Ministras ragino naudotis europinės paramos galimybėmis

DSC05962 (Large)

Turėjo apie ką padiskutuoti ūkio ministras Evaldas Gustas, viceministras Marius Skarupskas ir UAB „Lietuviškas midus“ direktorius Egidijus Valiukevičius.

Ketvirtadienį Prienuose lankėsi ūkio ministras Evaldas Gustas ir viceministras Marius Skarupskas. Jie apsilankė UAB „Wilara“ ir UAB „Ekonovus“, susitiko su rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku ir verslininkais.
Ministerijos vadovai sakė, kad jie norėjo patys savo akimis pamatyti, kaip vykdoma veikla įmonėse, kurios gauna ES paramą, ir pristatyti naujo laikotarpio struktūrinės paramos galimybes ir ministerijos iniciatyvas dėl verslo plėtros skatinimo.
– „Ekofrisa“ – unikali įmonė, o „Wilara“ – specifinė ir labai reikalinga bitininkams, – apie pažintį su įmonių veikla kalbėjo ministras E.Gustas.
Deja, į susitikimą atvyko tik keturių verslo įmonių vadovai: UAB „Lietuviškas midus“ direktorius Egidijus Valiukevičius, UAB „Prienų turgus“ direktorius Rimvidas Skorupskas, UAB „Wilara“ direktorius Gediminas Olsevičius, VšĮ „Krašto vitrina“ vadovas Vaclovas Sinkevičius.
Ministro E.Gusto teigimu, vienas svarbiausių ES fondų investavimo principų, kurio bus laikomasi 2014 – 2020 m. finansavimo laikotarpiu – ekonomiškai augantys Lietuvos regionai. ES investicijomis regionuose remiamas smulkusis ir vidutinis verslas, skatinamas verslumas, įmonių tarptautiškumo ir produktyvumo didinimas, ekologiškų inovacijų diegimas, naujų darbo vietų kūrimas.
Viceministras M.Skarupskas įvardijo, jog praėjusį finansavimo laikotarpį su ministerijos administruojama europine parama Prienų rajono savivaldybėje buvo įgyvendinta 14 projektų už 6,16 milijonus eurų. 8 projektai buvo susiję su energetika, 5 – su verslu, vienas – su turizmu.
Kalbėdamas apie 2014-2020 m. finansavimo laikotarpio ypatybes, jis pabrėžė, kad bus ne tik supaprastintas investavimas, bet didelis dėmesys bus skiriamas investavimo skaidrumui, investicijų kokybės ir efektyvumo didinimui, regionų augimo skatinimui.
Buvo supažindinta su šio laikotarpio veiksmų programos prioritetais, priemonėmis, paskelbtais kvietimais, jau sudarytomis sutartimis bei supažindinta su galiojančiais ir planuojamais kvietimais teikti paraiškas.
Prienų rajono savivaldybėje 2014–2020 m. finansavimo laikotarpiu kol kas bus įgyvendinami keturi projektai, kuriems skirtas 83,3 tūkst. Eur, finansavimas: trys projektai (UAB „Doleta“, UAB „Wilara“, UAB „Ekofrisa“) pagal priemonę „E-verslas LT“, kuriems skirta 77,8 tūkst. Eur ir vienas projektas (UAB „Veiverių skonis“) pagal priemonę „Procesas LT“, kuriam skirta 5,5 tūkst. Eur.
Ministerijos atstovai skatino verslininkus domėtis galimybėmis teikti paraiškas ir gauti ES paramą, nes, anot ministro E.Gusto, kol kas pinigų turime, o kas bus ateityje, nežinia.
Verslininkams buvo priminta, kad jie gali naudotis konsultavimo bei „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įmonių teikiamomis paslaugomis.
Susitikimo metu buvo diskutuota apie verslo sąlygas ir pokyčius: minimalios algos didinimą, naująjį Darbo kodeksą, mokinių įdarbinimo galimybes, „mamadienius“ ir kitais aktualiais klausimais.
Laima Duoblienė

Rubrikoje Verslas ir paslaugos. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *