Vieni švenčia, kiti kenčia…

Į „Gyvenimo“ laikraščio redakciją kreipėsi Prienų miesto Vytauto gatvės 27 namo gyventojų atstovai. Ieškoti pagalbos, jų teigimu, juos privertė nepakeliamos gyvenimo sąlygos dėl nuolat, ypač savaitgaliais, „Beržo“ restorane ir Prienų kultūros centre vykstančių triukšmingų vakarėlių, užsitęsiančių iki gilios nakties, kartais ir iki trečios valandos.
Tranki muzika, triukšmas, aikštelėje prie banko ir kultūros centro su automobiliais suvažiavęs jaunimas, taip pat garsiai leidžiantis muziką, daužomi buteliai Vytauto gatvės 27 namo gyventojų gyvenimą pavertė nepakenčiamu. Apie poilsį, kai iki paryčių skamba „bumčikai“, nėra nė kalbos. Gyventojai ne kartą kvietė policiją, bet muzika kiek pritildoma tik tol, kol neišvažiuoja policijos pareigūnai. Neseniai ir naktį iš šeštadienio į sekmadienį, apie pusę pirmos iškviesti pareigūnai gal pusvalandžiui „Berže“ pritildė muziką, o jiems išvažiavus, triukšmas vėl tapo nepakeliamas. Ir tai tęsiasi ne pirmus metus.
Gyventojams žinoma, kad Prienų rajono savivaldybės taryba patvirtino „Triukšmo prevencijos Prienų rajono savivaldybės viešose vietose taisykles“, kuriose rašoma, kad nuo 22 val. iki 6 val. yra nakties laikas. Gyventojų nuomone, šių taisyklių privalo laikytis visi: ir gyventojai, ir verslininkai, ir pasilinksminimų vietų nuomotojai, ir tie, kuriems pagal pareigas priklauso kontroliuoti, ar jų laikomasi. Pavasarį gyventojai buvo susitikę su rajono meru, kuris žadėjo padėti atgauti rimtį, tačiau situacija ne tik kad negerėja, bet atvirkščiai – tik blogėja, išskyrus gal tik tai, kad šiemet kiek kukliau triukšmavo Kultūros centre šventę abiturientai.
Vytauto gatvės gyventojai nori žinoti, ką apie tai mano Prienų rajono savivaldybės meras, Prienų kultūros centro ir „Beržo“ restorano vadovai bei Policijos komisariato atstovai.


Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas redakcijai patvirtino, kad tikrai yra patvirtintos „Triukšmo prevencijos Prienų rajono savivaldybės viešose vietose taisyklės“, kurių privaloma laikytis. Renginiams patalpas nuomojantis Kultūros centras ir verslininkai privalo su jomis supažindinti renginių organizatorius. Mero manymu, vystydami verslą salių ar restoranų šeimininkai turi nepamiršti ir investicijų patalpų įrengimui, garso izoliavimui. Daug priklauso ir nuo pačių renginių dalyvių kultūros. Pažeidžiantys viešąją tvarką turi atsakyti įstatymo numatyta tvarka.


Alytaus vyriausiojo policijos komisariato Prienų r. policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Kęstutis Loda patvirtino, kad buvo skambinta į policiją dėl per garsiai grojančios muzikos „Beržo“ restorane. Nuvykus patruliams, muzika buvo pritildyta. Kadangi pareiškimas dėl triukšmo nebuvo gautas, policija tyrimo nepradėjo. Prevencijos skyriaus viršininko teigimu, atsakyti turi tas asmuo, kuris yra renginio organizatorius.


Restorano „Beržas“ direktorė savo atsakyme rašo: Restoranas „Beržas“ įsikūręs jau daugiau nei 15 metų ir tokius nusiskundimus gauname pirmą kartą. Apgailestaujame, kad mūsų darbo pobūdis trukdo žmonių poilsį. Bandysime ieškoti sprendimo, kad netrukdytume žmonių ramybės.

Rubrikoje Aktualijos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *