Kaip jaučiatės žiemą, ypač spustelėjus šaltukui?

dsc01068

Lina Mašauskienė su dukra Nirele:
– Kartais smagu, kai kokią savaitę spusteli šaltukas, primenantis, kad žiema yra žiema. Juk sakoma, kad nėra blogo oro, o tik bloga apranga. Mes tinkamai apsirengiame, greitai vaikštome, tad nesušąlame. Idealiausia būtų, kad šalčio nebūtų daugiau nei 10 laipsnių, šviestų saulė ir vėjas smarkus nepūstų.

dsc01071

Laura Skrodenė:
– Žiema patinka, tik temperatūra galėtų būti žemesnė ir sniego daugiau, tuomet vaikai galėtų pačiužinėti. O šalčio žiemą reikia – kad visi virusai iššaltų. Mes gyvename Švedijoje, atvykome atostogų į Lietuvą, todėl nei šalčiu, nei sniegu žiema mūsų nestebina. Švedijoje šiuo metu temperatūra panaši, tik sniego gerokai daugiau. Tačiau, mano manymu, kelininkai Švedijoje dirba geriau. Tiesa, šiais metais užsnigo labai anksti – lapkričio mėnesį, ko nėra buvę šimtą metų, tuomet ir Švedijos kelininkai dar nebuvo pasiruošę žiemai, kaip dažnai Lietuvoje nutinka gruodį.

dsc01076

Aldona Vinskienė:
– Tokia šalta žiema labiau patinka, nei kad iki šiol buvęs purvynas. Smagu! Šaltukas spustelėjo, sniego yra. Mes šildomės patys, žinoma, malkų sukūrename daugiau, bet užtat kaip smagu iš šalto oro įeiti į šiltus namus. Žiema turi būti žiema, o ne uodai vidury žiemos aplink nosį skraidyti. Žinoma, kai temperatūra nukrenta iki 20 ir žemiau, jau daugoka, bet apsirengi šiltai, ir pirmyn!

dsc01074

Libertina Grigarienė:
– Geriausia būtų, kad tokie stiprūs šalčiai nesilaikytų ilgiau nei dvi savaites, nes jau pradeda atsibosti. Žinoma, gerai apsirengi ir ištveri, bet man labiau patinka vasara. Ideali žiema būtų, jei naktį temperatūra nukristų ne žemiau 12, o dieną laikytųsi apie 5 laipsnius šalčio, būtų truputį sniego, šviestų saulutė. O labiausiai nesinori, kad būtų slidu. Mes šildomės patys – dujomis, užsikuriame židinį. Gerai, kad mėgstame miegoti vėsiau, todėl dėl šaltesnio oro už langų šiuo atveju problemų nekyla. Bet džiaugiuosi, kad netrukus išvykstame atostogų į šiltus kraštus.

Remigijus:
– Man labiau patinka nešalta žiema, nesvarbu, kad ir šlapia bei purvina. Daug patogiau – kasryt nereikia takų kasti, mašina kuriasi be problemų, nereikia stiklų gramdyti, keliai neslidūs, pečių reikia mažiau kūrenti. Idealiausias žiemos oras būtų, jei naktimis truputį pašaltų, o dieną – atleistų, jei sniegas vos dengtų žemę, kad šviesiau būtų, nepustytų. Bet apskritai man žiema nepatinka, laukiu pavasario.

Vilija:
– Šiomis dienomis šalčio šiek tiek daugoka, galėtų būti iki 10 – tada tikrai galėtume džiaugtis žiema. O sniego galėtų būti ir daugiau. Besniegė šalta žiema ypač kenkia augalams, o mes tai iškęsime. Žinoma, už šildymą „paklosime“ daugiau, tad po to teks kūdintis, nes maistui nebeliks. Su automobiliu problemų neturiu, nes vaikštau pėsčia.
Kalbino ir fotografavo Laima Duoblienė

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *