„Šeimos pagrindas yra meilė“…

IMG_3689 (Large)Šeimos šventė Stakliškių gimnazijoje prasidėjo šventės dalyvių eisena nuo darželio į gimnaziją. Su Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karinio pučiamųjų orkestro „Geležinis vilkas“ nariais žygiavo ir kelią į mokyklą rodė Stakliškių gimnazijos šokėjos, vadovaujamos buvusios mokinės Akvilės Švedaitės. Paskui žingsniavo gimnazijos bendruomenė su direktore Loreta Šerniene, Pieštuvėnų ir Stakliškių ikimokyklinio ugdymo skyrių vaikai – būsimi šios gimnazijos mokiniai, taip pat Stakliškių parapijos, seniūnijos, kultūros centro, bendruomenės, rajono savivaldybės admistracijos atstovai.
Pasipuošusi kiekvienos klasės paruoštais plakatais šeimai, gimnazija laukė visų sugrįžtančiųjų. Juk į vieną darnią, bendrą šeimą susirinko vaikai, kurie dar mokosi gimnazijoje, ir jų tėveliai, kurių dauguma – taip pat buvę šios mokyklos mokiniai. Tad yra apie ką pasidalinti atsiminimais…
Visus, susirinkusius  gimnazijos stadione, pasveikino direktorė Loreta Šernienė.
„Šeimos pagrindas yra meilė“, – sveikindamas parapijiečius sakė klebonas Gediminas Mieldažis. Jis kvietė visus liudyti meilę vienas kitam, patarė naudos pasaulyje vadovautis būties logika – būti vienam dėl kito su solidarumu, užuojauta ir rūpesčiu.
Šeimos šventės puošmena – pučiamųjų orkestras „Geležinis vilkas“ dovanojo įspūdingą pasirodymą, o nuotaikingą šokį  „Pasveikinkit vieni kitus“  atliko gimnazijos šokėjos.
Po koncerto gimnazijos stadione vyko šeimų sportinės varžybos. Vieni žaidė mini futbolą, kiti – tinklinį, dalyvavo linksmosiose estafetėse, žaidė kvadratą, įsitraukė į „karavano“ rungtį. Mokyklos sode prasidėjo burgerių, lietuviškai – mėsainių ar suvožtinių, gamyba. O jų gamybos paslaptis atskleidė  Beatos Nicholson komandos narys Deividas Latyšovič. Mokinių mamos Daina Jurkonienė, Albina Bisikirskienė, Aurelija Butkevičienė ir kitos ruošė mėsą, pjaustė daržoves, kūreno ugnį, joms talkino ir vaikai. Ir iškepti mėsainiai tiesiog tirpo burnoje. Jų paskanauti pakako visiems.
„Labai džiaugiamės Šeimos švente,  juk tokie renginiai suburia visus kartu švęsti, moko dalintis ir būti geresniems“, –  kalbėjo Sebeikų šeima iš Pramiežių kaimo. Šventėje trūko tik tėvelio Laimučio, kuris dirbo, o bendrai fotoakimirkai stabtelėjo Austėja, Astijus ir jų mama Vida.
Sportinių varžybų ar mėsainių gamybos stebėtojai tarpusavyje mielai bendravo. Dalijosi prisiminimais, kaip kadaise šiame stadione teko ne tik daug ratukų apibėgti, bet ir kruopščiai kiekvieną išdygusią žolytę nuskabyti. Aišku, dauguma takų jau užžėlė… Nėra tarp gyvųjų  ir jų puoselėtojo, šviesaus atminimo mokyklos direktoriaus Prano Kundroto. Tačiau atminty, pasak mokinių, įsirėžusios fizinio lavinimo pamokos  ir visiems privalomas mokėti  žingsnelis prieš metant  kamuolį iš po krepšio…
„Pameni, kaip tu man koją pakišai, ir po trisdešimties metų ranką dar skauda“ – su humoru tarpusavyje kalbėjosi buvę klasės draugai. „Nesąmonė, jau tikrai suėjo senatis“, – atšovė klasiokei anuometinis išdykėlis, dabar jau savo vaikus atlydėjęs į buvusią mokyklą… O tų klasės draugų  iš skirtingų laidų susirinko. Šeimos šventė patvirtino, kad panašūs renginiai labai svarbūs, reikalingi ir Stakliškių gimnazijos bendruomenei, ir tėveliams.
Antroje Šeimos šventės dalyje, kuri vyko Stakliškių kultūros centro salėje, simboliškomis dainomis „Gandrai“, „Mamos suknelė“ , „Gera“ visus pasveikino gimnazijos choras ir 3 – 4 klasių mokinių ansamblis. Gimnazijos direktorė ir sportinių varžybų treneriai padėkojo šeimoms, kurios aktyviai dalyvavo visose rungtyse. Aktyviausia tapo  Balsevičių šeima. Padėkų nusipelnė ir Stanaičių, Matulevičių, Klimavičių, Saikevičių, Katukevičių ir kitos šeimos. Krepšinio klubo „Prienai“ dovana – kamuolys – atiteko daugiausia pergalių iškovojusiai Katukevičių šeimai.
Direktorė L. Šernienė tarė nuoširdų ačiū visiems dalyvavusiems Šeimos šventėje ir pradėjo gimnazijos „Bitės“ nominacijų įteikimo ceremoniją. O bitutės simbolis gimnazijos emblemoje pasirinktas neatsitiktinai. Tai reiškia gimnazijos bendruomenės norą puoselėti Stakliškių kraštui būdingas tradicijas ir vertybes: darbštumą ir bendrystę, kūrybiškumą ir išmintingumą, pilietiškumą ir meilę tėvynei, artimui.
Pasak direktorės, kai „gimė gimnazija – gimė ir ši nominacija“. Už nominantus balsavo visa bendruomenė, vertino komisija.
Nominacijos „DIDŽIOJI BITUTĖ“  laureate tapo gimnazijos prezidentė Agnė Šermukšnytė; „METŲ PASIEKIMAI“ – Viktorija Švelpaitė; „METŲ AKTYVIAUSIEJI“ – Deimilė Diškevičiūtė; „METŲ ATRADIMAS“ – gimnazijos teatras; „METŲ AUTORIUS“ – Eglė Jazdauskytė; „METŲ PROFESIONALAS“ – daugiausia plojimų ir meilės iš  mokinių ir jų tėvelių nusipelniusi  lietuvių kalbos mokytoja Ona Andrulevičienė; „METŲ PROJEKTAS“ – bendras Lietuvos – Norvegijos projektas, kuriam vadovavo ir rūpinosi vaikų gerove mama Ieva Motiejauskienė; „METŲ PADĖKA“ skirta gimnazijos darbininkui Sigitui Kozlovui, „METŲ PARTNERIU“ pripažintas LR Seimo narys Andrius Palionis.
Seimo narys dėkojo gimnazijos bendruomenei už įvertinimą, pasidžiaugė drauge nuveiktais darbais ir pažadėjo juos tęsti, nes, jo teigimu, Stakliškių gimnazija turi ateitį.
„Kad užtektų šilumos artimam, – linkėjo A. Palionis, visus sveikindamas su Šeimos švente. – Stiprinkim ne tik vieni kitus, bet ir Lietuvą“.
O gražią bendrystės šventę vainikavo gimnazijos teatro „Arsakadabra“ spektaklis „Bremeno muzikantai“.
Palma Pugačiauskaitė

Rubrikoje Bendruomenės. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *