Kūčių vakarienė pražydo meilės žiedais ir gerumu

Brangiausios ir iškilmingiausios mūsų tikėjimo šventės – Kalėdų šventės – išvakarėse Birštono Caritas pakvietė vienišus birštoniečius susėsti drauge prie Kūčių stalo. Pradžios maldai vadovavo gerbiamas Birštono kunigas Alfonsas Babonas. Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, sveikindama su artėjančiomis Kalėdomis, linkėjo pajusti tarpusavio bendrystės dvasią, sveikatos ir viltingų ateinančių metų.

20161224_134047
Caritas Kūčių vakarienė vyko kaip ir šeimoje, laužiant pašventintą kalėdaitį, dėkojant už tai, kad stipriname vieni kitus kasdienybėje, linkėdami gražių ateinančių metų. Susirinkusieji dalijosi savo vaikystės ir jaunystės Kalėdų šventimo prisiminimais. Monika Navickaitė pasakojo, kaip sėsdavusi šeima valgyti Kūčių, su dėkingumu prisiminė visus ją supančius žmones, kurių gyvenime sutiko daug ir labai gerų. Zita Grigonytė pasakojo apie vaikystėje buvusį būtiną Kūčių stalo gėrimą – avižų kisielių. Jau antrus metus Zita pagamina avižų kisielių Caritas kūčių vakarienei. Reto skonio ritualinio lietuvių gėrimo keli dalyviai ragavo pirmą kartą. Teresė Murauskaitė dėkojo Caritas pirmininkui mons. J. Dalinevičiui ir visiems Caritas savanoriams, sukvietusiems į šią šiltą, jaukią ir labai reikalingą popietę. Merė Nijolė, kun. Alfonsas prisiminė savo šeimų Kūčių tradicijas ir papročius. Šienas po staltiese ir po vakarienės burtai buvo beveik kiekvienos šeimos Kūčių vakarienės atributu.
Kūčios nuo seniausių laikų mūsų tėvynėje buvo šeimos šventė, o karitiečiai apglėbė ir liūdesį šventėse patiriančius žmones. Caritas šeima visada yra daugiau nei kraujo giminyste susieta šeima. Šie žmonės rūpinasi artimu. Tikrai Kalėdos įvyksta širdyse, kai nelaimingam ar vienišam žmogui nors vieną vakarą padarai šviesesnį. Ypatinga žmoniška šiluma ir vienų kitiems dovanojama šypsena, apsikabinimas bei švytinčios akys sakė, jog visa tai žmogui yra reikalinga kaip oras, vanduo ir duona. Kūčių vakarienė Birštono Caritas bendruomenės namuose buvo prasminga, nes pražydo meilės žiedais ir gerumu.
Roma Zajančkauskienė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *