Pagerbti gabiausi, kūrybiškiausi mokiniai

Jau tapo gražia tradicija, kad mokslo metų pabaigoje draugėn sukviečiami patys šauniausi, gabiausi, kūrybiškiausi Prienų rajono savivaldybės mokyklų mokiniai, kurie šventėje „Pasidžiaukime kartu“ pagerbiami už pasiekimus dalykinėse olimpiadose ir konkursuose.

DSC04282
Apie mokinių nuopelnus pasakojo šio renginio organizatorė Prienų švietimo centro direktorė Danutė Stankevičienė.
Sunku išvardinti visus konkursus, olimpiadas, žygius, kūrybines dirbtuves, konferencijas ir kitus renginius, kurie surengti šiais mokslo metais, nes buvo suskaičiuota, kad įvyko net 79 renginiai – ne tik rajoniniai, bet ir respublikiniai.
Kalbėdama apie dalykines olimpiadas, D.Stankevičienė pabrėžė, kad jų tikslas – skatinti mokinius domėtis mokslu, menu, kultūra, tobulinti ir plėsti dalykines žinias, ugdyti vaikų kritinį mąstymą, kūrybiškumą, rasti ir ugdyti itin gabius vaikus. Dėl to, kad olimpiadų užduotys nelengvai įveikiamos, sutaria ir mokytojai, ir mokiniai. Tačiau olimpiadų užduotys ir sudarytos taip, kad laimėtojais galėtų tapti tik stipriausi.
DSC04296– Labai vertiname ir didžiuojamės visais mūsų rajono mokinių pasiekimais. Didžiuojamės Prienų „Žiburio“ gimnazijos gimnazistais – tai Ignas Marčiukaitis, kuris užėmė daugiausia prizinių vietų rajoninėse olimpiadose, Paulina Grigaravičiūtė ir Sigita Venčaitytė, tapusios ne vienos olimpiados prizininkėmis. Džiaugiamės Stakliškių gimnazijos II klasės gimnaziste Viktorija Švelpaitė, Karolina Banionyte iš „Revuonos“ pagrindinės mokyklos. Didžiuojamės „Revuonos“ pagrindinės mokyklos dešimtoku Arijumi Jurevičiumi, kuris už savo kūrybinius darbus pelnė daugybę įvairių prizų ir apdovanojimų. Smagu paminėti ir Prienų meno mokyklos mokinių pavardes, tai – Kamilė Kandrotaitė ir Vilius Kavaliauskas, garsinę Lietuvos ir Prienų vardą tarptautiniuose muzikiniuose konkursuose. Tai tik maža dalis iš tų puikių ir nusipelniusių mokinių, kuriuos šiandien apdovanosime, džiaugsimės ir didžiuosimės jų pasiekimais, – kalbėjo D.Stankevičienė.
Ji taip pat dėkojo mokytojams už jų kantrų ir atsakingą darbą, už laiku pastebėtus mokinių gabumus ir paskatinimą dalyvauti, palaikymą, motyvavimą, pasitikėjimą ir pagalbą siekiant aukštų rezultatų, o mokiniams linkėjo ir toliau garsinti Prienus gražiais darbais.
Šventės dalyvius sveikino bei mokinių pasiekimais džiaugėsi ir Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas bei Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas. Jie mokiniams dėkojo už teisingą požiūrį į mokslą, už supratimą, kad mokytis yra svarbu, linkėjo gerai pailsėti, sustiprėti ir rudenį kupiniems ryžto sugrįžti į mokyklas. Svečiai dėkojo ir mokytojams, padėjusiems mokiniams atsiskleisti.
DSC04307Šauniausi, gabiausi ir kūrybiškiausi mokiniai buvo apdovanoti padėkomis ir dovanomis. Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko padėkos buvo įteiktos 13 mokinių ir vienam kolektyvui („Žiburio“ gimnazijos vaikinų ansambliui – „Dainų dainelės“ laureatui).
Švietimo skyriaus vedėjo Rimvydo Zailsko padėkomis apdovanoti 26 mokiniai ir du kolektyvai: „Ąžuolo“ progimnazijos solistas Benas Žurauskas ir pritariamasis ansamblis bei „Ąžuolo“ progimnazijos „Šviesoforo“ komanda.
Prienų švietimo centro direktorės Danutės Stankevičienės padėkos buvo įteiktos 33 mokiniams ir trims kolektyvams: „Ąžuolo“ progimnazijos komandai, dalyvavusi teisinių žinių konkurse „Temidė“, Prienų meno mokyklos vokaliniam duetui ir Ankstyvojo ugdymo grupei „Vitaminas D“.
Mokytojams mokiniai padėkojo garsiu AČIŪ ir gausiais plojimais.
Šventėje dainavo Vaikų ir moksleivių TV konkurso „Dainų dainelė“ nacionalinio etapo laureatai – Prienų „Žiburio“ gimnazijos vaikinų ansamblis (vadovė mokyt. R.Ruočkienė), Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos solistas Benas Žurauskas kartu su jam pritariančiu ansambliu ir jaunoji Prienų dainininkė Austėja Belenavičiūtė (mokyt. R.Liutvynskienė).
Po iškilmingo šauniausių mokinių apdovanojimo šventės dalyviai buvo pakviesti pasiklausyti Prienų rajono savivaldybės dovanoto grupės „Original Copy“ koncerto.
Laima Duoblienė

Rubrikoje Kultūros kryžkelė. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *