. Taip pat labai patinka visos darželių gėlės dėl jų spalvingumo. Gėlių dažniausiai gaunu gimtadienio, Kovo 8 -osios proga.
3. Labiausiai atsipalaiduoti padeda vaikai, mėgstu su jais leisti laisvalaikį. Labai džiaugiuosi, kad jie, jau būdami pakankamai suaugę, būna kartu. Ir dar vienas pomėgis, padedantis pabėgti nuo kasdienybės, yra gėlės. Man patinka pačiai užsiauginti gėlių, jas sėti, laistyti, puoselėti. Gražūs žiedai vasarą viską atperka.

Laimutė Raugevičienė, Birštono meno mokyklos direktorė:

1. Moteriai būti lydere yra iššūkis, kadangi visada turi daugiau žinoti, mokėti, negu lyderiai vyrai.
Moterims lyderėms geriau sekasi kurti geresnius santykius įstaigų, organizacijų, šalių bendruomenėse. Jos yra taikesnės, darbštesnės burdamos komandas, įgyvendindamos sprendimus. Man geriausi moterų lyderių pavyzdžiai yra Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II.
2. Mano mylimiausios gėlės – rožės. Pati jas auginu ir mėgstu gauti įvairiomis progomis-gimtadienio, vardadienio, vestuvių metinių, Motinos dienos, Rugsėjo 1 -osios, Mokytojo dienos, na ir šiaip be progos. Kovo -8 -osios proga dažniausiai gaunu tulpių.
3. Labai mėgstu keliauti bei pati organizuoju įvairias keliones. Daugiausia skaitau istorinių, kelionių knygų. Domiuosi giminės istorija. Tam turiu skirti labai daug laiko, be to, surinkti ir sutvarkyti medžiagą reikia didelės kantrybės.

Rimantė Butkuvė, skulptorė: 

1. Žmogui sunku būti lyderiu. Tai lyg planeta, kurią stebi pro teleskopą. Daug iš jo reikalaujama. Moteriai būti lydere sunku, ypač jei tautoje nekinta susiformavę stereotipai ir ideologijų kitime moteris paliekama viena. Iš jos reikalaujama nekonkuruoti, lyg būtų nuspręsta jos paskirtis. Šv.Magdalietė – ta moteris,iš kurios Kristus išvarė septynis demonus.
Kaip stipriai moteris gali nugalėti save, pakeisti požiūrį ir neišduoti tikėjimo, man yra asmeniškas asmenybės autoritetas. Indira Gandhi – Indijos tautinio išsivadavimo lyderė, drąsi, principinga, galinti daryti įtaką globaliajam savo šalies likimui. Lyderių daug, bet jei jie negali nieko pakeisti, man jie ne autoritetai. Ir, žinoma, Abos ir Amos – dykumų tėvai ir dykumų motinos, kurie savo atsiskyrėlišku gyvenimo būdu pasyviai kovojo už tikėjimo laisvę, palikdami mums didžiausią išmintį.
2. Mano šeima per gimtadienį dovanoja man gėlių vazonėlį, kadangi žino, jog skintų gėlių nemėgstu. Man gaila žiūrėti į vystantį žiedą, kurį reikia išmesti. Visos gėlytės stebuklėliai, tačiau mane stebina žiedo kvapas, sklindantis iš vidaus. Tokia gėlė yra frezija.
3. Kasdienybė? Tą žodį, tiesą sakant, esu užmiršusi. Kai gyvenimo būdas susietas su kūryba, kasdiena dingsta. Įsiprasmina paprasti, tylūs buvimai su savim prie židinio, pasivaikščiojimai miško samanomis ir knygos skaitymas, kurioje įrodinėjamas arba neigiamas Dievo buvimas. Tiksliau, išskirčiau kasdieniškus ir išeiginius rūbus, kuriuos dažnai skalbiant, jie kvepia nekasdieniškai net kaimynui.

Liucija Patinskienė, VšĮ ,,Tulpės“ sanatorijos direktorė:

1. Būti ar nebūti lyderiu, manau, priklauso nuo pačios asmenybės savybių, išsilavinimo, požiūrio ir emocinio intelekto. Ar tu vyras, ar moteris, nėra taip svarbu. Galų gale, vien pastangų būti lyderiu nepakanka. Tu toks (ar tokia) esi arba ne! Moteris lyderes prioriteto tvarka galėčiau įvardinti: Vokietijos kanclerė A.Merkel, operos solistė V.Urmana ir, be abejo, LR Prezidentė D.Grybauskaitė. Tai – iškilios, paliekančios svarbų pėdsaką savo Tėvynės ir pasaulio istorijoje asmenybės.
2. Mano mylimiausios gėlės: sezono karalienės – tulpės, rožės, hortenzijos; žiemą – ilgakojis amarilis. Gėlių gaunu dažnai įvairiomis progomis ir per gimtadienį, ir per vardadienį. Be to, tai – puikus padėkos ar pažinties simbolis. Gėlių dažnai nusiperku ir pati savo aplinkos emocinei aurai įkrauti.
3. Nuo kasdienybės nebėgu, nes tai mano ir man artimų žmonių džiaugsmai, įvairios emocijos bei problemos. Tik su savimi ir savo mintimis lieku lankydama jogos užsiėmimus. Puikiai jaučiuosi skaitydama vakarais. Nuostabi paskutinė perskaityta knyga apie Rūtą Staliliūnaitę ,,Nejaugi tai buvo“. Ne senas atradimas – Milano Kunderos ,,Nemirtingumas“. Popiežiaus Pranciškaus interviu italų žurnalistui – tai tarsi kasdieninio gyvenimo vadovas. Laisvalaikiu dažnai lankausi spektakliuose Lietuvoje ir užsienyje. Hobis – keliauti ir pažinti nematytus kraštus ir jų gyventojus, tuo pačiu geriau suprasti ir save.

Virginija Pranckietė, MB „Čiulba ulba“ vadovė:

1. Būti lydere moteriai turėtų būti tiek pat sunku, ar tiek pat lengva kaip ir vyrui. Juk svarbiausia, ką duodi žmonėms, kaip juos įkvepi, kaip esi motyvuotas pats. Visuomenėje yra stereotipų, kad vyrams lengviau lyderiauti, bet smagu, kad vis daugiau moterų prisiima lyderės vaidmenį. Mane įkvepia daug moterų, pradedant žinomomis asmenybėmis, tačiau ne mažiau ir mano artimos draugės. Iš kiekvienos moters galiu pasimokyti vis kokios nors kitos savybės, dažnai prieš pasielgdama pagalvoju, kaip padarytų Ji, ta, kuri visada diplomatiškai žvelgia į situacijas, arba ką pasakytų ta, kuri visada randa tinkamus žodžius ir linksmai žvelgia į gyvenimą.
2. Mylimiausia gėlė – bijūnas. Gražiausios gėlės dovanojamos be progos, tada jos labiausiai džiugina, nes jų nesitiki.
3. Kasdienybė yra mūsų gyvenimas. Stengiuosi taip gyventi, kad nuo kasdienybės nereiktų bėgti, renkuosi veiklą, kuri man patinka, bendrauju su žmonėmis, kurie yra nuoširdūs. Tačiau, turbūt kaip ir visi, savo kasdienybę mėgstu paįvairinti kelionėmis, geromis knygomis ir įdomiais, dar niekada nebandytais užsiėmimais.

Jovita Tirvienė, Birštono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja:

1. Šį klausimą reikėtų užduoti moterims lyderėms. Manau, kad, norint būti lydere, reikia būti drąsiai, atsakingai, plataus akiračio, veržliai, labai savarankiškai, nebijančiai iššūkių, nuolat viskuo domėtis ir gilintis į daugelį sričių, turėti arba ugdyti analizavimo, komunikavimo, viešo kalbėjimo, strategavimo, kitas savybes. Manau, kad lyderystės gali siekti jau turėdamas ir gyvenimiškos, ir nemažai profesinės patirties. Šiandieninėje visuomenėje svarbu būti atviram, lanksčiam, aiškiai suvokti aplinką ir turėti strategiją, kaip siekti užsibrėžtų tikslų. Tačiau vienam siekti tikslų sunku, vadinasi, reikia turėti komandą, todėl vienas iš lyderės bruožų – komandos valdymas ir vadovavimo principai. Iš to, ką paminėjau, atrodo, kad moteriai būti lydere – sunku. O dar nepaminėjau šeimos, vaikų, namų ir kitų dalykų, kurie supa moterį lyderę. Taip, žinau, tai JAV politikė Hillary Clinton ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel – puikios moterys lyderės, tačiau nelaikau jų savo autoritetu.
2. Rožės, jos tobulos. Dažniausiai gėlių gaunu gimtadienio proga.
3. Labai daug dalykų – mokausi groti pianinu, šoku, labai smagus, naudingas ir man labai linksmas laisvalaikio užsiėmimas – „Prieniečių protų kovos“, kurios organizuojamos Nemuno kilpų regioninio parko Prienų lankytojų centre, knygos, kurioms amžinai trūksta laiko, ir kelionės. Dabar mieliausia yra groti pianinu ir šokti.

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *