„Tapydama esu laiminga“…

R. Bartulienės parodos atidarymas Prienų KLC 2016 Foto O (5) (Large)Prieš prasidedant šventiniam Tarptautinės moters dienos paminėjimo vakarui Prienų kultūros ir laisvalaikio centre buvo atidaryta Romualdos Bartulienės tapybos darbų parodą „Švytintis spalvų pasaulis“. Ją muzikiniu kūriniu pradėjo jaunasis pianistas Ilja Sogačiov.
Parodos autorės darbus trumpai pristatė kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Ligita Gediminienė. Kultūros centro direktorius Džordanas Aksenavičius pasidžiaugė tuo, kad mūsų krašte daug kūrybingų žmonių ir paragino parodos lankytojus – kurti. Birštono meno mokyklos direktorei Laimutei Raugevičienei, ypač džiugu dėl to, kad Romualda save atrado būtent jų mokykloje. O spalvų ekspresiją, pasakų pasaulį, ir „Ūką“, „Skęstančius medžius“, „Jūros dugną“, „Gyvybės medį“, „Indą“, „Gatvelę“ ir kitus paveikslus, kurie eksponuojami jau penktoje parodoje ir pirmoje tokioje didelėje, matyt padėjo atrasti ir jos mokytojas, dailininkas Remigijus Janušaitis.
„Tapydama esu laiminga“, – sakė Romualda, prisimindama savo tapybos pradžią, baigus psichologijos studijas. Po studijų ji pakeitė požiūrį ir į daugelį dalykų, suprato, kad gyvenimas visai kitokiomis spalvomis gali būti spalvintas. „Nebuvo abejonių, išvengiau svarstymų, o įkvėpimas gali daryti stebuklus“, – sakė Romualda, dalindamasi mintimis apie tai, koks malonus procesas yra kūryba, kai aplinką, žmones, daiktus pastebi kitaip… Ji neslėpė, kad paveiksluose yra ir asmeninės fantazijos, tarsi iš močiutės pasakų… Autorės darbuose įamžintas ir gamtos kritimas – akimirka natūralioje šviesoje. O parodos lankytojai, skambant Ilja muzikiniam kūriniui, kiekvienas sau galėjo atrasti ir tai, ko, „šitaip nebūna, o gal ir būna“…

Palma Pugačiauskaitė

Onutės Valkauskienės nuotrauka

Rubrikoje Kultūra. Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *