Pasidžiaugė ir savo gebėjimais

Jiezno žmonių su negalia sąjunga – nuolat keliaujanti ir ieškanti naujų gerų emocijų organizacija. 2017 m. vasario 19 d. vykome aplankyti sostinę, pamatyti dar neregėtų ir naujų vietų. Tokių vis dėlto dar galima atrasti mūsų senajame Vilniuje.

Pirmiausia pasukome į Lietuvos Respublikos Prazidentūroje prieš metus įkurtą Valstybės pažinimo centrą. Moderniausiame Lietuvos muziejuje, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, pristatoma, kaip veikia demokratiška valstybė, kaip jos kūrime ir valdyme dalyvauja piliečiai. Lankytojai čia kviečiami tyrinėti ekspoziciją savarankiškai, dalyvauti pažintinėse ekskursijose, edukaciniuose užsiėmimuose. Nuolatinėje ekspozicijoje ir kintamose meno parodose perteikiamas turinys dera su interaktyviosiomis galimybėmis pildyti tai, kas sukurta, išreikšti savo nuomonę.
Šios ekskursijos metu džiaugėmės ne tik nauju, įdomiu muziejumi, bet ir mūsų žmonių gebėjimu naudotis išmaniosiosmis technologijomis. Planšetiniai kompiuteriai, kurie yra viena iš būtinybių, išsamiai apžiūrint visą Valstybės pažinimo centrą, nenustebino ekskursijoje dalyvavusių žmonių. Jie puikiai rado papildomą informaciją, kuri prieinama tik planšetinio kompiuterio pagalba. Edukacinės programos skirtos ugdyti lankytojų pilietiškumą, skatina naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius. Jų metu lavėjo ir mūsų pastabumas, kolektyvinio darbo įgūdžiai. 
Jiezno žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Augenija Stoškuvienė, kiekvieną kartą organizuodama ekskursijas, neapsiriboja vien edukacine programa. Sekmadienio išvyka į Vilnių baigėsi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, kur žiūrėjome vienos dalies spektaklį „Sapnas“ pagal to paties pavadinimo A. Strindbergo pjesės motyvus. Jaunieji aktoriai taip sugebėjo įtraukti savo vaidyba, kad kiekvieną akimirką laukėme, kas bus toliau, koks bus kitas siužeto posūkis. Džiaugiamės patirtais įspūdžiais ir nuostabaus reginio metu išgyventomis emocijomis.
Sigutė Kimbirauskienė
Jiezno ŽNS tarybos narė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *