Apdovanoti kultūros šaukliai ir skleidėjai

Balandžio 15 d., prisimenant 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone pasirašytą Rericho paktą,  kuriuo pasaulio valstybės sutarė dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo, ir minint Kultūros dieną, Prienų rajono savivaldybės Laisvės aikštėje buvo iškelta balta Taikos vėliava ir į padangę paleista 12 baltų balandžių, nešančių žinią apie būtinybę išsaugoti istoriją, kultūros paveldą, skleisti tradicijas, puoselėti profesionalųjį ir saviveiklinį meną.  

DSC_0086

O vakare rajono kultūros ir laisvalaikio centrų, bibliotekų, muziejų ir kitų kultūros įstaigų darbuotojai buvo pakviesti į padėkos vakarą, kuriame skambėjo muzika ir dainos, sveikinimo ir padėkos žodžiai tiems žmonėms, kurie nuoširdžiai, neskaičiuodami darbo valandų, triūsia įvairiuose kultūros baruose.
DSC_0008Vadovaujantis Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintais nuostatais, Prienų rajono savivaldybėje šiemet buvo organizuotas Metų kultūros darbuotojo konkursas. Kandidatus Metų kultūros darbuotojo apdovanojimui ir padėkos raštams gauti galėjo teikti rajono kultūros įstaigų kolektyvai, kultūros ir laisvalaikio centruose veikiančios Kultūros tarybos, asociacijos, seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai. Iš devynių kandidatų komisijos sprendimu Prienų rajono savivaldybės Metų kultūros darbuotoja paskelbta Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Daiva Čepeliauskienė. Meras Alvydas Vaicekauskas ir vicemeras Algis Marcinkevičius jai įteikė stilizuotą stiklo skulptūrėlę ir piniginį 20 MGL dydžio prizą.
Savivaldybės meras padėkos raštus taip pat įteikė Marijai Lincevičienei, Prienų krašto muziejaus padalinio Šilavoto „Davatkyno“ muziejininkei, ir Mindaugui Bartusevičiui, Balbieriškio KLC mėgėjų meno kolektyvo vadovui.
Administracijos direktorius padėkos raštais apdovanojo IngridąValentienę, Jiezno KLC mėgėjų meno kolektyvų vadovę, Dalią Venckienę, Veiverių KLC mėgėjų meno kolektyvų vadovę, Renatą Žibienę, Prienų KLC Pakuonio laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorę.
DSC_0065Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjo Rimanto Šiugždinio padėkos raštai buvo skirti Jadvygai Beikauskienei, Veiverių KLC mėgėjų meno kolektyvo vadovei, Rimai Vilkienei, Prienų KLC Ašmintos laisvalaikio salės kultūrinių renginių organizatorei, Marytei Žaromskienei, Pakuonio bibliotekos bibliotekininkei.
Kultūros dienos renginyje dalyvavęs ir kultūros darbuotojus pasveikinęs Seimo narys Andrius Palionis įteikė padėką Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vedėjui Rimantui Šiugždiniui, padėkojo neseniai susikūrusio ir renginyje puikiais kūriniais džiuginusio instrumentinio – vokalinio ansamblio „Blue velvet“ vadovei Ligitai Gediminienei.
Kultūros darbuotojų indėliu pasidžiaugė, sveikatos ir kūrybinės sėkmės jiems linkėjo Seimo narys Vytautas Kamblevičius ir Prienų rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Jakinevičienė. Jie taip pat paskatino keletą kultūros įstaigų darbuotojų, įteikdami padėkos raštus ir gėlių.
Visiems kultūros rajone puoselėtojams savivaldybė dovanojo jaukų ir šiltą Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio koncertą.
Dalė Lazauskienė

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *