Laisvės aikštėje šurmuliavo mugė „Rudens spalvos“

Praėjusį šeštadienį tradicinė rudens mugė, gražiu pavadinimu „Rudens spalvos 2016“, Prienų rajono seniūnijų bendruomenes vėl sukvietė į Laisvės aikštę pasidžiaugti užaugintomis gėrybėmis, save parodyti, į kitus pasižiūrėti, smagiai pabendrauti…

prienu-raj-svente-rudens-spalvos-2016-foto-o-valkauskienes-93
Pasidžiaugti, akis „paganyti“, pasmaguriauti išties buvo kur ir kuo. Žmonių fantazija beribė. Kasdienės bulvės, kopūstai, moliūgai, morkos ar net pupelės, patekusios į kūrybingas rankas, tapo originaliais puodais, sagėmis, paveikslais, gyvūnėliais ir kitomis grožybėmis. Daugelio žvilgsnius traukė originalus Jolantos Žilvienės floristinis kilimas su sklandytuvu, „išaustu“ iš kalafiorų.
Šventę daina pradėjo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro dainininkės. Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Vytautas Kamblevičius, viešnia iš Alytaus rajono savivaldybės Jolanta Kručkauskaitė, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas. Po sveikinimų, linkėjimų renginio vedėja Ligita Gediminienė pristatė rajono savivaldybės Tarybos narių komisiją, kuri privalėjo apeiti visus rudens gėrybėmis išpuoštus seniūnijų ir bendruomenių kiemelius ir išrinkti pačius gražiausius, geriausius, originaliausius ir t.t. Kiemelių apžiūros vertinimo kriterijai: vizualizacija, kulinarinis paveldas, įvaizdis ir prisistatymas – virto tikrais spektakliais, vaišėmis, smagiu pabendravimu ir komisijai, ir šventėms dalyviams. Prie Kultūros ir laisvalaikio centro šurmuliavo amatų kiemelis, kuriame savo veiklą pristatė Prienų krašto muziejus, tautodailininkas, stogdengys Gintas Čepkauskas, Nemuno kilpų regioninis parkas, VŠĮ „Meninė drožyba“, Alytaus profesinio rengimo centras ir kt.
Komisijai baigus apžiūrą ir suvedus rezultatus, buvo paskelbti nugalėtojai, kuriems prizui įteikė meras A.Vaicekauskas. Originaliausia pripažinta – Prienų, dainingiausia – Veiverių, svetingiausia – Balbieriškio, jaunatviškiausia – Šilavoto, išradingiausia – Ašmintos, meniškiausia – Naujosios Ūtos, aktyviausia – Stakliškių, spalvingiausia – Jiezno, gausiausia – Išlaužo seniūnijų komandos. Geriausios seniūnijos titulas atiteko Pakuonio seniūnijai. Išdalinęs prizus meras nuskubėjo šventės dalyvius vaišinti žuviene, prie kurios jau driekėsi eilutė. Žuvienę merui padėjo virti ir žmones vaišinti „Prienų krašto žvejų“ komanda su vadovu Rimtautu Kuzmicku. Žuvienė tikrai buvo gardi, visi gyrė ir dar kartojo…
Smagios buvo ir „kopūsto“, „rąsto pjovimo“, „cveko kalimo“ ir kt. varžytuvės, kurias nuotaikingai vedė Linas Žilevičius. Scena taip pat nebuvo tuščia: koncertavo folkmuzikos grupė „Sadūnai“, Karaliaučiaus žemaičių vyrų kaimo kapela „Penki vaikee“, Dobrovolsko kazokų liaudies dainų ansamblis „Ataman“ ir kiti. Šventės metu tradiciškai buvo apdovanoti gražiausiai aplinką susitvarkiusių įmonių ir sodybų šeimininkai.
Onutė Valkauskienė

https://goo.gl/photos/mJe3idNXV5zn5bHy6

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *