Kokių įsimintinų akimirkų pažėrė besibaigiantys Beždžionės metai? Ko tikitės iš atbėgančio Ugninio Gaidžio?

Nijolė Dirginčienė, Birštono savivaldybės merė:

lankstinukams

– Nors įprasta sakyti, kad beždžionės yra labai judrūs, įvairias, ne visada malonias „išdaigas“ krečiantys gyvūnai. Praėję Ugninės beždžionės metai buvo pakankamai sėkmingi, laimingi, kupini „ugninės“ energijos, optimizmo ir puikių rezultatų. Džiaugiuosi, kad darbinėje srityje kartu su komanda pavyko įgyvendinti visam Birštono kraštui ir jo gyventojams svarbius projektus, pasiekti, kad į Birštoną atvyktų dar daugiau turistų iš Lietuvos ir užsienio, kurortas tapo dar žinomesnis ir mėgstamas žmonių.
Tikiuosi, kad artėjantys Ugninio Gaidžio metai bus dar sėkmingesni, gerąja prasme „spalvingi“ ir nuotaikingi, kaip margaspalvės gaidžio plunksnos, kad pavyks pasiekti metų pradžioje užsibrėžtus tikslus. Linkiu, kad Birštono krašto žmonės būtų sveiki, laimingi, kupini harmonijos ir ramybės, turintys vilties ir nestokojantys geros nuotaikos bei optimizmo. Visiems laikraščio „Gyvenimas“ skaitytojams, redakcijos darbuotojams linkiu sėkmingų Ugningio Gaidžio metų ir dalinuosi savo mėgstama Nelsono Mandelos citata, kviečiančia tobulėti ir siekti tikslų kiekvieną dieną: „Užkopus į didžiulį kalną, atrandi dar daugiau kalnų, į kuriuos galėtum įkopti“.


Gintautas Bartulis, Prienų rajono savivaldybės tarybos narys:

vienas

– Įsimintiniausia maloni akimirka buvo – laimėta pirmoji vieta lauko teniso dvejetų rungtyje 2016 metų Prienų r. savivaldybės sporto žaidynėse. Tai – tarsi padėka savo miestui, kuriame atmušiau pirmuosius kamuoliukus, turbūt dar 1980 metais. Tai vyko tuometinio miškų ūkio, dabartinės Prienų miškų urėdijos sporto aikštelėje. Tačiau įsimintiniausia šioje istorijoje yra ne medalis ir ne taurė, o pati kova, žaidžiau dvejetus poroje su sūnum Vytautu. Nugalėjom visus… Šeimos vieningumo pojūtis – nepakartojamas jausmas.
Dar viena ypač svarbi ir maloni akimirka, tai – pėsčiųjų žygis Nemuno kilpomis, kurio vienas iš organizatorių buvo sūnus Vytautas, na, o aš – pirmas pagalbininkas. Šio renginio metu mūsų miestą aplankė apie 3000 svečių. Žygiavo puikiomis mūsų krašto apylinkėmis, atrodo, džiaugėsi kiekviena Nemuno bangele, medžio šaka. Fotografavo tai, ko mes, čia gyvenantys, dažnai nepastebime, praeiname pro šalį, laikydami tai menka kasdienybe. Šiuo žygiu taip ir norisi pasakyti: nenoriu girtis, bet aš gyvenu puikiame mieste prie Nemuno, vinguriuojančio savo kilpomis.
Tai tiek apie 2016 metus… 2017 -aisiais labai tikiuosi, kad Prienai ir toliau bus drąsūs, kovingi ir spalvingi kaip atbėgantis, plasnodamas sparnais, ugninis gaidys. Kad vis labiau išsiskirs iš kitų savivaldybių centrų savo originaliais renginiais, projektais ir draugiškais bei nuoširdžiais žmonėmis . Tą pasieksime tik veikdami visi kartu. Juk tiesa yra paprasta – KARTU MES GALIME DAUGIAU!


Vilma ir Ramūnas Jakučioniai (Birštono vienkiemis), verslininkai:

ramunas-ir-vilma-jakucioniai

– Reikšmingiausias įvykis besibaigiančiuose Beždžionės metuose buvo grožio namų atidarymas. Todėl ateinančiais Gaidžio metais norėčiau palinkėti savo kolegoms didelės sėkmės, kūrybos, naujų idėjų!


Danutė Stankevičienė, Prienų švietimo centro direktorė: 

dsc01806

– Atlikusi Beždžionės metų „auditą“ galiu pasakyti, kad man šie metai buvo geri ir prasmingi, tikrai nepagailėjo puikių kelionių. Darbinės išvykos leido ne tik pamatyti projektuose bendradarbiaujančių partnerių šalis, susipažinti su jų kultūra. Puikiausia buvo tiesiogiai stebėti ugdymo procesą, aptarti mokyklose vykusias veiklas, analizuojant kalbėti apie paprastus dalykus, kurie yra labai svarbūs auklėjant jaunus žmones, puoselėjant jų vertybes. Man patinka stebėti žmones, jų veiklą, domėtis jų gyvenimo filosofija. Šiais metais susipažinau su įdomiais žmonėmis, kurių pozityvumas ir kūrybiškumas man yra sektinas pavyzdys. Smagu buvo dar kartą pabuvoti Jungtinėse Amerikos Valstijose, apkabinti artimiausius man žmones, susitikti su jaunystės draugais, taip pat pakeliauti. Pati įsimintiniausia metų diena – mano gimtadienis. Šią neįprastai šiltą, rudenišką dieną gavau nuostabią dovaną – gimė mano pirmoji anūkė.
Iš Ugningio Gaidžio metų tikiuosi sau ir mums visiems ramybės. Kiekvienas ją suprantame savaip, kiekvienam iš mūsų jos ir reikia kitokios. Tačiau nesistenkime pralenkti laiko, sustokime pagalvoti, įsiklausyti, suprasti, džiaugtis. Džiaugtis kiekviena diena, daryti mažus stebuklus, daugiau šypsotis. O svarbiausia mylėti save, mokėti atleisti sau, ne tik kitiems. Gyvenimą priimkime kaip mokyklą, kurioje reikia išmokti daug pamokų. Tuo pačiu supraskime, kad turime teisę daryti klaidas – tik tada judėsime į priekį. Gerų metų!


Stanislovas Martinaitis, Birštono savivaldybės tarybos narys:

stanislovas-martinaitis

– Džiaugiuosi, kad praėję Beždžionės metai nepagailėjo daug malonių akimirkų ir gerų ženklų Birštonui.
Jau metų pradžioje buvo įkasta simbolinė kapsulė – pažymėta modernaus „Daugiafunkcio sporto komplekso“ statybų Birštone pradžia. Šio centro idėja kilo gerokai anksčiau. Malonu, kad kiti Tarybos nariai palaikė šio objekto reikalingumą kurorte.
Teko įgyvendinti priešprojektines užduotis: važiavau į jau esamus Lietuvoje panašios paskirties objektus, domėjausi viskuo, kad nuo projektavimo pradžios nebūtų padaryta klaidų, nes žinojau, jog vėliau bus sunku ką nors keisti. Savivaldybės Tarybos nariai „palaimino“ projektui numatytas lėšas ir darbai prasidėjo. Tikimės, kad finansavimas nenutrūks ir objektas bus laiku užbaigtas. Ne mažiau svarbi užduotis yra ir sudaryti sutartis su sporto federacijomis, rasti kontaktų su užsienio komandomis, kad centro išlaikymo kaštai būtų kuo mažesni mūsų savivaldybei.
Kitas malonus įvykis – kovo 15 dieną „Ąžuolo“ klubo 30 metų jubiliejus. Ši data tapo atskaitos tašku jėgos sporto vystymuisi kurorte. Džiugina, kad šis mano įkurtas klubas veikia ir šiandien. O širdžiai be galo malonu, kad už klubo vadovo vairo – mano auklėtinis Vidas Blekaitis. Šiais metais kartu su steigėju Vidu oficialiai įregistravome VšĮ „Birštono ąžuolas“ – tai maloni žinia taip pat.
Labai daug svečių į kurortą sukviečia liepos 6 -osios renginiai. Ypač „Nemuno galiūno“ šventė, kurią šiais metais vėl organizavome savo jėgomis. Galiūnų federacijai atsisakius, teko patiems vesti šį renginį. Savivaldybės ir rėmėjų dėka varžybos pavyko puikiai. Labai svarbu, kad jos rengiamos septynioliktus metus iš eilės.
Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo ir badmintono žaidimas. Džiaugiuosi, kad jį, kaip ir kitas sporto šakas, ypač pamėgo Birštono jaunimas, kuris kol kas treniruotis važinėja į kitus miestus. Tačiau atidarius išsvajotąjį daugiafunkcį sporto centrą, visi sugrįš į kurortą. Visokeriopai skatinu šią sporto šaką, pats aktyviai dalyvauju treniruotėse. Birštono badmintono klubą sudaro apie 30 narių. Tai rodo, kad ši sporto šaka turės didelę perspektyvą ateityje. Pradėję aktyviai dirbti su vaikais, galėsime džiaugtis pasiekimais. Sporto centro pagalba centriniame parke įrengta badmintono aikštelė.
Tikiu, kad išsipildys ir bėgikų pageidavimai – Žvėrinčiaus miške bus pažymėtos trasos, kuriomis galės naudotis vietos bėgimo mėgėjai bei svečiai.
Viliuosi, kad ir futbolas taps populiaria sporto šaka. Palaikau ir dalyvauju Birštono senjorų futbolo judėjime. Jau trečią kartą šiais metais įvyko susitikimas su buvusiais „Versmės“ komandos žaidėjais.
Noriu pasidžiaugti bendru su kitais Tarybos nariais darbu – gerinant sąlygas vasaros sezono metu krepšinio ir tinklinio komplekse prie Nemuno. Sportininkams pageidaujant, pastatytas šviestuvas, kuris suteikia galimybių sportuoti ir vėlai vakare. Įgyvendinta idėja – įrengti krepšinio aikštelės medines grindis.
Ugningojo gaidžio metais linkiu nepamiršti, kad turime Slidinėjimo kalną, kurio ateitis – be galo svarbi. Buvau susitikęs su Vilniuje įkurto „Liepkalnio“ komplekso vadovu. Jis apsilankė Birštone, įvertino esamą padėtį ir palaikė šios pramogos perspektyvą. Linkiu visiems bendrai dar aktyviau padirbėti dėl šio patrauklaus poilsiautojams objekto ir kad Ugninis Gaidys nuo Slidinėjimo kalno žadintų kurorto gyventojus ir svečius ne tik žiemą, bet ir vasarą. „Gyvenimo“ laikraščio skaitytojams atrasti Birštone sau mėgiamą sporto šaką. Sveikatos „pasisemti“ – ir nemokamai – galite visais metų laikais!


Alvydas Vaicekauskas, Prienų rajono savivaldybės meras:

igp1216-2

– Beždžionės metai, kaip ir astrologų žadėta, buvo didelių permainų ir pokyčių metai.
Metai iš visų mūsų pareikalavo energijos, atkaklumo siekiant tikslų, o tuo pačiu ir gebėjimo kantriai užbaigti pradėtus darbus. Viena iš maloniausių naujienų mūsų krašte – penkiolika metų laukta, ženkliai mažesnė šilumos kaina. Šia gera žinia norėčiau pasidžiaugti kartu su visais gyventojais, rajono įstaigomis, kurie jau šią žiemą pajaus finansinės naštos sumažėjimą. Reikšmingas kainos sumažėjimas rodo, kad Prienų r. savivaldybės tarybos sprendimas perimti šilumos ūkį iš privataus operatoriaus buvo teisingas.
Kita maloni akimirka – pirmą kartą istorijoje Prienų rajono savivaldybei įteiktas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas „Už efektyvų finansinių išteklių naudojimą“. Manau, toks pripažinimas ne šiaip sau – tai visos mūsų komandos: Tarybos narių, administracijos finansų ir buhalterijos specialistų atsakingo darbo rezultatas.
Ką besakytų astrologai, dažniausiai metai būna palankūs tiems, kurie energingi ir aktyvūs, drąsiai priima naujus iššūkius, atsakingi, nebijantys rizikuoti, kūrybingi. Aš pats tikiu, kad savo krašte 2017 m. padarysime ir įgyvendinsime daug darbų. Su didele viltimi laukiu projektų, kuriuos ruošiame: Stadiono mikrorajono tvenkinio, Revuonos parko, Nemuno krantinės, autobusų stoties rekonstrukcijos ir kiti projektai. Esu įsitikinęs, kad kitais metais dar labiau įsibėgės daugiabučių namų renovacija mūsų mieste ir rajone. Mano svajonė ir siekis – atgaivinti buvusį Revuonos viešbučio pastatą. Ir pats daug dirbu šia linkme, inicijuoju susitikimus su verslo atstovais, kalbamės, ieškome bendrų ir palankiausių abiems pusėms sprendimų.
Tad raginu visus nelaukti, nedejuoti, o savo darbais puošti mūsų kraštą.

Rubrikoje Redakcijos skiltis. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *