Šildymo sezoną pradėjus

Atvėsus orams prasidėjo naujas šildymo sezonas, kurio metu visada padidėja oro tarša. Miestuose ima formuotis smogas. Ypač oro taršos padidėjimas jaučiamas individualių namų rajonuose. Prie to prisideda pro individualių namų, garažų kaminus besiveržiantys dūmai. Jie susidaro kūrenant kietąjį kurą – anglis ir malkas, o dar blogiau, kai krosnyse deginamos įvairios atliekos. Tokiu būdu užteršiamas miestų oras.
Primename gyventojams, kad atliekų deginimas krosnyse yra draudžiamas. Krosnyse draudžiama deginti įvairias buitines atliekas, plastikines pakuotes, gumą, užterštą (impregnuotą, padengtą dažais, laku ar klijais) medieną, senus baldus, langus ir cheminėmis medžiagomis užterštus audinius, atidirbtą alyvą. Degindami namų krosnyse atliekas, kenkiate ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatai. Degant medienos drožlių ar plaušo plokštėms ar iš jų gaminamų baldų gamybos atliekoms, seniems langams, pabėgiams, plastikui, sintetiniams audiniams ir kitokioms šiukšlėms, išsiskiria ypač pavojingi sveikatai teršalai. Į aplinkos orą patenka itin didelė kenksmingų medžiagų koncentracija, degimo proceso metu susidarančios dervos kaupiasi ant dūmtraukių ir krosnių sienelių, sukeldamos pavojų krosnių, dūmtraukių užsidegimui ir pastatų gaisrams.
Pagrindinės rekomenduojamos kietojo kuro rūšys, tinkamos kūrenti, yra natūrali mediena (malkos), anglys ir durpės. Pučiant silpnam vėjui, kuris nepalankus teršalų sklaidymui, siūloma pagal galimybes rinktis dujinį šildymą. Taip pat kasmet, prieš pradedant šildymo sezoną, rekomenduojama patikrinti namo šildymui naudojamus įrenginius, išvalyti dūmtraukius, pašalinti iš deginimo įrenginių susikaupusius suodžius, įvertinti savo būsto ventiliacinės sistemos efektyvumą.
Įsibėgėjus šildymo sezonui, aplinkosaugininkai, kaip kasmet, vykdys akciją „Kaminukas“, kurios metu tikrins, kaip eksploatuojamos katilinės ir juose kūrenami kuro katilai, koks kuras juose deginamas. Įspėjame, kad už draudimo nepaisymą deginti atliekas asmenys bus traukiami administracinėn atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka. Atliekų deginimas, nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų, užtraukia baudą nuo 28 iki 115 eurų.
Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Prienų agentūros informacija

Rubrikoje Aplinkosauga. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *