Projekto „Savanorystė – naujos kompetencijos ir mokymosi patirtis“ baigiamieji akordai

Savanorės Anna Sleptsova (pirma iš kairės) ir Rocio Arrabalin Serra.

Savanorės Anna Sleptsova (pirma iš kairės) ir Rocio Arrabalin Serra.

Europos savanorių tarnybos projektas „Savanorystė – naujos kompetencijos ir mokymosi patirtis“ Prienų globos namuose tęsėsi devynis mėnesius. Savanorės Anna Sleptsova iš Jakutijos (Rusija) ir Rocio Arrabalin Serra iš Ispanijos sėkmingai baigė projektą ir atsisveikino su Globos namų bendruomene.
EST savanorių projektus vykdo socialinės darbuotojos Raimonda Sakalauskienė (mentorė) ir Jelena Konovalova (kuratorė). Pasak Raimondos, savanorystėje socialiniai projektai yra laikomi sunkiais, todėl mes labai džiaugiamės šių jaunų žmonių pasirinkimu, dideliu entuziazmu, rodomomis iniciatyvomis.
Jelena akcentavo, kad projekto metu savanoriai įgijo bendravimo patirties, socialinių veiklų organizavimo įgūdžių, susipažino su Lietuvos kultūra ir istorija. Prie sėkmingo ES projekto įgyvendinimo labai daug prisidėjo Globos namų darbuotojų koletyvas. Nuolatinę paramą suteikė socialiniai darbuotojai: Jūratė Kuzmickienė, Angelė Baliūnienė, Zofija Dagilienė, Irena Laukaitytė ir Gintas Mikalauskas, socialinio darbuotojo padėjėja Valė Gustaitienė.
Savanorių kompetencijų tobulinimui didelę įtaką turėjo bendros veiklos su gyventojais Violeta Jadvyga Ibianskyte, Jokūbu Ūsoniu, Regina Laukyte, Rože ir Stasiu Dobregais, Vytautu Baranausku, Genovaite Plentiene ir kitais.
Norime pasidalinti EST savanorių mintimis apie projektą Prienų globos namuose.
Savanorė Rocio yra profesionali socialinė darbuotoja. Jos tikslas buvo palyginti Ispanijos ir Lietuvos socialines sistemas, globos namų struktūras ir veiklas, socialinių darbuotojų pareigas. Ji dalijosi įspūdžiais: „Lietuva mane pasitiko šalčiu, bet žmonės ir aplinka čia labai šilti. Sunkiausia buvo, kol nesupratau kalbos. Bet tuomet padėdavo šypsena, rankos paspaudimas.“ Pasak Rocio, Globos namuose yra daug įvairios veiklos, gyventojai yra užimti pagal jų pomėgius ir interesus.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAAnna juokavo, kad sniego nebijo, nes ji savo gimtoje šalyje nėra mačiusi „žemės“. Jakutijoje žiemos metu -50 laipsnių šalčio, tai jai Lietuvoje ir pati šalčiausia žiema panaši į vasarą. Annos nuomonė: „Savanorystė Globos namuose – man pirmas rimtas išbandymas socialinėje srityje. Važiuojant nerimavau, ar sugebėsiu atlikti darbą ir bendrauti su gyventojais. Labai apsidžiaugiau, kad senjorai prisimena rusų kalbą.“ Anna akcentavo, kad jai buvo smagu pritaikyti meninius sugebėjimus veiklų metu, ji buvo naudinga ir reikalinga.
Savanorystės projektai turtingi tuo, kad savanoriai turi galimybę susipažinti su kitų šalių tradicijomis, papročiais, gyvenimo būdu ir patobulinti savo kompetencijas.
Savanorės Anna ir Rocio keliavo po Lietuvą, aplankė didžiuosius miestus, Lietuvos kurortus. Taip pat susipažino su architektūriniais paminklais, kulinariniu paveldu. Merginos – smaližės, todėl liko sužavėtos lietuviškų tortų ir pyragų skoniu.
Abi savanorės pabrėžė, kad šis projektas – nuostabus ir reikšmingas etapas jų gyvenime. Įgytą neįkainojamą patirtį jos panaudos savo studijose ir darbe.
Rocio ir Anna išsiveža pačius geriausius prisiminimus, ir mes tikimės, kad jos bus mūsų šalies „ambasadorės“ užsienyje ir skleis gerąją patirtį.
Raimonda Sakalauskienė
 Jelena Konovalova
Prienų globos namų socialinės darbuotojos

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *