Jubiliejinis Konstitucijos egzaminas dėmesio nesulaukė

Antradienį 60 -tyje savivaldybių, mokyklose, įkalinimo įstaigose ir kitur dešimtą kartą vyko visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija – Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas.

dsc08161
Skelbiama, kad šalyje Konstitucijos žinias pasitikrinti panoro daugiau nei 32 tūkstančiai piliečių. Deja, Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse dalyvių buvo mažiau nei pernai – Prienų savivaldybėje vykusio egzamino laikyti atvyko tik dvi savivaldybės darbuotojos, prie kurių prisijungė dar du žurnalistai. Birštono savivaldybėje egzamine dalyvavo šeši žmonės, iš jų keturi – savivaldybės darbuotojai.
Pirmajame etape dalyvavusiems reikėjo atsakyti į 30 uždarų klausimų. Į antrąjį etapą pateko tie, kurie teisingai atsakė į 25 ar daugiau klausimų. Birštono savivaldybėje tokių nebuvo, nors, kaip sakė Teisės ir personalo skyriaus vedėja Aušra Slavinskienė, keletui egzaminuojamųjų iki patekimo į kitą etapą pritrūko vos vieno ar dviejų teisingų atsakymų. Prienų savivaldybėje, teisingai atsakiusi į 27 klausimus, į antrąjį etapą pateko Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Keblienė.
Egzaminas buvo vykdytas ir visose Prienų rajono gimnazijose („Žiburio“, Veiverių T. Žilinsko, Jiezno ir Stakliškių) ir kai kuriose pagrindinėse mokyklose („Revuonos“, Balbieriškio). Jame dalyvavo apie 350 mokinių.
Antrasis egzamino etapas vyks spalio 11 d. Į jį patekę dalyviai egzaminą laikys toje pačioje vietoje, kurioje laikė pirmąjį etapą. Po antrojo etapo paaiškės 29 egzamino nugalėtojai, kuriuos spalio 26 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Laima Duoblienė

Rubrikoje Aktualijos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *