Kviečiame į Trakų kraštą

„Su šeimyna – pas kaimyną“

Keturios kaimyninės vietos veiklos grupės – Alytaus ir Prienų rajonų, Trakų ir Varėnos kraštų –  su partneriais, vietos laikraščiais – Trakų ir Elektrėnų  „Galve“, „Alytaus naujienomis“, Prienų ir Birštono krašto „Gyvenimu“ bei Varėnos „Giružiu“, siekdamos parodyti, ką turi sukūrusios ar atradusios, ko dar nėra žemėlapiuose ar interneto svetainėse, sumanė rengti projektą „Su šeimyna pas kaimyną“  ir pradėti ikiprojektines veiklas –  pristatyti savo kraštą kaimynams.  


Traku vvg logotipasMieli kaimynai, kviečiame į Trakų kraštą. Žinokite, kad, be Trakų pilies ir kibinų, įdomybių nestokojame ir kitose vietose: Aukštadvaryje, Onuškyje, Dusmenyse, Tiltuose, Paluknyje, Senuosiuose Trakuose ir aplink Trakus… Rekomenduojame į Trakus vykti arba iš jų grįžti neskubant ir sustoti pakeliui esančiuose kaimuose ar miesteliuose, kur turėsit galimybę arčiau pažinti šį kraštą padedant bendruomenėms, amatininkams, pamatyti kultūros, gamtos ir kitus objektus, nepažymėtus tradiciniuose turistiniuose maršrutuose.
Vykstantiems nuo Varėnos ar Alytaus siūlome į Trakus sukti pro Dusmenis ir Onuškį arba Paluknį bei Senuosius Trakus.

Paluknys iš paukščio skrydžio

Paluknys iš paukščio skrydžio.

DSC_0273

Aukštadvaryje Kunigo pliažas atviras ir svečiams, ir bendruomenės nariams.

Angelų kalvoje

Angelų kalvoje.

Dusmenys – Onuškis – Trakai
Niekur kitur Lietuvoje, tik Dusmenyse, rasit Gėjaus pelkę, Gėjaus ir Gėjuko ežerus ir sužinosit, kokios jų pakrantės ir žuvys. Čia jus pasitiks Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčia, kurioje vargonininkavo Kipras ir Mikas Petrauskai. O bendruomenės „Dusmena“ nariai pakvies į muziejų, pagamins pietus ar vakarienę ir pamokys šių apylinkių dainų, žaidimų bei padavimų.
Už 8 km nuo šios vietovės jūsų lauks Onuškio miestelis su Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, pastatyta pagal Vilniaus arkikatedros pavyzdį. Šalia – akmenimis grįsta istorinė Kipro Petrausko aikštė. Parke puikuojasi skulptoriaus Juozo Lebednyko skulptūra Šv. Rokui. Ir čia Onuškio bendruomenės nariai, iš anksto susitarus, mielai pristatys miestelį ir jo apylinkes.
Dar 6 km – ir Grendavė, kurios apylinkėse galima ir pernakvoti, ir pirtyse pasivanoti, nes čia nusidriekęs ilgas Vilkokšnio ežeras. Jau antrus metus keliautojus čia vilioja Senovinė dūminė pirtis, dar ilgiau pirtininko paslaugas teikia Lietuvos pirties bičiulių draugija.
Tiesiai keliu važiuodami patenkate į trečią rajono miestą – Rūdiškes. Čia vieni seniausių statinių – Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia ir geležinkelio stotis. Tačiau seniūnija didžiuojasi etnografiniu gatviniu rėžiniu Tiltų kaimu, architektūros paminklu. Čia veikia viena aktyviausių bendruomenių, kuri jau kelerius metus organizuoja kultūrines pažintines programas su ekskursija po etnografinį kaimą, edukacijas, ekologiškų dzūkiškų produktų degustacijas, koncertines programas su rateliais, žaidimais (www.tiltai.lt).

Onuškio bažnyčia primenanti Vilniaus arkikatedrą

Onuškio bažnyčia, primenanti Vilniaus arkikatedrą.

Paluknys – Senieji Trakai – Trakai
Į Paluknio apylinkes siūlome pasidairyti „iš paukščio skrydžio“ (www.sklandymas.lt), o išlipus iš lėktuvo ar sklandytuvo nepamiršti užsukti į medinę Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią ir šalia jos senosiose kapinaitėse bendruomenės „Diemedis“ įrengtą parką. Toliau rekomenduojame keliauti į Senuosius Trakus. Čia Šv. Jono apaštalinės seserys papasakos Benediktinų vienuolyno istoriją ir surengs ekskursiją vienuolyne bei bažnyčioje. Sustodami ties kiekviena „Vytauto Didžiojo kelio“ skulptūrėle pasieksite ir Trakus. Pakeliui turėsite galimybę paragauti „pakalnučių“ ir sužinosite, kuo jos skiriasi nuo kibinų.

Vytauto Didžiojo kelio skulptūrėlė Senieji Trakai

Vytauto Didžiojo kelio skulptūrėlė. Senieji Trakai.

Aukštadvaris – Bijūnai – Trakai
Kaimynai iš Alytaus ir Prienų rajonų į Trakus kviečiami atvykti per Aukštadvarį, Bijūnus, Strėvą.
Be visiems žinomų Velnio duobės (arba Velniaduobės) ir Kartuvių kalno, Aukštadvario miestelis ir jo apylinkės garsėja rajone išskirtiniu kulinariniu paveldu. Čia svečių nosis kutena kepamų kokorų kvapai, akį traukia totoriškas pyragas – šimtalapis, vilioja bendruomenės žolininkių arbata. Čia taip pat gausu aktyvių laisvalaikio praleidimo pramogų (kartingai, keturračiai, plaustas ir t.t.), gamtos takų, kaimo turizmo sodybų. Tereikia kreiptis į Aukštadvario bendruomenę ar Aukštadvario regioninio parko direkciją ir gausite visą informaciją ar jums parengtą maršrutą „Diena Aukštadvaryje“ (www.aukstadvaris.lt). Bet kada miestelyje galite aplankyti Kristaus Atsimainymo (nuo 1913 m.) ir Šv. Dominyko bažnyčią bei vienuolyną, pailsėti „kunigo pliaže“.
Neaplenkite ir Bijūnų kaimo, kur bendruomenės nariai jus palydės į paukščių fermą, pasigirs savo krašto kulinarinio paveldo knygomis ir pagal užsakymą pagamins patiekalų.
Pavažiavę Spindžiaus mišku 1,5 km į vakarus nuo Strėvos kaimo, pasigrožėkite Strėvos įgriuva.
Pabuvę Trakuose, suvalgyti įsidėtus sumuštinius ir išgerti kavą galite ir Būdos kaime įsikūrusioje „Angelų kalvoje“ (www.uzugiriai.lt).
Išsamiau apie lankytinas vietas jums informaciją suteiks Trakų krašto VVG (www.trakuvvg.lt) el. paštu info@trakuvvg.lt .
Lai Trakų kraštas tampa tikslu šeimoms, svajojančioms vieną ar dvi dienas ištrūkti nuo kasdienių darbų ir kartu maloniai praleisti savaitgalį ar laisvadienį…
Alvyda Kazakevičiūtė – Staniunaitienė
Trakų krašto VVG pirmininkė

Rubrikoje Pasaulis iš arti. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *