Apie Europos Parlamentą – iš pirmų lūpų…

Europos parlamentarės, socialdemokratės Vilijos Blinkevičiūtės kvietimu rugsėjo 4 – 9 dienomis grupė žmonių iš Lietuvos lankėsi Europos Parlamente Briuselyje. Kelionę kaip dovaną prie padėkos buvo gavusi Prienų globos namų socialinė darbuotoja Irena LAUKAITYTĖ.

20160906_1559552016 m. sausį „Gyvenimo“ laikraščio tradiciniame renginyje, skirtame pagerbti nusipelniusius Prienų ir Birštono krašto žmones, europarlamentarė V.Blinkevičiūtė įteikė padėką šiai Prienų globos namų socialinei darbuotojai, tuomet laikinai ėjusiai Globos namų direktoriaus pareigas, Irenai Laukaitytei padėkota už „atsakingą ir labai reikalingą socialinį darbą, nuoširdų rūpestį žmogumi, sukuriant naujas galimybes, palengvinant kasdienybės naštą“.
Grįžusi iš kelionės Irena Laukaitytė mielai pasidalino savo įspūdžiais iš Europos Sąjungos Parlamento.
I.Laukaitytės teigimu, įdomu tai, kad Europos Parlamente dirba 751 narys iš 28 valstybių – ES narių. Oficialios kalbos – 24. Šiuo metu yra šešios valstybės kandidatės į ES. Lietuvai atstovauja 11 Lietuvos europarlamentarų (daugiausia vietų – 96 – skirta Vokietijai). Tai yra vienintelė tiesiogiai renkama ES institucija. Ji atstovauja apie 500 mln. ES gyventojų. Pagrindinės ES institucijos: Europos Parlamentas, Europos Vadovų Taryba, Europos Sąjungos Taryba, Europos Komisija, Teisingumo Teismas, Audito Rūmai, Europos Centrinis Bankas.
Apžiūrėjome Europos Parlamento rūmus, kalbėjomės su Vilija Blinkevičiūte, diskutavome apie tai, kas šiuo metu aktualu Lietuvos žmonėms, kas kelia nerimą, ko pasiekėme. Europarlamentarė kvietė išsakyti savo nuomones apie įvairius Lietuvos įvykius rajonuose, miestuose. Ji pristatė Europos Parlamento darbą, savo veiklą šioje institucijoje. Europos Parlamentas bendrai su ES Taryba priima sprendimus dėl teisės aktų, kurie turi įtakos kasdieniam Europos Sąjungos piliečių gyvenimui. Europos Parlamentas labai rimtai vertina ir gina žmonių teises, laisvę, demokratiją ir Europoje, ir už jos ribų, aišku, turi biudžeto valdymo įgaliojimus, prižiūri, kaip skirstomos lėšos ir t.t. Po susitikimo Europarlamente V.Blinkevičiūtė visus delegacijos narius pakvietė šventinės vakarienės. Susitikimo metu padėkojome mums atstovaujančiai Vilijai už suteiktas gražias ir įsimintinas akimirkas, už jos sunkų darbą socialinėje srityje, už jos įžvalgas ateičiai. Pabendravimas neformalioje aplinkoje leido vieniems kitus geriau pažinti, pajausti, kad esame vieni kitiems reikalingi, pasakojo I.Laukaitytė. Kelionės metu turėjome galimybę susipažinti su Šiaurės Vokietijoje esančiu miesteliu Cele, kuris išsaugojęs viduramžių dvasią, Belgijos sostine Briuseliu, miestu – muziejumi po atviru dangumi, vadinamu „Šiaurės Venecija“, Briuge, flamandišku Gento miestu. Pasiekėme ir Olandijos sostinę Amsterdamą.
Globos namų socialinė darbuotoja dėkinga Vilijai Blinkevičiūtei už pakvietimą į EP, pasak jos, europarlamentarės dėka ir eiliniai piliečiai gali apsilankyti šioje institucijoje, gyvai, ne iš TV ekrano, pajusti jos dvasią, pasėdėti plenarinių posėdžių salėje, padiskutuoti toje aplinkoje, kur priimami Europai ir Lietuvai svarbūs sprendimai. Jos įsitikinimu, reikėtų, kad kuo daugiau žmonių galėtų nuvykti į Briuselį, tuomet kitaip vertintų narystės ES naudą mums visiems, teisingiau vertintų politiką. Ypač dabar, po paskelbto Brexit.
– Negyvename uždaroje erdvėje. Kasdien patys ieškome arba gauname daug informacijos apie įvykius pasaulyje, galime lygintis su kitais, esame susieti su Europos ir pasaulio įvykiais, nors ir netiesiogiai, – sako I.Laukaitytė. – O svarbiausia, kad kiekvienas pasijutome esantys Europos Sąjungos dalelė.
„Gyvenimo“ informacija

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

1 komentaras

  1. Elvyra:

    Sveikinu miela Irute ir linkiu sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *